Energa Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 27:27, karne 1:4. Roztrwoniona przewaga

mip.
10 września 2023, godz. 19:50
Opinie (34)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Jakub Będzikowski był liderem Energi Wybrzeża Gdańsk w meczu z Zagłębiem Lubin. Zdobył 10 bramek, ale gdańszczanie roztrwonili 7 goli przewagi i przegrali po rzutach karnych. Jakub Będzikowski był liderem Energi Wybrzeża Gdańsk w meczu z Zagłębiem Lubin. Zdobył 10 bramek, ale gdańszczanie roztrwonili 7 goli przewagi i przegrali po rzutach karnych.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z Zagłębiem Lubin w meczu 4. kolejki Orlen Superligi. Gdańszczanie na początku drugiej połowy mieli aż 7 bramek przewagi, a to goście byli bliżej zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Gospodarze doprowadzili jednak do remisu i doprowadzili do rzutów karnych Lepsi okazali się szczypiorniści Zagłębie (4:1).

WYBRZEŻE: Poźniak, Witkowski, Zakrzewski - Będzikowski 10, Zmavc 4, Pieczonka 4, Stępień 3, Jachlewski 2, Domagała 1, Powarzyński 1, Siekierka 1, Papaj 1, Milicević, Papina, Peret, Niedzielenko

Zagłębie: Prochno, Schodowski - Krysiak 6, Drozdalski 4, Hluszak 3, Moryń 3, Pedryc 2, Bekisz 2, Iskra 2, Kałużny 2, Rutkowski 2, P. Krupa 1, Michalak, Sarnowski, Stankiewicz, R. Krupa

Po zwycięstwie w czwartkowy wieczór w Legionowie, podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego nie mieli wiele czasu na odpoczynek i przygotowania do meczu z Zagłębiem Lubin. Gdańszczanie liczyli jednak na drugie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze przed własną publicznością.

Zepter Legionowo - Energa Wybrzeże Gdańsk 35:36. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny szczypiornistom i trenerom Zepter Legionowo - Energa Wybrzeże Gdańsk 35:36. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny szczypiornistom i trenerom

Rozpoczęło się dobrze, bo od prowadzenia 2:1, a obie bramki rzucił Jakub Będzikowski. Chwilę później Zagłębie odbiło jednak przodownictwo, ale kolejne trafienie rozgrywającego Wybrzeża i Nejca Zmavca sprawiły, że po 9. minutach było 4:3 dla miejscowych.

Dobra defensywa Wybrzeża i brak dokładności w szeregach Zagłębia sprawił, że w 13. minucie o czas poprosił Tomasz Kozłowski. Na tablicy wyników było wtedy 7:3. Gdańszczanie kontynuowali zdecydowaną grę i wykorzystywali fakt, że ekipa z Dolnego Śląska raz po raz musiała grać w osłabieniu. Do przerwy było 14:9, choć prowadzenie Wybrzeża mogło być znacznie wyższe.

Drugą połową od goli rozpoczęli Będzikowski i Zmavc. Gdańszczanie mieli już 7 trafień przewagi. Wydawało się, że będą spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie, ale goście zaczęli odrabiać straty. Na dodatek od 39. minuty gospodarze grali bez Nejca Zmavca, gdyż ten otrzymał trzecie 2-minutowe wykluczenie, co skutkowało czerwoną kartką.

Energa Wybrzeże Gdańsk ma sporo do poprawy. Bez paniki po słabym starcie rozgrywek Energa Wybrzeże Gdańsk ma sporo do poprawy. Bez paniki po słabym starcie rozgrywek

Tę lukę w obronie wykorzystało Zagłębie. W 43. minucie było już tylko 20:18. Jakby tego było mało, z parkietu za bezpośrednią czerwoną kartkę wyleciał drugi kluczowy defensor i strzelec, Mateusz Jachlewski. W bramce dwoił się i troił Kornel Poźniak, ratując prowadzenie dla Wybrzeża.

W 51. minucie był już jednak remis po 23, gdy Poźniaka pokonał Danyło Hluszak. Po chwili ten zawodnik wyprowadził Zagłębie na prowadzenie. Gdańszczanie potrafili doprowadzić do wyrównania i ten stan trwał aż do 60. minuty. Wtedy karę otrzymał Mateusz Drozdalski. Sztab Wybrzeża poprosił o czas, a na zegarze pozostawały 23 sekundy. Gdańszczanom nie udało się jednak wykorzystać ostatniej akcji. Gościom pozostało 10 sekund, ale i oni nie wykorzystali swojej szansy.

O zwycięstwie decydowały zatem rzuty karne. Te znacznie lepiej wykonywali goście, którzy wygrali 4:1.