Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 2:3. Siatkarze, potrenujcie zagrywkę, bo nie w(y)pada

8 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (10)

Trefl Gdańsk

Bartłomiej Bołądź został MVP meczu Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 2:3, a siatkarze obu drużyn podążyli po rekord PlusLigi w liczbie zepsutych zagrywek. Bartłomiej Bołądź został MVP meczu Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 2:3, a siatkarze obu drużyn podążyli po rekord PlusLigi w liczbie zepsutych zagrywek.

Siatkarze Trefla Gdańsk zrobili wielki krok w kierunku play-off PlusLigi, wygrywając na wyjeździe z Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 25:23, 25:27, 25:19, 15:12). MVP meczu został Bartłomiej Bołądź, atakujący żółto-czarnych, który do gry wrócił do chorobie. Jednak zaległe spotkanie z 18. kolejki zostanie zapamiętane przede wszystkim z rekordowej liczy błędów serwisowych. Obie drużyny łącznie zepsuły zagrywki aż 52 razy!

CUPRUM Kubicki 3 punkty, Berger 12, Pietraszko 15, Lorenc 15, Ferens 13, Krage 8, Szymura (libero) oraz Kapica 1, Czetowicz

TREFL: Kampa 6, Martinez 1, Urbanowicz 5, Bołądź 25, Sawicki 17, Niemiec 5, Perry (libero) oraz Zhang 18, Droszyński

Sprawdź, jakie atrakcje dla kibiców przygotował Trefl Gdańsk na najbliższy mecz u siebie

Trefl Gdańsk na zaległy mecz 18. kolejki wystawił pełny skład. Wyleczył się Bartłomiej Bołądź, którego brakowało w ataku w ostatnim spotkaniu.

Żółto-czarni dobrze rozpoczęli mecz w Lubinie. Szybko zdobył 3-punktową przewagę. Utrzymywał ją do 8:5. Jednak Cuprum wyrównał na 11:11 i z każdą piłką poczynał sobie coraz śmielej. Podopieczni Igora Juricia nie potrafili znaleźć recepty przede wszystkim na atak rywali. W pierwszym secie nie potrafili postawić żadnego punktowego bloku, a lubinianie wykręcili aż 74-procentową skuteczność w ataku.

Sprawdź, który atakujący wraca do Trefla Gdańsk, a gdzie prezesem nie zostanie Mariusz Wlazły

Seta na korzyść miejscowych zakończył Adam Lorenc, który w tej partii skończył wszystkie 6 piłek w ataku. Skrzydłowy Cuprumu po raz pierwszy w tym meczu pomylił się dopiero przy 15:15 w drugim secie.

Przy 21:22 w pierwszej części gry trener Trefla przeprowadził zmianę, która dała doskonały efekt w meczu w Bielsku-Białej. Jednak tym razem Jingyin Zhang, który przy 21:22, zastąpił
Jana Franchi Martineza
nie miał takiego "Wejścia Smoka" jak przeciwko BBTS.

Przeczytaj relację z meczu, w którym po raz pierwszy MVP w Plus Lidze został Jingyin Zhang

Jednak Trefl zdołał opanować sytuację, gdyż wzmocnił zagrywkę. W drugim secie Cuprum w przyjęciu miał skuteczność zaledwie 24 procent. Dzięki temu też gdańszczanie rozkręcali się sami w ataku. W tej partii bili z 77-procentową skutecznością i to mimo że rozpoczęli ją od 1:4.

W decydujących fragmentach setach dwa ataki z rzędu skończył Bartłomiej Bołądź. Natomiast przy drugiej piłce setowe, wprowadzony z ławki na zagrywkę Remigiusz Kapica posłał piłkę w siatkę.

Luke Perry w wywiadzie, do którego pytania nadesłali czytelnicy Trojmiasto.pl

Trzeci set był pasmem zmarnowanych szans dla Trefla, a zarazem stał pod znakiem dużej liczby niewymuszonych strat z obu stron. Gdańszczanie zaczęli od 8:5, a potem prowadzili jeszcze 22:20 i jako pierwsi doszli też do piłek setowych. Jednak przy 24:23 i 25:24 udanymi ataki popisał się Lorenc.

Przy 25:25 Lukas Kampa postanowił przyspieszyć grę, ale tym chyba najbardziej zaskoczył Mikołaja Sawickiego, który w ataku wpakował piłkę w siatkę. Trener Jurić poprosił o czas, ale nic nie wskórał podobnie, gdy wziął challenge po asowej zagrywce Wojciech Ferensa, która zakończyła tę partię. Przypomnijmy, że 31-letni przyjmujący Cuprum w latach 2017-17 był siatkarzem... Trefla.

Jingyin Zhang w Treflu Gdańsk tylko do końca sezonu. Przeczytaj, jakie ma zadanie poza grą w siatkówkę?

W czwartym secie siatkarze obu drużyn rywalizacji ze sobą długo przede wszystkim na liczbę... zepsutych zagrywek. Gdy obie drużyny miał w polu serwisowym aż po 19 błędów, o czas poprosił Paweł Rusek. Miejscowy szkoleniowiec, a w latach 2012-14 libero... gdańskiego klubu, próbował mobilizować drużynę, gdyż przegrywała ona 10:13.

Na nic to się nie zdało. Trefl kontrolował grę aż do końca czwartego seta, którego oczywiście... zepsutym serwisem zakończył Lorenc.

Poznaj libero Trefla Gdańsk na kolejny sezon

Tie-break był bardzo wyrównany. Przy zmianie stron gospodarze prowadzili 8:7. Jednak wystarczyło, że przegrali dwie piłki z rzędu, a trener Rusek przerwał grę. Natomiast po raz ostatni uczynił to przy 10:12.

W końcówce Cuprum pogubił się zupełnie. Nikt nie asekurował ataku Lorenca, a po chwili było dotknięcie siatki. Od 14:11 Trefl miał piłki meczowe. Grę po zbiciu z krótkiej skończył Patryk Niemiec.

MVP meczu został wybrany Bołądź. Jednak to blisko 3-godzinne spotkanie zostanie zapamiętane przede wszystkim z rekordowej liczby zepsutych zagrywek. Łącznie było ich aż 52 - 27 po stronie Trefla, a 25 Cuprum.

Czy i jakie zmiany zajdą w Treflu Gdańsk na przyjęciu przed kolejnym sezonem?

16 BBTS Bielsko-Biała 26 3 23 20:75 8
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-03-08

Wyniki 26 kolejki

• BBTS Bielsko-Biała - TREFL GDAŃSK 1:3 (25:23, 14:25, 22:25, 23:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Barkom Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)
  • Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:13)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:20)
  • LUK Lublin - Projekt Warszawa 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 13:25)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 23:25, 24:26, 17:25)
  • GKS Katowice - PSG Stal Nysa 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)
  • Zaległy mecz z 18. kolejki
  • Cuprum - TREFL 2:3 (23:25, 25:23, 27:25, 19:25, 12:15)

Opinie (10)

Wszystkie opinie

• Opinia wyróżniona

Trzeba chciec.

Należałoby traktować kibiców poważnie do końca nawet kiedy ma się kontrakt z inną druzyna w kieszeni. Cały jeden set oddany za darmo.

• 14 4

Siatkarze przeszli obok meczu. Nawet Perry zagrał dzisiaj pod kreską. Ale takie mecze się zdarzają.

Oby ze Stalą przed własną publicznością było pełne zaangażowania :)