Dzień 5 i 6 MŚ Polska – Maroko 35:29

Maciej Napiórkowski
26 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Po dniu przerwy polscy piłkarze ręczni pokonali w przed ostatnim meczu grupowym Maroko 35:29. Dzięki temu zwycięstwo istnieją relane szanse na wyjście z grupy i grę z najlepszymi. Aby tego dokonać wystarczy w dzisiejszym meczu nie przegrać z najsłabszym Kuwejtem.

Grupa A:
Polska - Maroko 35:29 (17:12)
Polska:
Andrzej Marszałek, Sławomir Szmal - Tomasz Paluch 2, Marcin Lijewski 1, Grzegorz Tkaczyk 5, Dawid Nilsson 2, Krzysztof Górniak 4, Robert Lis 4, Michał Kubisztal, Damian Wleklak 2, Mariusz Jurasik 7, Bartosz Wuszter, Leszek Starczan 3, Maciej Dmytruszyński 5
Maroko: Ammouri, Boujnouni - Taj 8, Imaghri 1, Ounda, I. Bouhaddioui 9, K. Bouhaddioui, Zouhair 3, Berrajaa 5, Jarrad, Salam, Gaouzi 1, Gaouch 2
Kary: Polska 16, Maroko 10 min
Sędziowie: Pozeznik, Repensek (obaj Słowenia)

Polacy bez większych problemów pokonali rywala. Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego prowadzili od początku do końca meczu. Biało-czerwoni w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Tylko raz Marokańczycy zbliżyli się na 7:8, ale dzięki skutecznej interwencji Andrzeja Marszałka (obronił rzut karny) na tablicy nie ukazał się remis. Dobrze zagrał Mariusz Jurasik, który w końcu pokazał swój kunszt. W pierwszej połowie zawodził na całej lini Leszek Starczan, który mimo wielu prób nie kończył akcji bramką. Do szatni zawodnicy polscy schodzą prowadząc 17:12.
W drugiej połowie trener Zajączkowski mógł sobie pozwolić na małe szachy. Zmieniał zawodników na boisku (zagrali wszyscy zawodnicy), próbował różne formacje w obronie. Końcówka meczu to gra pokazowa. Jedni i drudzy grali tylko w ataku, obrońcy raczej statystowali. W drużynie biało-czerwonych na pochwałę zasłużył Marszałek, oraz kołowy Robert Lis.

Mecz pokazał, że Polska ma dużą przewagę nad Marokiem. Liczymy, że mecz z Kuwejtem będzie podobnym "spacerkiem". Nie wolno jednak zlekceważyć rywala, bo w przypadki porażki nie awansujemy do drugiej rundy turnieju. Awans ten jest zakładanym planem minimum na MŚ.

6. Maroko 4 0 0 3 96:108 0

Na kolejnych miejscach: nazwa drużyny, mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki: zdobyte i stracone, punkty.