Enea AZS Politechnika Poznań - VBW Arka Gdynia 62:84. Źle zaczęły, dobrze skończyły

Mikołaj Pachniewski
27 grudnia 2023, godz. 19:40
Opinie (20)

VBW Arka Gdynia mecz z AZS Politechniką Poznań rozpoczęły bardzo słabo, ale rozpędziły się wraz z biegiem czasu i odniosły przekonujące zwycięstwo. VBW Arka Gdynia mecz z AZS Politechniką Poznań rozpoczęły bardzo słabo, ale rozpędziły się wraz z biegiem czasu i odniosły przekonujące zwycięstwo.

VBW Arka Gdynia pokonała Eneę AZS Politechnikę Poznań 84:62 (22:25, 25:16, 23:6, 14:15) w meczu 12. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Znakomite spotkanie po raz kolejny zagrała Rennia Davis, która do 20 punktów dołożyła 14 zbiórek. Żółto-niebieskie zaczęły fatalnie, bo od stanu 4:14, ale odrobiły stratę i odniosły przekonujące zwycięstwo. Kolejny mecz gdynianki rozegrają już w sobotę, 30 grudnia o godz. 20, kiedy to w Polsat Plus Arenie podejmą Energę Polski Cukier Toruń.

Enea AZS: Popović 19 pkt (1x3 pkt), Pokk 15 (4x3), Puc 8 (1x3), Skobel 7 (1xx3), Rogozińska 4 oraz Piechowiak 5, M. Piasecka 4, Jarecka 0, A. Piasecka 0, Napierała 0

VBW ARKA: Davis 20 (14 z., 6 as.), Borkowska 14, Cowling 9 (1z3, 6 zb.), Kastanek 5, Wrzesiński 2 oraz Miskiniene 12 (9 zb.), Podgórna 11 (3x3), Bazan 6 (2x3), Puter 5 (1x3), Szymkiewicz 0, Żytkowska 0, Stasiak 0

Od razu po świętach Bożego Narodzenia do gry wróciły koszykarki VBW Arki Gdynia. Podopieczne Philipa Mestdagha na początku meczu z Enea AZS Politechnika Poznań zdawały się być jeszcze przy świątecznych stołach, gdyż serią 14:4 podpisały się miejscowe.

Gdynianki jeszcze przed końcem pierwszej kwarty zdołały wrócić do gry, a na tablicy wyników było tylko 25:22. Dobrą passę z końcówki tej odsłony przeniosły także na drugą i już w 13. minucie po rzucie z odchylenia Mikayli Cowling prowadziły 29:27.

MKS Pruszków - VBW Arka Gdynia 55:81. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi MKS Pruszków - VBW Arka Gdynia 55:81. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

Przyjezdne z każdą minutą zaczęły budować przewagę, ale AZS miał skuteczną broń w postaci rzutów "zza łuku". W pierwszej połowie trafiły bowiem aż 8 takich prób przy 4 VBW Arki, ale to właśnie gdynianki były na prowadzeniu 47:41.

Po przerwie jednak gdynianki narzuciły wysokie tempo, a seria 11:0 sprawiła, że prowadziły już 17 punktami. Pierwsze punkty w tej części gry gospodynie zdobyły dopiero w 15. minucie. Nie zdołały już jednak, jak przed przerwą odrobić straty. Po 30. minutach VBW Arka prowadziła już 70:47, a double-double pochwalić się mogła Rennia Davis.

VBW Arka Gdynia - Panathinaikos 67:63. Awans koszykarek do 1/16 finału EuroCup VBW Arka Gdynia - Panathinaikos 67:63. Awans koszykarek do 1/16 finału EuroCup

Przed ostatnią kwartą wszystko było już niemal jasne. Gospodynie "zerwały się" jeszcze, notując serię 12:4, co dało im nadzieje na odrobienie strat. Żółto-niebieskie pogubiły się bowiem i długo nie potrafiły trafić do kosza. Sytuację uspokoiły jednak dwie "trójki" Kamili Podgórnej i rzuty osobiste Kamili Borkowskiej i mecz zakończył się rezultatem 62:84.

Wyniki 12 kolejki

• Enea AZS Politechnika Poznań - VBW ARKA GDYNIA 62:84 (25:22, 16:25, 6:23, 15:14)
  • Basket Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 58:97 (7:28, 21:22, 16:22, 14:25)
  • Polonia Warszawa - Energa Polski Cukier Toruń 86:73 (19:24, 28:12, 19:13, 20:24)
  • MKS Pruszków - MB Zagłębie Sosnowiec 58:93 (11:31, 19:28, 18:12, 10:22)
  • Ślęza Wrocław - KGHM BC Polkowice 51:64 (9:23, 18:23, 16:10, 8:8)
  • pauza: Polski Cukier AZS UMCS Lublin