Dobry start rugbystów, ale...

16 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Od wygranych trójmiejskich drużyn rozpoczął się w Sopocie turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Miejscowe Ogniwo pokonało Budowlanych Łódź 13:8 (8:3), a Arka Gdynia rozgromiła Folca AZS Warszawa 33:0 (26:0). Dzisiaj na stadionie im. Edwarda Hodury przy ul. Jana z Kolna gospodarze o godzinie 11.15 rozpoczną grę z Juvenią Kraków, a o 12.30 żółto-niebiescy zmierzą się z Budowlanymi Lublin.

OGNIWO: Bigot, Bołt, Elwart, Falk, Jagielski, Jakson, Klechowicz, Kurdelski, Matusiak, Olszewski, Pawlicki, Pogorzelski, Szewczyk, Wagasewicz, Żochowski oraz Janiec, Lademan.
Punkty zdobyli: Daniel Żochowski 5, Grzegorz Matysiak 5, Marcin Pogorzelski 3 - Piotr Karpiński 5, Piotr Krysiak 3.

- Trafiliśmy do strasznie wyrównanej grupy, w której o kolejności mogą decydować małe punkty. Mówi się, że zwycięzców się nie sądzi. I niech tak będzie dzisiaj, gdyż odczuwam niedosyt. Zespół nie spełnił założeń taktycznych. Przeciwko Juvenii, która jest od nas mocniejsza fizycznie trzeba zagrać z większą konsekwencją - mówi Grzegorz Szostek, trener Ogniwa.

ARKA: Badowicz, Deja, Głuszek, Jaworski, Jeliński, Kałduński, Meller, Okulski, Popławski, Reda, Rybicki, Stodolski, Walczuk, Zakaszewski, Zembroń oraz Jastrzębski, Kreft, Sprengiel, Wittbrodt, Wnuk, Żuchowski.
Punkty zdobyli: Sławomir Jeliński 11, Karol Zakrzewski 10, Łukasz Badowicz 5, Arkadiusz Rybicki 5, Damian Miller 2.

- Po pierwszych pięciu minutach, w których grały głównie nerwy i trema chłopcy przejęli inicjatywę. Mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść już do przerwy. Dlategow drugiej połowie mogłem zrobić aż sześć zmian. Bardzo dziękuję naszym kibicom, gdyż około 100 osób przyjechało nas dopingować. Dzisiaj też liczę na wygraną, a ostatni mecz grupowy z Orkanem wydaje się być przedwczesnym finałem - mówi Arkadiusz Skrzyński, szkoleniowiec Arki.

Pozostałe wyniki wczorajszych gier: Skra Warszawa - Juvenia 8:13 (8:3), Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 34:10 (10:3).

• 0 0

• dzisiaj Ogniwo znowu wygralo.tym razem juvenia ulegla.chodz mecz byl bardzo zaciety i wyrownany.znow nie gralismy na 100%naszych mozliwosci.

• 0 0

• JUDE JUDE JUDE JUVENIA.TAK SIE ZESCIE GRZALI A DOSTALISCIE PO D**** Z OGNIWEM
    TACY BYLISCIE PEWNI ZWYCIESTWA.

• 0 0

• do anonima

naucz sie mowic po polsku a potem krytykuj juvenie!!!

• 0 0

• jAKAS POMYLKA!!!!!!!!

co ROBI W TYM ARTYKULE ZDJECIE jUVENI kRAKOW I SKRY WARSZAWA NIE ROZUMIEM TEGO MOZE MI KTOS TO WYJASNIC

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.