Czy Stawowy zrezygnował?!

23 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Piłkarze Arki przegrali pierwszy mecz w tym sezonie. Gdynianie ulegli na wyjeździe Piastowi Gliwice 1:3. Na konferencji prasowej Wojciech Stawowy przyznał, że gra podopiecznych go rozczarowała, a porażka był zasłużona. Potem rozeszła się plotka, że szkoleniowiec zrezygnował z prowadzenia żółto-niebieskich! Dziś wieczorem nikt tej informacji nie potwierdzał, a sam zainteresowany nie odbierał telefonu komórkowego.

Bramki: Kędziora 17, 51, Kompała 84 - Banaś (samobójcza) 77.

PIAST: Kasprzik - Nowak, Banaś (79 Krzycki), Widuch, Michniewicz, Kaszowski, Gamla, Kompała (86 Kukulski), Podgórski, Wróbel (46 Andraszak), Kędziora.

ARKA: Bledzewski - Sokołowski, Szyndrowski, Sobieraj, Baster (69 Łabędzki) - Mazurkiewicz, Weinar (46 Chmiest), Moskalewicz - Wachowicz, Niciński (46 Kowalski), Bazler.

Żółte kartki: Gamla (Piast), Kowalski, Baster (Arka).

- Byłem na konferencji prasowej po meczu w Gliwicach. Trener Stawowy nic nie mówił o rezygnacji. Jednak słyszałem taką plotkę. Oficjalnie ani ja, ani dyrektor sportowy, Piotr Burlikowski nic o tym nie wiemy - powiedział Robert Potargowicz, dyrektor Arki. Piast, dzięki wygranej w niedzielę, został nowym liderem II ligi.

Katem Arki okazał się Wojciech Kędziora. W 17. minucie napastnik gospodarzy pokonał Andrzeja Bledzewskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a 51. minucie strzelił precyzyjnie przy słupku. Niewiele brakowało, aby w kolejnej akcji uzyskał hat-tricka, ale tym razem w starciu z tym rywalem Bledzewski był lepszy.

W przerwie gdyński szkoleniowiec dokonał dwóch zmian. Jednak na ławce do końca gry pozostali rekonwalescenci Bartosz Karwan i Radosław Wróblewski. Do pomocy przesunięty został Tomasz Sokołowski. Niektórzy to właśnie jemu w 77. minucie zapisali honorowego gola dla Arki. Inne źródła są bezwzględne dla gdynian i wszystkie bramki tego dnia przypisują gliwiczanom, w tym samobójczą Adamowi Banasiowi, który zmienił kierunek lotu futbolówki bitej przez "Sokoła". Wynik meczu ustalił w 84 minucie Adam Kompała. To były król strzelców ekstraklasy i kolega... Bledzewskiego jeszcze z czasów gry w Szczakowiance Jaworno.

Arce, podobnie jak w meczu z Turem, zabrakło skuteczności. Już w pierwszej połowie dwukrotnie szczęścia był Olgierd Moskalewicz. najpierw przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a w drugim przypadku jego uderzenie Grzegorz Kasprzik odbił, z kolei dobitka Grzegorza Nicińskiego była niecelna. Natomiast przy wyniku 0:2 po dobrym dośrodkowaniu Łukasza Kowalskiego w dogodnej sytuacji obok bramki główkował Marcin Chmiest.

Ponownie nie popisała się TVP 3. Przed tygodniem przerwała transmisję z Gdańska, pokazując konwencję PiS. Teraz zamiast zapowiadanej transmisji meczu na żywo, obejrzeliśmy z... otworzenia konwencję PO ze Szczecina. Natomiast z gliwickiego pojedynku zapowiedziano jedynie retransmisję o godzinie... 23.55. W następną niedzielę ten sam kanał ma pokazać mecz Arka - Wisła Płock. Ciekawe, czy zamiast tego telewidzowie obejrzą kolejną partię polityczną?

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Lechia Gdańsk - Pelikan Łowicz 4:0 (2:0), Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko- Biała 0:2 (0:0), Odra Opole - GKS Katowice 3:1 (1:0), Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 1:0 (0:0), GKS Jastrzębie - Śląsk Wrocław 1:2 (1:2), Motor Lublin - Tiger Kmita Zabierzów 1:1 (1:1), Wisła Płock - Stal Stalowa Wola 4:1 (3:1), ŁKS Łomża - Tur Turek 1:0 (0:0).

Aktualna tabela w artykule Najwyższa wygrana

• Miejski Zakład Karno Sportowy Arka Gdynia!!!

WOJCIECH STAWOWY NAJLEPSZY TRENER LIGOWY!!!

• 0 1

• PROKOM GDYNIA TO NAJWIEKSZA DRUKARKA W POLSCE !!!

• 0 0

• Już za pare dni

za dni pare Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
    Świeto w trójmieście oby tylko pozytywnie sie skończyło, niech wygra sport.

• 0 0

• kurde, i znów jesteśmy za betonami !!!

Stawowy wy.....j !!!

• 0 0

• Stawowy OUT !!!!!!!!!

• 0 0

• Nie jest dobrze

Stawy,Ty juz więcej z nich nie wyciągniesz,plaga kontuzji a najtrudniejsze mecze przed nami,teraz Wisła Płock,potem wyjazdy do Jastrzębia i na Traugutta a czołówka tabeli ucieka,myślę,że się po prostu wystraszyłeś,miało być tak pięknie,spacerek,100 goli itp,a może być po jesieni strata do liderów ok.8-10 pkt,kto by pomyślał

• 0 0

• arka jest do baniii

chmiest to niewypal , karawan strzal w dziesiatke , w suumie arka jest cienka nie umie wygrac u siebie z slabymi zespolamiii

• Stawowy- twój czas sie skończył

Trenerze -papapa - pewnie masz juz posadę w Zagłębiu Lubin i tylko głupa palisz :-(

• 0 0

• slaboooooo

druzyma 1szoligowa a nie moze wygrac z cieniasami z 2giej ligi , za bardzo im wbili w te kute lby ze sa pewniakami . trzeba grac strzelac zdoobywac bramki a nie grac n a remisss. re,is to tylko 1den punkt . lepiej przegrac 2 mecze i wygrac 3ci a grac ofensywnie... na dzisiaj arka jest tylko 2gowa druzyna ze srodka