Wiadomości

''Co dwie łódki to nie jedna''.

Od kilkunastu tygodni z ekranów telewizyjnych przekonywani jesteśmy, że "co dwie łódki, to nie jedna". Szeroko reklamowany żeglarski pojedynek rozegra się już w najbliższą sobotę na wodach Zatoki Gdańskiej. Jego przebieg będzie można oglądać m.in. z sopockiego molo.

Regaty odbędą się na zasadach match racingowych, według których odbywają się m.in. najsłynniejsze zawody na świecie - Puchar Ameryki. Ich zasady są niezwykle czytelne. Nie stosuje się tu żadnych przeliczników, z którymi dość często spotykamy się w żeglarstwie, ani nie trzeba dodawać punktów. Do rywalizacji stają dwa jachty i ten, który pierwszy osiągnie metę, jest zwycięzcą. W Sopocie nie będzie mógł paść remis także z tego względu, że zaplanowano trzy wyścigi. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 12.00, drugi o 13.40, a trzeci o 15.40. Zakończenie regat przewidziane jest o 17.30. Jednak na sopockim molo warto przyjść już godzinę przed południem, kieedy jachty pojawią się na przedstartowych manewrach. A że będą płynąć ze znacznie mniejszą szybkością niż podczas wyścigów, poczynania żeglarzy na pokładzie będą bardzo dobrze widoczne. Oficjalne rozpoczęcie żeglarskich zmagań oraz imprez im towarzyszących o 11.45.

Do rywalizacji staną dwie łódki klasy Maxi 80. Z jednej strony Bols Sport, a jego rywalem będzie bliźniaczy jacht Milene z norweską załogą.

jag.Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »