Siatkarze wygrali po raz siódmy w PŚ

17 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 07:25 (17 września 2015)

Trefl Gdańsk

Reprezentacja Polski w Japonii wygrała już siedem meczów, ale dopiero po raz drugi nie oddała rywalom seta. Reprezentacja Polski w Japonii wygrała już siedem meczów, ale dopiero po raz drugi nie oddała rywalom seta.

Trwa zwycięski marsz polskich siatkarzy w Pucharze Świata w Japonii. Siódmą wygraną biało-czerwoni odnieśli nad Egiptem 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) i nadal są wiceliderami tabeli. Mateusz Mika grał od wyniku 13:12 w drugim secie do końca spotkania. Przyjmujący Lotosu Trefla Gdańsk zdobył 4 punkty. W piątek o godzinie 12:10 nasza reprezentacja zmierzy się z Australią.

POLSKA: Drzyzga 1 punkt, Buszek 1, Nowakowski 5, Kurek 14, Kubiak 12, Bieniek 8, Zatorski (libero) oraz Mika 4, Konarski, Możdżonek, Kłos, Szalpuk 1

PEŁNE STATYSTYKI MECZU POLSKA - EGIPT

Dopiero po raz drugi w Japonii biało-czerwonym udało się wygrać bez straty seta. Na inaugurację pokonali Tunezję 3:0, a w czwartkowy poranek czasu polskiego z takim samym wynikiem odprawili drugą drużynę z Afryki. Mecz trwał 84 minuty. Nie obyło się jednak tradycyjnie nerwów. Błędów nie brakowało z obu stron. Łącznie naliczono ich 44, z czego 27 popełnili rywale.

Dlatego m.in. Egipt przegrał drugiego seta. Gdy rywale z 15:19 i 17:21 wyciągnęli na 23:23, to w kolejnych akcjach przytrafiło im się podwójne odbicie i autowe zbicie.

MIKA Z PODSTAWOWEGO SIATKARZA STAŁ SIĘ JOKEREM W REPREZENTACJI

W pierwszej partii naszych reprezentantów musiał z kolei przebudzić Stephane Antiga. Francuski szkoleniowiec biało-czerwonych wziął czas przy 2:5. Jego podopieczni remis dogonili na 10:10, a po raz pierwszy prowadzenie objęli przy 13:12 po akcji Rafała Buszka.

Co ciekawe przy tym samym rezultacie w drugiej partii ten przyjmujący opuścił parkiet, a do gry wszedł Mateusz Mika. Przyjmujący Lotosu Trefla pozostał na boisku do końca spotkania. Nie była to jednak tak błyskotliwa zmiana jak choćby przeciwko Iranowi, gdy został MVP, gdyż odmienił oblicze meczu i poprowadził Polaków do wygranej w tie-breaku.

MATEUSZ MIKA MVP MECZU Z IRANEM

Gdański przyjmujący zaprezentował się bez brody, z którą zaczynał turniej. Jego siatkarski dorobek w ofensywie to zaś: 4 skończone ataki z 10.

Drugi zawodnik Lotosu Trefla cały mecz obejrzał z rezerwy. Piotr Gacek nie dostał szansy, mimo że od wyniku 9:9 w trzecim secie Egipcjanie wybitnie skapitulowali, a nasi siatkarze z łatwością odskoczyli na 18:11. Tego dnia selekcjoner uznał, że wart sprawdzić wszystkich skrzydłowych i środkowych. Natomiast żadnych zmian nie czynił na rozegraniu oraz na libero, a na tej drugiej pozycji gra drugi z żółto-czarnych w biało-czerwonych szeregach.

TUTAJ PEŁNY TERMINARZ MECZÓW POLAKÓW W PUCHARZE ŚWIATA

W piątek Polacy zakończą drugą część turnieju mecze z Australią (początek 12:10). Decydujące mecze o miejscach na podium w Pucharze Świat oraz o awansie do igrzysk olimpijskich (dwa najlepsze zespoły) rozgrywane będą od poniedziałku do środy.

Na razie biało-czerwoni są wiceliderami. Prowadzą Amerykanie, z którymi zmierzymy się w najbliższy poniedziałek. Siódme zwycięstwo USA Murphy Troy oglądał z rezerwy. Atakujący Lotosu Trefla nie wszedł do gry, gdyż szkoleniowiec zdecydował się jedynie na jedną zmianę w drugim i trzecim secie.

Pozostałe mecze 7. kolejki Pucharu Świata
USA - Iran 3:1 (20:25, 25:19, 25:22, 25:21)
Włochy - Tunezja 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)
Rosja - Kanada 3:0 (25:21, 25:16, 25:19)
Argentyna - Australia 3:0 (25:21, 25:23, 25:16)
Japonia - Wenezuela 3:0 (33:31, 26:24, 25:19)

Opinie (6)

• szkoda że Iran nie ograł Amerykanów (3)

a na to po cichu liczyłem

• 3 1

• (2)

Iran gra już tylko o honor. Umiesz liczyć - licz na siebie.

• 1 1

• co do zasady zgoda (1)

a co do Iranu to niekoniecznie
        dla nich mecze z Amerykanów ze względu na rewolucję z 80 roku to zawsze jak wojna

a ponadto liczy się każde miejsce punkty z tego idą do rankingu światowego i będą ważne aż przez 4 lata

• 1 1

• Iran miał prawo być zdeterminowany, ale jednak to nie jest jego turniej. Może Argentyna urwie jakieś punkty Amerykanom lub Włochom.