Dalin - Energa Gedania 3:1

6 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Siatkarki Energi Gedanii, mimo fatalnej sytuacji zdrowotnej zespołu, pojechały na mecz do Myślenic. W ósmej kolejce serii A I ligi Jerzy Skrobecki mógł liczyć zaledwie na osiem zawodniczek. W tym gronie były dwie nominalne skrzydłowe. Skończyło się tak jak musiało się skończyć. Gdańszczanki oddały mecz Dalinowi 1:3 (25:13, 15:25, 20:25, 14:25).

ENERGA GEDANIA: Ordak, Szajek, Kuczyńska, Wiśniewska, Kruk, Sołodkowicz oraz Siwka (libero), Benderska.

Na południe Polski nie pojechały chore Berenika Tomsia i Marzena Nieczyporowska. Trzy zawodniczki - Agnieszka Drzewiczuk, Rita Szyjanowa i Małgorzata Jeromin - były w Myślenicach, ale na parkiet nie weszły nawet na sekundę. Grające siatkarki nie mogły liczyć na żadną zmianę do pierwszej linii.

Z tym większym zdziwieniem obserwowano to, co stało się w pierwszym secie. Już na pierwszą przerwę techniczną gdańszczanki zeszły z wynikiem 8:2! Potem systematycznie powiększały przewagę aż do 21:8! Jeśli nie blok przyjezdnych czy zbicia Aleksandry Kruk i Karoliny Wiśniewskiej dawały punkty, to jeszcze mogliśmy liczyć na błędy rywalek. Dwa ostatnie punkty w tym secie gedanistki zyskały po zepsutych zagrywkach rywalek.

- One były na poczatku bardziej stremowane niż my. Popełniały dużo błędów. Potem role się odmieniły. Decydujący był trzeci set. Szkoda, że przy wyniku 20:22 sędzia nie zaliczył nam punktu za autowy atak rywalek. Stałem metr za linią, a piłka trafiła we mnie - podkreśla gdański szkoleniowiec.

W drugiej partii Energa trzymała się do stanu 6:6. Druga przerwa techniczna nastąpiła już przy pokaźnych stratach - 9:16. Na kolejny mecz do jednej bramki zanosiło się na początku następnej części. Dalin otworzył ją wynikiem 4:0. Gedanistki wyciągnęły na 10:10, a potem remisowały jeszcze 15:15. Od stanu 20:22 nie zdobyły już punktu.

W czwartej odsłonie Gedania stanęła przy 10:10. Kolejne siedem akcji przyniosło sześć punktów rywalkom. Co prawda, nasze siatkarki wyciągnęły jeszcze z 11:16 na 14:17, ale zupełnie pogubiły się po tym, jak szkoleniowiec miejscowych poprosił o przerwę. Rady Jerzego Bicza były na tyle dobre, że Dalin stracił już punktu!

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Stal Bielsko-Biała - AZS AWF Poznań 3:2 (28:30, 25:17, 25:12, 23:25, 15:7), Winiary Kalisz - Muszynianka 3:0 (26:24, 25;13, 25:19), Stal Mielec - Gwardia Wrocław 2:3 (22:25, 21:25, 27:25, 25:21, 11:15), Nafta-Gaz Piła - Centrostal Bydgoszcz 3:1 (20:25, 25:20, 25:18, 25:19).

Opinie (14)

• no fatalna niedyspozycja zdrowotna zespolu ojejejejejej
    jaka szkoda!!
    daly d*** i koniec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    zreszta do tego juz sie przyzwyczailismy...

• 0 0

• Z d*** to ty bierzesz swoje opinie. Chesz coś napisać to napisz coś z sensem.

• 0 0

• Weź sie kurna koleś zastanów jak coś piszesz !!! Dawać d*** to ty możesz, a jeśli w drużynie brakuje 4 zawodniczek, z tego 3 z podstawowego składu, to trudno się dziwić, że wynik nie jest taki jak by się oczekiwało !
    Szkoda, że ta niedyspozycja trafiła się akurat na jeden z najłatwiejszych na papierze meczy sezonu, ale cóż, takie jest życie...

• 0 0

• życie takie nie jest! z podstawowej szóstki zabrakło A.Drzewiczuk bo o reszcie zawodniczek tak nie można powiedzieć! I jeszcze jedno to nie przedszkole żeby nie pilnować Swojego zdrowia więc zawodniczki powinny za to odpowiedzieć. a z drugiej strony że trener dopuszcza do takiego niedbalstwa?! A gdzie czapki, szaliki, zakryte plecy?