VBW Arka Gdynia - Polonia Warszawa 74:62. Koszykarki nie oddały prowadzenia

mip.
5 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Kamila Borkowska (nr 11) i Magdalena Szymkiewicz (nr 7) zdobyły łącznie 27 punktów. Kamila Borkowska (nr 11) i Magdalena Szymkiewicz (nr 7) zdobyły łącznie 27 punktów.

VBW Arka Gdynia wygrała z Polonią Warszawa 74:62 (22:16, 15:17, 20:15, 17:14) w meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Jeleny Skerović prowadziły od samego początku spotkania i nawet na sekundę nie oddały go warszawiankom.

VBW ARKA: Higgins 20 pkt, Szymkiewicz 15 (6 zb., 5 as.), Kastanek 10 (3x3), Fontaine 8 (1x3), Thomas 3 (6 zb.) oraz Borkowska 12 (7 zb.), Niemojewska 4 (1x3, 6 zb., 6 as.), Podgórna 2, Żytkowska, Jurkevicius (9 zb.)

Polonia: Vintsilaiou 17 (6 zb., 5 as.), Radić 12 (2x3), Leszczyńska 10, Sosnowska 3, Preihs 2 oraz Pawłowska 9 (1x3), Siemienias 7 (1x3), Jackson 2, Sztąberska

Trzy dni po meczu w EuroCup w Ankarze, koszykarki VBW Arki Gdynia w hali GCS podejmowały Polonię Warszawa. Po raz kolejny w składzie zabrakło Haley Górecki. Sobotnie spotkanie zaczęło się dla nich bardzo dobrze, bo już w 7. minucie prowadziły one 11 punktami. Wydawało się, że gdynianki jeszcze bardziej uciekną warszawiankom, ale te systematycznie punktowały i po pierwszej kwarcie było tylko 22:16.

OGM Ormanspor - VBW Arka Gdynia 69:61. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, oceń koszykarki i trenerkę

Drugą kwartę w obu ekipach rozpoczęły zmienniczki. Gra była wyrównana, a w pewnym momencie na dystans tylko 3 punktów zbliżyła się Polonia po "trójce" Sylwii Siemienias. O czas poprosiła Jelena Skerović, a jej podopieczne ponownie odskoczyły i wydawało się, że do przerwy będą prowadziły 7 "oczkami", ale równo ze syreną efektownym rzutem popisała się Anna Pawłowska i było 37:33.

W pierwszej połowie wszystkie statystyki były niemal wyrównane. Żółto-niebieskie minimalnie lepiej radziły sobie w rzutach za 2 pkt (50 do 38 proc.). Musiały jednak zagrać skuteczniej, by oszczędzić sobie nerwowej końcówki. Już w 24. minucie ich prowadzenie stopniało do zaledwie 2 punktów. To rozjuszyło gospodynie, które rozpoczęły "odjazd". Seria 8:0 w wykonaniu Kamili BorkowskiejKamili Podgórnej sprawiła, że VBW Arka uzyskała najwyższe prowadzenie, różnicą 13 "oczek".

Sprawdź, co Kristina Higgins wskazała jako największy atut VBW Arki Gdynia

Polonia zerwała się jeszcze do walki na początku czwartej kwarty, gdy doprowadziła do wyniku 57:52. Szybko jednak rzuty: Magdaleny Szymkiewicz, Kristiny Higgins, Julii Niemojewskiej oraz Kamili Borkowskiej ponownie gospodynie prowadziły 10 punktami. W końcówce gdynianki kontrolowały już sytuację i wygrały 74:62.

Najwięcej punktów zdobyła Kristina Higgins, która zgromadziła ich 20. Na pochwałę zasługują Magdalena Szymkiewicz i Kamila Podgórna, które zdobyły odpowiednio 15 i 12 "oczek". W całym spotkaniu VBW Arka zdecydowanie wygrała walkę na tablicach (48 do 33) i rzucała z lepszą skutecznością (44 do 36 proc.). Obie ekipy słabo radziły sobie w rzutach za 3 punkty, bo trafiły tylko 5 i 4 takie próby z odpowiednio 25 i 17.

11 Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 4 1 3 273:312 5
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-11-12

Wyniki 6 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Polonia Warszawa 74:62 (22:16, 15:17, 20:15, 17:14)
  • Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Enea AZS Politechnika Poznań 50:79 (11:25, 14:19, 20:16, 5:19)
  • BC Polkowice - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 94:75 ( 30:10, 23:28, 23:24, 18:13)
  • Basket 25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 75:92 (15:20, 29:27, 16:28, 15:17)
  • MKS Pruszków - Ślęza Wrocław 64:87 (28:29, 10:14, 17:24, 9:20)
  • Pauza: MB Zagłębie Sosnowiec