Dobry prognostyk ze Stargardu Szczecińskiego

24 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Tomasz Wojdyła (przy piłce) w Stargardzie Szczecińskim zanotował double-double: 10 punktów i 12 zbiórek. Tomasz Wojdyła (przy piłce) w Stargardzie Szczecińskim zanotował double-double: 10 punktów i 12 zbiórek.

Zwycięstwem gdyńskich koszykarzy zakończył się rozegrany awansem mecz 22. kolejki I ligi w Stargardzie Szczecińskim. Start pokonał tamtejszą Spójnię 76:59 (21:13, 21:12, 15:20, 19:14). Dla podopiecznych Pawła Turkiewicza był to ostatni sprawdzianem przed Final Four Pucharu Polskiego Związku Koszykówki, który w sobotę rozpocznie się w Ostrowie Wielkopolskim.

SPÓJNIA: Parzych 14, Stępień 12, Ochońko 7, Grudziński 6, Bodych 2 - Kalinowski 8, Pabian 6, Wojdyr 4, Soczewski 0.

START: Kostrzewski 21, Śmigielski 15, Wojdyła 10 (12 zbiórek), Lisewski 9, Mordzak 2 - Andrzejewski 10, Malczyk 3, Młynarski 3, Szpyrka 3, Nowakowski 0.

Spotkanie w Stargardzie rozpoczęło się dla gdynian pomyślnie, bo od prowadzenia 6:2. Gospodarzom udało się wyrównać w trzeciej minucie (6:6), ale był to pierwszy i ostatni remis w tym spotkaniu. Spójnia przez większość pierwszej kwarty trzymała jednak krótki dystans do Startu (10:12), ale ten po skutecznych akcjach Piotra ŚmigielskiegoAdama Lisewskiego odskoczył na ośmiopunktowe prowadzenie (21:13).

W drugiej kwarcie goście kontynuowali powiększanie przewagi. Dobra gra defensywna i skuteczne kontry przynosiły kolejne łatwe punkty. Po rzucie Tomasza Andrzejewskiego było już 32:18. Na zakończenie drugiej partii meczu "trójkę" rzucił Kacper Młynarski i zespoły na przerwę schodziły przy stanie 42:25 dla Startu.

W trzeciej części spotkania mimo postawionej przez gospodarzy strefy przewaga gdynian dalej rosła. Dopiero pod koniec kwarty stargardzianie zdołali nieco odrobić straty i na 10 minut przed końcem spotkania Start prowadził 57:45.

W czwartej kwarcie gospodarze zyskali na animuszu i po trafieniu Huberta Pabiana zdołali zbliżyć się na 7 punktów. Gdynianie nie pozwolili sobie jednak na dekoncentrację i odzyskali inicjatywę. Szczelna obrona i skuteczna gra w ataku znowu pozwoliła na odskoczenie rywalom.

Ostatecznie Start wygrał 76:59, a oprócz Mateusza Kostrzewskiego (21 pkt) bardzo dobre spotkanie zagrał zdobywca double-double Tomasz Wojdyła, a także Piotr Śmigielski, który na rozegraniu zastąpił mającego gorszy dzień kapitana drużyny Grzegorza Mordzaka (nabawił się drobnego urazu).

Po umocnieniu się na drugiej pozycji w lidze, podopiecznych Pawła Turkiewicza w sobotę czeka półfinałowy mecz Pucharu PZKosz w Ostrowie Wielkopolskim (czytaj więcej). Na drodze do finału gdynianom stanie drugoligowy zespół Śląska Wrocław. Finał zostanie rozegrany w niedzielę.

Final Four Pucharu PZKosz
sobota, 25.02 - półfinały:
g. 15.00, WKS Śląsk Wrocław - Start Gdynia
g. 18.45, Open Florentyna Pleszew - BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp.
niedziela, 26.02 - finał:
g. 16.00

- Mecz ze Spójnią kosztował nas sporo sił, ale zawodnicy są przygotowani do tego mam nadzieję, czteromeczowego maratonu (dwa mecze ligowe i jeden lub dwa w pucharze - dop. red.). Skoro już dotarliśmy do półfinału, nie będziemy traktowali turnieju po macoszemu i podejmiemy walkę o zwycięstwo - zapewnia trener Turkiewicz.

Po powrocie z Ostrowa Wlkp., Start w środę podejmie we własnej hali lidera rozgrywek, Sokoła Łańcut, do którego na chwilę obecną traci w tabeli zaledwie jeden punkt. Spotkanie na obiekcie GOSiR przy ulicy Olimpijskiej rozpocznie się o godzinie 15.00.

Pozostałe mecze 22 kolejki:
Focus Mall Sudety Jelenia Góra - MKS Znicz Basket Pruszków (sobota, g. 16:00), POLOmarket Sportino Inowrocław - MKS Start Lublin (sobota, g. 18:00), SKK Siedlce - MKS Dąbrowa Górnicza (sobota, g. 18:00), Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - AZS Radex Szczecin (sobota, g. 18:00), MKS Budimpex Polonia Przemyśl - AZS WSGK POLFARMEX Kutno (sobota, g. 18:00), Rosa Radom - Polski Cukier SIDEn Toruń (sobota, g. 19:00).

Tabela 1.Ligi koszykarzy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

Opinie (9) 1 zablokowana

• Dostali za darmo jako protegowani rysia?

• 4 6

• Co to za start, to popierdułka jakaś... (1)

Kolejna kupiona, przejęta drużyna.

• 4 8

• To po co tracisz czas...

i zajmujesz się czytaniem o popierdułkach? Sam pewnie niezla pierdoła jestes :)

• 3 3

• A Oleś NBA Krauze gra?

Jeśli tak to puchar będzie.

• 7 0

• No i brawo

Puchar o miernym prestiżu ale to zawsze jakieś trofeum na początek. Skoro wygrało się 4 razy trzeba wygrac i finały.