Dwa rekordy Polski Kamińskiej

27 lipca 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Bardzo dobrze spisała się Beata Kamińska na mistrzostwach świata w Montrealu. Pływaczka AZS AWFiS Gdańsk na dystansie 100 metrów stylem klasycznym dwukrotnie poprawiła rekord kraju. W klasyfikacji ogólnej podopieczna Alojzego Ogińskiego uplasowała się na dziewiątej pozycji. Od awansu do ścisłego finału akademiczkę dzieliły zaledwie cztery setne sekundy!

Kamińska, która debiutuje w tej rangi imprezie, w kwalifikacjach uzyskała piąty rezultat dnia. Wynikiem 1:08.69 poprawiła poprzedni, należący także do niej rekord o 0.40 sekundy.

W półfinale gdańszczanka popłynęła jeszcze szybciej. Dwie długości pływalni pokonała w czasie 1:08.54. Wydawało się, że jest w finale, gdyż w swoim wyścigu była czwarta. Niestety, w drugim półfinale aż pięć zawodniczek popłynęło szybciej. Duża w tym zasługa Amerykanki, Jessicki Hardy, która ustanowiła rekord świata - 1:06.20.

W finale na ogół pływano wolniej. Zwyciężyła Australijka Leisel Jones przed Hardy 1:06.62 i Tarą Kirk 1:07.43.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!