Drugi sparing w Turcji

27 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Bartosz Karwan (z lewej) strzelił gola na wagę remisu. Bartosz Karwan (z lewej) strzelił gola na wagę remisu.

Piłkarze Arki nadganiają czas, który stracili przez kłopoty pogodowe. Dziś po raz drugi zagrali sparing w Antalyi. Gdynianie zremisowali z szóstą drużyną rumuńskiej ekstraklasy 1:1 (1:0). Przed przerwa gola strzelił Bartosz Karwan. Trener Czesław Michniewicz sprawdził aż 22 zawodników.

Bramki: Karwan 32 - Prepeliţa 57.

ARKA: Witkowski (46 Bledzewski) - Płotka (80 Moskalewicz), Łabędzki, Anderson, Telichowski - Karwan (75 Bułka), Paknys (46 Ława), Przytuła (46 Budziński), Trytko (46 Pietroń) - Wachowicz (46 Nawrocik), Niciński (46 Zakrzewski).

Dziś wolne dostali tylko Tomislav Basić i Łukasz Kowalski, a lekko kontuzjowani Dariusz Żuraw i Michał Kojder ćwiczyli według indywidualnego planu. Na boisku zobaczyliśmy zaś Olgierda Moskalewicza i Michała Płotkę, którzy ostatnio chorowali. Tego ostatniego szkoleniowiec sprawdzał na prawej obronie. 21-latek musi szukać nowej pozycji, gdyż na lewej flance defensywy, gdzie grał jesienią, pewniakiem ma być wypożyczony z Polonii Warszawa Błażej Telichowski.

Największe zmiany w trakcie gry zaszły jednak w pomocy i ataku, gdzie wymieniono po przerwie wszystkich piłkarzy. W roli defensywnego pomocnika ponownie sprawdzono Litwina Pauliusa Paknysa. Tym razem Michniewicz nie miał tak szczęśliwej ręki do roszad, jak w meczu z Arsenałem Kijów, w którym zwycięstwo 3:2 zapewnili rezerwowi. Jedynego gola dla żółto-niebieskich, po strzale głową zdobył Karwan. Po przerwie najlepszej sytuacji na zapewnienia Arce wygranej nie wykorzystał Zbigniew Zakrzewski.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Ponownie czyste konto zachował Norbert Witkowski. W obu sparingach bramkarz bronił do przerwy. Tym razem piłkę wyciągał z siatki Andrzej Bledzewski, dla którego był to pierwszy występ od ponad pół roku. Latem golkiper przeszedł operację kolana, a na rehabilitacji zeszła mu cała runda jesienna.

Arka w Turcji zostanie do 30 stycznia. W czwartek ma zaplanowany ostatni sparing podczas tego zgrupowania. Gdynianie zagrają z dziesiątą drużyną azerskiej ekstraklasy, KF Qabalą.