Siatkarze Lotosu Trefl przegrali z Indykpolem

18 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 13:41 (18 września 2015)

Trefl Gdańsk

Sławomir Zemlik i Miłosz Hebda byli liderami w ataku podczas pierwszego sparingu w Iławie z Indykpolem. W drugim wysoka skuteczność została już tylko temu pierwszemu. Sławomir Zemlik i Miłosz Hebda byli liderami w ataku podczas pierwszego sparingu w Iławie z Indykpolem. W drugim wysoka skuteczność została już tylko temu pierwszemu.

Siatkarze Lotosu Trefla dalej rozgrywają sparingi z Indykpolem AZS Olsztyn i ponownie mają kłopoty. Gdańszczanie dwukrotnie ulegli rywalom w Iławie 1:3 (20:25, 16:25, 15:25, 26:24) i 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 17:25). Żółto-czarni grają bez trzech zawodników, którzy biorą udział w Pucharze Świata. W 8. kolejce Polska pokonała Australię 3:0 (25:15, 25:22, 25:17). Na cztery ostatnie piłki wszedł do gry Piotr Gacek. Wolne miał Mateusz Mika. W poniedziałek o godzinie 10:10 nasza reprezentacja zagra w Tokio z drugą niepokonaną drużyną - USA, w której rezerwowym atakującym jest Murphy Troy.

Indykpol AZS Olsztyn - LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 (25:20, 25:16, 25:15, 24:26)

Lotos Trefl: Stępień 1 punkt, Zemlik 11, Grzyb 1, Schulz 13, Hebda 13, Ratajczak 2, Czunkiewicz (libero) oraz Falaschi 1, Linda 3, Gawryszewski 2, Jakubiszak 1

Siatkarze Lotosu Trefla wybrali się do Iławy, aby rozegrać kolejne dwa mecze z Indykpolem AZS Olsztyn. W zeszłym tygodniu obie drużyny spotkały się w hali treningowej Ergo Areny. W pierwszym meczu wygrali rywale 4:0, w drugim mieliśmy remis 2:2.

ŻÓŁTO-CZARNI NA REMIS Z INDYKPOLEM

Drużyna Andrei Anstasiego po raz kolejny okazała się gorsza od ekipy Andrei Gardiniego. Indykpol wygrał trzy sety, trenerzy umówili się jednak na czwarty, w którym wreszcie górą byli żółto-czarni.

Olsztynianie wykonali w całym spotkaniu 13 asów serwisowych, natomiast Lotos Trefl popsuł aż 21 zagrywek. Do tego przegrał w blokach punktowych 2:12.

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 17:25)

LOTOS TREFL: Falaschi 1, Zemlik 14, Grzyb 3, Schulz 19, Hebda 8, Gawryszewski 3, Czunkiewicz (libero) oraz Stępień 1

W drugim starciu trener Anastasi odstawił zupełnie na bocznicę młodych, niedoświadczonych siatkarzy. To jednak nie wpłynęło na polepszenie gry. Gdańszczanie po raz kolejny przegrali trzy sety i wygrali tylko jednego.

Tym razem w asach serwisowych było 3:3, a w bloku punktowym Lotos Trefl uległ jedynie 7:8. Niestety rywale mieli w ataku skuteczność na poziomie 51 proc., a gdańszczanie 44 proc.

Australia - Polska 0:3 (15:25, 22:25, 17:25)

POLSKA: Drzyzga 3, Buszek 13, Nowakowski 4, Kurek 21, Kubiak 5, Bieniek 10, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Szalpuk 1, Kłos 1, Konarski 2, Możdżonek, Gacek (libero)

ZOBACZ PEŁNE STATYSTYKI MECZU AUSTRALIA - POLSKA

A ta, pokonując Australię odniosła 8. zwycięstwo w zmaganiach. Polacy potrzebowali do tego godziny i 20 minut. W trzecim secie, przy stanie 23:15 na boisku pojawił się libero Lotosu Trefla - Piotr Gacek. Został już na nim do końca. Jedynym siatkarzem, który nie został wpuszczony przez trenera Stephana Antigę był przyjmujący żółto-czarnych Mateusz Mika.

Teraz Polaków czekają dwa dni przerwy. Od poniedziałku rozpoczną trzecią, ostatnią rundę Pucharu Świata. W Tokio zmierzą się z: USA (poniedziałek, godz. 10:10), Japonią (wtorek, godz. 7:15) i Włochami (środa, godz. 3:30). Przypomnijmy, że biało-czerwoni walczą o jedno z dwóch pierwszych miejsc. One gwarantują występ podczas igrzysk olimpijskich w 2016 roku.

EGIPT POKONANY BEZ STRATY SETA

Natomiast siatkarze USA pokonali 3:0 (25:14, 25:19, 29:27) Tunezję i utrzymali pozycję lidera rozgrywek. Kwadratu dla rezerwowych nie opuścił atakujący Lotosu Trefla Murphy Troy.

Wyniki 8. kolejki Pucharu Świata
Australia - POLSKA 0:3 (15:25, 22:25, 17:25)
USA - Tunezja 3:0 (25:14, 25:19, 29:27)
Egipt - Rosja 0:3 (20:25, 24:26, 18:25)
Włochy - Wenezuela 3:0 (25:16, 25:22, 25:18)
Kanada - Argentyna 1:3 (21:25, 25:23, 27:29, 22:25)
Japonia - Iran 2:3 (25:22, 25:23, 18:25, 21:25, 12:15)

Opinie (1)

• Dziś ostatecznie odpadła z gry Japonia (przegrana po tie breaku z Iranem), ale to oczywiście nie ułatwi nam zadania we wtorek, bo jak ktoś słusznie zauważył, punkty z PŚ liczą się do rankingu światowego.