• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk pogroziła zawodnikom i postawiła ultimatum. Będą zmiany?

Mikołaj Pachniewski
19 czerwca 2024, godz. 10:30 
Opinie (267)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk z wygraną po 378 dniach, ale bez marginesu błędu
Żużlowcy Energi Wybrzeża Gdańsk otrzymali ultimatum. Jeśli nie wygrają najbliższego meczu to mogą pożegnać się z miejscem w składzie. Żużlowcy Energi Wybrzeża Gdańsk otrzymali ultimatum. Jeśli nie wygrają najbliższego meczu to mogą pożegnać się z miejscem w składzie.

Energa Wybrzeże Gdańsk ma przed sobą mecz "o życie" z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Żużlowcy gdańskiego klubu otrzymali pismo od Tadeusza Zdunka, członka zarządu, który postawił zawodnikom ultimatum. Jeśli gdańszczanie nie wygrają niedzielnego meczu to w składzie może dość do sporych zmian personalnych. Ponadto klub kontaktował się ze Stalą Gorzów, by wypożyczyć Mathiasa Pollestada, ale klub z ekstraligi na razie odmówił transferu, ze względu na własną sytuację kadrową.Nie da się ukryć, że sytuacja Energi Wybrzeża Gdańsk jest dramatyczna. Gdańszczanie po połowie sezonu mają na koncie tylko punkt za remis w Poznaniu. Jeśli podopieczni Eryka Jóźwiaka marzą jeszcze o utrzymaniu w Metalkas 2. Ekstralidze, muszą zacząć wygrywać, przede wszystkim u siebie. Już w niedzielę, 23 czerwca o godz. 14 czeka ich spotkanie z gatunku tych, "o życie".

Energa Wybrzeże Gdańsk przed dylematem. Kto może wzmocnić żużlowców? Energa Wybrzeże Gdańsk przed dylematem. Kto może wzmocnić żużlowców?

Jak udało się nam dowiedzieć, by odpowiednio zmotywować gdańskich żużlowców, ale i dać im co nieco do myślenia, Tadeusz Zdunek, obecny członek zarządu Energi Wybrzeża, a wcześniej prezes GKŻ Wybrzeże, wystosował we wtorek pismo do wszystkich żużlowców gdańskiego klubu. Zdunek postawił w nim ultimatum, że jeśli zespół nie wygra niedzielnego meczu z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski, to w składzie może dojdzie do sporych zmian personalnych.

Energa Wybrzeże odmawia komentarza w tej sprawie, ale wydaje się, że jeśli gdańszczanie przegrają, to wdrożony zostanie wariant oszczędnościowy. Nie można wykluczyć, że klub podziękuje zawodnikom, którzy zarabiają najwięcej, a prezentują się najsłabiej, w tym Krzysztofowi Kasprzakowi czy Nielsowi-Kristianowi Iversenowi. W ich miejsce w zestawieniu meczowym mogą pojawić się juniorzy, np. Bartosz Tyburski czy Eryk Kamiński.W kuluarach dowiadujemy się, że możliwe jest także pozyskanie zawodników, którzy nie mają obecnie kontraktów w Polsce i sprawdzenie ich, choćby pod kątem jazdy w Krajowej Lidze Żużlowej w kolejnym sezonie lub Metalkas 2. Ekstralidze, gdyby udało się utrzymać na drugim szczeblu rozgrywkowym.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Zespół wciąż nierówny, margines błędu już minimalny Energa Wybrzeże Gdańsk. Zespół wciąż nierówny, margines błędu już minimalny

Po porażce z Arged Malesą trudno bowiem oczekiwać spektakularnych wzmocnień. Wprawdzie Energa Wybrzeże kontaktowała się ze Stalą Gorzów, by wypożyczyć Mathiasa Pollestada. Ekstraligowy klub z uwagi na uraz Oskara Fajfera nie był skłonny, by "puścić" Norwega w tym momencie, ale nie jest wykluczone, że sytuacja się zmieni.Sceptycznie podchodzi się też do tematu pozyskania Mateja Zagara, w myśl powiedzenia, że mogłaby to być zamiana "siekierki na kijek".Pewne jest zatem to, że żużlowcy Wybrzeża podejdą do niedzielnego meczu zmotywowani, jak nigdy dotąd. W przypadku utraty miejsca w składzie, nie będą mogli bowiem zmienić klubu w tym sezonie. Żaden z zawodników nie będzie chciał pozwolić sobie na utratę środków finansowych. Jest to dla fanów Wybrzeża pewnego rodzaju nadzieja na premierowe zwycięstwo, ale o wygraną z Arged Malesą będzie piekielnie trudno. Wszystko jednak zweryfikuje tor.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

56% 156 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 4 typowania REMIS
43% 119 typowań Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane


Tabela po 8 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 7 6 0 1 +42 13
2 Cellfast Wilki Krosno 8 5 0 3 +26 11
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 5 0 3 +63 11
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 8 5 0 3 +24 10
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 8 4 1 3 -22 9
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 8 3 0 5 -14 7
7 Texom Stal Rzeszów 8 2 0 6 -38 4
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 0 1 6 -81 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-06-22

Wyniki 8 kolejki

 • Cellfast Wilki Krosno - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 57:33 (pierwszy mecz 47:43, bonus dla Wilków)
 • Innpro ROW Rybnik - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 52:38 (pierwszy mecz 48:42, bonus dla ROW)
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:39 (pierwszy mecz 38:51, bonus dla Polonii)
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Texom Stal Rzeszów 61:29 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Orła)
 • zaległy mecz 7. kolejki
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 43:47

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (267)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

19 lipca 2024, godz. 18:00
96% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane