EuroCup: FCC UAV Arad - VBW Arka Gdynia 63:72. Odwrócone losy meczu po przerwie

dak.
9 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (20)

Magdalena Szymkiewicz po swoim najlepszym występie w ostatnim meczu z Polonią Warszawa, zagrała jeszcze lepiej w Rumunii. W starciu z FCC UAV Arad zdobyła 18 punktów. Magdalena Szymkiewicz po swoim najlepszym występie w ostatnim meczu z Polonią Warszawa, zagrała jeszcze lepiej w Rumunii. W starciu z FCC UAV Arad zdobyła 18 punktów.

VBW Arka Gdynia pokonała na wyjeździe rumuński FCC UAV Arad 72:63 (15:21, 23:25, 15:9, 19:8) w trzecim meczu fazy grupowej EuroCup. Gdyńskie koszykarki słabo weszły w mecz i przegrały po pierwszej połowie. Natomiast w drugiej pozwoliły rywalkom na zdobycie już tylko 15 punktów, dzięki czemu mogły dopisać drugie zwycięstwo na międzynarodowej arenie w tym sezonie. Prosto z Rumunii udadzą się do Sosnowca, gdzie w sobotę, 12 listopada, o godz. 18 zmierzą się z miejscowym MB Zagłębiem w 7. kolejce Energa Basket Ligi.

FCC: Hadzovic 14, Akathiotou 14 (2x3), Baptiste 12(7 zb.), Madden 8, Racic 6 (9 zb.) oraz Marjanovic 6, Georgieva 3 (1x3)

VBW ARKA: Higgins 14 (9 zb.), Thomas 14 (6 zb., 6 as.), Fontaine 5, Podgórna 5 (1x3), Kastanek 3 (1x3) oraz Szymkiewicz 18 (3x3), Borkowska 10, Jurkevicius 3 (1x3), Niemojewska, Górecki, Żytkowska

VBW Arka Gdynia wygrała swój drugi mecz tego sezonu w EuroCup, choć to zwycięstwo z ostatnią drużyną grupy nie przyszło im tak łatwo, jakby mogło się wydawać. Z pewnością pomogła szersza rotacja, gdyż do zespołu powróciła już Halley Górecki.

FCC UAV Arad - VBW Arka Gdynia 63:72. Zobacz transmisję z meczu

Jednak to dla nich spotkanie układało się dobrze od samego początku. Żółto-niebieskie prowadziły przez niemal całą pierwszą kwartę, ale w końcówce pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. Dlatego też to Rumunki przeważały 21:15 po 10 minutach gry.

Już w drugiej partii wyglądało to lepiej, bo przyjezdne rzuciły 23 punktów. Niestety rywalki jeszcze więcej, więc w przerwie miały 8-punktową przewagę, choć w 17. minucie przegrywały 33:34.

Gdynianki musiały poprawić nie tylko skuteczność (49 proc. w połowie), ale i grę w defensywie, jeśli liczyły na zwycięstwo. I faktycznie motywacyjne rozmowy Jeleny Skerović musiały podziałać, bo w trzeciej kwarcie gospodynie zdobyły jedynie 9 punktów. Natomiast Arka dobiła na "2" oczka" i pozostawała w grze na ostatnie 10 minut.

VBW Arka Gdynia wydaje kilkaset tys. zł na grę w EuroCup. Poznaj szczegóły

Żółto-niebieskie poszły za ciosem w decydującej partii. Wyszły na prowadzenie po niespełna minucie, ale rywalki nie odpuszczały, dlatego pełną kontrolę nad spotkaniem gdynianki przejęły dopiero przed końcem. Wypunktowały Rumunki i ostatecznie wygrały 72:63.

Kolejny bardzo dobry mecz zagrała Magdalena Szymkiewicz. Koszykarka, która w ostatnim meczu zdobyła 15 "oczek", dziś powiększyła swój dorobek i zakończyła spotkanie z 18 punktami (7/11 z gry). W sumie jej zespół miał skuteczność 41 proc. z gry (29/70), ale z dystansu tylko 30 proc. (6/20 za "3"). Ważna była dobra gra pod tablicami, w której wygrały 40 do 39 w zbiórkach.

EuroCup. Grupa D. 3. kolejka:
FCC UAV Arad - VBW Arka Gdynia 63:72 (21:15, 25:23, 9:15, 8:19)
Basket 25 Bydgoszcz - OGM Ormanspor (czwartek)

EuroCup. Grupa D. Tabela:
kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans punktowy, punkty

1. VBW ARKA GDYNIA 3 2 1 219:210 4
2. OGM Ormanspor 2 2 0 137:125 4
3. Basket 25 Bydgoszcz 2 1 1 167:139 3
4. FCC UAV Arad 3 0 3 180:229 3

Po tym spotkaniu żółto-niebieskie udadzą się do Warszawy, skąd pojadą do Sosnowca. Tam czeka je ligowa potyczka z miejscowym MB Zagłębiem i dopiero po niej wrócą do Gdyni. To spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 12 listopada, godz. 18.

VBW Arka Gdynia - Polonia Warszawa 74:62. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

11 Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 4 1 3 273:312 5
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-11-12

Wyniki 6 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Polonia Warszawa 74:62 (22:16, 15:17, 20:15, 17:14)
  • Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Enea AZS Politechnika Poznań 50:79 (11:25, 14:19, 20:16, 5:19)
  • BC Polkowice - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 94:75 ( 30:10, 23:28, 23:24, 18:13)
  • Basket 25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 75:92 (15:20, 29:27, 16:28, 15:17)
  • MKS Pruszków - Ślęza Wrocław 64:87 (28:29, 10:14, 17:24, 9:20)
  • Pauza: MB Zagłębie Sosnowiec