Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 0:3. Łatwa przeprawa i przełamanie siatkarzy

Trefl Gdańsk

17 pkt Macieja Muzaja (z prawej) przyczyniło się do szybkiej wygranej gdańszczan z Cuprum bez straty seta. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:20). Żółto-czarni w dwóch pierwszych setach zaczynali słabiej, ale później przejmowali kontrolę nad grą i szybko załatwili sprawę przełamując się po dwóch z rzędu porażkach w PlusLidze.

Cuprum: Wachnik 6, Boruch 7, Ziobrowski 17, Grobelny 8, Marcyniak 1, Gorzkiewicz 1, Gruszczyński (libero) oraz Toobal, Patucha, Yanagida 1

TREFL: Janusz 2, Mijailović 7, Niemiec 7, Muzaj 17, Schott 12, Nowakowski 5, Olenderek (libero) oraz Hebda, Sasak

Gdańscy siatkarze w niedzielę przyjechali do rywala, który w tym sezonie PlusLigi nie wygrał jeszcze meczu na własnym parkiecie. To jednak gospodarze weszli lepiej w mecz. Po asie serwisowym Jakuba Ziobrowskiego prowadzili 4:1. Gdańszczanie doprowadzili do remisu 9:9 dopiero po dwóch z rzędu błędach Cuprum i zaczęli przejmować inicjatywę.

Po asie Rubena Schotta Trefl prowadził 14:12 i przez dłuższy czas utrzymywał podobna przewagę. W końcówce premierowej partii świetnie spisał się Maciej Muzaj, który najpierw doprowadził do 5-punkowej przewagi, a następnie wykorzystał pierwszą piłkę setową.

Druga partia rozpoczęła się podobnie. Miejscowi prowadzili 4:1, ale podopieczni Andrei Anastasiego szybko doprowadzili do wyrównania i w połowie seta zaczęli odskakiwać. Dalej w gazie był Muzaj, którego akcje ponownie, zwłaszcza pod koniec drugiej części gry, były prawdziwym koszmarem dla rywali.

Gdańskie Lwy na dobre rozpędziły się w trzeciej i jak się okazało, ostatniej odsłonie niedzielnego spotkania. Tym razem to oni zaczęli od 4:1. Z zagrywki od początku straszył Schott, który zaliczył dwa asy serwisowe.

Dalej poszło z górki, choć Cuprum postawiło się przy stanie 14:21. Lubinianie obronili trzy piłki meczowe, ale zwycięstwo z kompletem punktów przypieczętował Schott bezbłędnym atakiem z lewej strony.

14 MKS Będzin 8 0 8 5:24 0

Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn awansuje do play-off, a najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.

Tabela wprowadzona: 2019-12-04

Wyniki 8 kolejki:

• MKS Będzin - TREFL GDAŃSK 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 27:29)
  • Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 22:25, 17:25, 32:30, 15:13)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:17)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)
  • Aluron Virtu CMC Zawiercie - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:18)
  • Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15)
  • awansem z 12. kolejki:
  • Aluron Virtu CMC Zawiercie - TREFL GDAŃSK 0:3 (17:25, 24:26, 24:26)

Opinie (8)

29.02 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle typuj TREFL Gdańsk LIVE!
04.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk typuj Ślepsk Malow Suwałki
08.03 (nd) godz.18:00 TREFL Gdańsk typuj Verva Warszawa Orlen Paliwa
11.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk typuj Aluron Virtu CMC Zawiercie
14.03 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle typuj TREFL Gdańsk
26.02 (śr) godz.18:30 TREFL Gdańsk 3:1 MKS Będzin LIVE!
23.02 (nd) godz.20:30 Visła Bydgoszcz 1:3 TREFL Gdańsk
14.02 (pt) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 Cuprum Lubin LIVE!
08.02 (sob) godz.14:45 Jastrzębski Węgiel 3:1 TREFL Gdańsk LIVE!
04.02 (wt) godz.20:30 PGE Skra Bełchatów 3:0 TREFL Gdańsk LIVE!

14 Visła Bydgoszcz 21 2 19 24:61 11

Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn w play-off zagra o miejsca 1-8. Pozostałe drużyny kończą sezon, a najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.

Wyniki 22 kolejki:

• TREFL GDAŃSK - MKS Będzin 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:16)
  • PGE SKra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)
  • Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:19)
  • GKS Katowice - Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (23:25, 25:21, 20:25, 18:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Visła Bydgoszcz (czwartek)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron Virtu CMC Zawiercie (przełożony na 15.03)

początek meczu: 29.02.2020 godz. 14:45 LIVE!