Daś ograł Kagera

8 listopada 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Koszykarze Kagera Gdynia nie obronili pozycji wicelidera I ligi. Na własnym parkiecie podopieczni Adama Prabuckiego przegrali ze Spójnią Stargard Szczeciński 75:79 (19:20, 24:22, 19:15, 13:22). Gospodarze nie wytrzymali spotkania pod względem kondycyjnym.

KAGER: Danyuma 19 (1x3), Molenda 15 (1), Kalinowski 12, Malczyk 10 (1), Małecki 8, Syldatk 6 (2), Karaś 5, Ratajczyk 0.

SPÓJNIA: Biela 27 (5), Mazur 15 (1), Pacocha 12 (1), Leończyk 9, Piechucki 6 (2), Łukomski 3, Baszak 3 (1), Soczewski 2, Sudowski 2.

Najbardziej na dobrym wyniku w Gdyni zależało Czesławowi Dasiowi. Szkoleniowiec, który w minionym sezonie przegrał awans w play off do ekstraklasy z Basketem Kwidzyn, po raz pierwszy usiadł na ławce Spójni. O tym, że po końcowym gwizdku cieszyli się goście zdecydowała ostatnia część gry, wygrana przez nich aż dziewięcioma punktami. W przerwie bowiem Kager prowadził 43:42, a po trzeciej kwarcie nawet 62:57.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: CA-IB Legionowo - Sokół Łańcut 74:85, Tytan Częstochowa - AZS Radom 89:81, Znicz Pruszków - Górnik Wałbrzych 81:56, CKS Czeladź - Stal Stalowa Wola 83:98, Znicz Jarosław - Siarka Tarnobrzeg 85:71, Pyra Poznań - Zastal Zielona Góra 69:65, Team Polska Katowice - Basket Kwidzyn 92:93.

1. Sokół 8 15 623:569
2. Znicz P. 8 14 634:579
3. Kager 9 14 715:679
4. Znicz J. 8 13 678:633
5. Basket 8 13 660:625
6. Spójnia 8 13 667:652
7. Czeladź 8 12 704:564
8. Tytan 8 12 665:663