Fantastyczna druga połowa

Maciej Napiórkowski
7 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Pojedynek ekstraklasy piłki ręcznej kobiet pomiędzy Dablexem AZS AWFiS Gdańsk, a Sośnicą Gliwice zapowiadał się bardzo emocjonująco. Drużyny sąsiadują w tabeli, więc było to spotkanie o którym mówi się, że jest "za cztery punkty". Ponadto na parkiecie można było zobaczyć korespondencyjny pojedynek dwóch bramkarek (Małgorzaty Sadowskiej i Iwony Łącz), które walczą o miejsce między słupkami kadry narodowej. Dodatkowym smaczkiem była rywalizacja najlepszych snajperek pomiędzy Anną Musiał, a Iriną Latyszewską.

Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Sośnica Gliwice 31:16 (10:14)

DABLEX:
Sadowska, Brzezińska - Chudzik 2, Musiał 9, Serwa 4, Bołtromiuk 5, Koniuszaniec 1, Wilamowska 3, Szymańska, Sabajtis 2, Kulwińska, Szwed 2, Wojtas 3.

SOŚNICA: Łącz, Mieńko - Mrozek 4, Jedyńska 3, Hołysz 1, Świszcz, Latyshevska 3, Ziółkowska 3, Szymczyk, Pokrzywnicka, Kubiak, Świt 2.

Kary: 4 - 12 min (czerwona kartka dla Anny Świszcz). b>Sędziowie: Leszczyński i Piechota (obaj Płock). Widzów: ok. 300

Mecz rozpoczął się po myśli akademiczek. Pierwsze prowadzenie podopieczne Jerzego Cieplińskiego zawdzięczają, rewelacyjnej w pierwszych fragmentach meczu, Annie Musiał. Dopiero przestrzelony karny wybił eksgdyniankę z bardzo dobrej formy rzutowej. Z drugiej strony parkietu brylowały: reprezentacyjna golkiperka Łącz oraz Justyna Mrozek. Prawa skrzydłowa Sośnicy kilka razy potrafiła ograć gdańską obronę i celnie rzucić. To właśnie ta zawodniczka w 17. minucie wyprowadziła gliwiczanki na prowadzenie 8:7. Minutę później zawody zakończyła doświadczona Anna Świszcz, która po brutalnym faulu na Darii Bołtromiuk, obejrzała czerwoną kartkę. Przewagi nie wykorzystały gdańszczanki. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do przyjezdnych. Po trzydziestu minutach gry podopieczne Haralda Tłuczykonta prowadziły 14:10.

W drugiej odsłonie miejscowe zagrały zupełnie inaczej. Szybka gra w ataku, dokładne podania i skuteczne rzuty szybko pozwoliły doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie. Dość powiedzieć, że gliwiczanki w drugiej połowie rzuciły tylko dwie bramki, przy 21 golach zdobytych przez gospodynie! Bardzo dobrze w drugiej odsłonie zagrała kapitan gdańskiej siódemki, Wioleta Serwa (rzucając cztery bardzo ważne bramki). Dzielnie wtórowały jej Bołtromiuk oraz najskuteczniejsza w dzisiejszym spotkaniu - Musiał. W 46. minucie było pięć bramek różnicy, a osiem minut później gdańszczanki prowadziły dziesięcioma trafieniami. Trener akademiczek desygnował do gry nominalne rezerwowe. Na parkiecie pojawiły się m. in. Paulina Szymańska, Małgorzata Sabajtis, Karolina Szwed oraz Alina Wojtas.

Po meczu powiedzieli:
Wioleta Serwa:
- Gramy dla kibiców, a pierwsze 30 minut nie było dobrym widowiskiem. Na szczęście w drugiej połowie zagrałyśmy zupełnie inaczej: widowiskowo i przede wszystkim skutecznie.
Daria Bołtromiuk: - W pierwszej połowie skutecznie interweniowała Iwona Łącz. Dopiero po przewie udało nam się znaleźć sposób na bramkarkę Sośnicy.
Jerzy Ciepliński: - W pierwszej odsłonie bardzo dużo rzutów wybroniła Łącz. W nasze szeregi wkradła się niepewność. Zawodniczki bały się rzucać. W drugiej części było odwrotnie. Po każdym skutecznym rzucie zawodniczki nabierały pewności siebie. Zagrały skutecznie i dzięki temu wygraliśmy ten ważny mecz.

Pozostałe mecze 7. kolejki: Zagłębie Lubin - AZS AWF Katowice 40:15 (17:4), Zgoda Ruda Śląska - Ruch Chorzów 30:20 (15:9), Finepharm Jelenia Góra - Start Elbląg 27:26 (17:14), Politechnika Koszalin - Piotrkovia 26:29 (11:15), SPR Lublin - Łącznościowiec 29:24 (18:13).

• 0 0

• W programie meczowym napisano, że następny mecz w Gdańsku dziewczyny rozegrają z Lublinem (w 11. kolejce). Czy to oznacza, że mecz z Łącznościowcem (środa, 18 X) odbędzie się w Szczecinie?

• 0 0

• tak, mecz będzie rozegrany w Szczecinie, ale w drugiej rundzie większość meczów u nas. Gratulacje za mecz

• 0 0

• Bez przesady

Pierwsze 20 minut Ryba nie zagrała nic rewelacyjnego.Ogólnie mecz w jej wykonaniu OK,ale bez zachwytów.

• 0 0

• idzie młodość

chyba dobrze, ze w programach meczowych sa roczniki. w drugiej plowie na boisku bylo 5!!! siedemnastolatek !!!!!, a sosnica rzuca 2 gole. gdyby nie ta fatalna skutecznosc w I polowie. az szkoda.
    z tego zespolu bedzie jeszcze pociecha. moze nie w tym roku, ale za rok, dwa wy bedziecie rzadzily w lidze. dablex wiedzial co robi.
    oby byl wiarygodniejszy od poprzedniego sponsora.

• 0 0

• piłka

jest ok! nawet jeśli może być lepiej

• 0 0

• Brawo Rybol , super Ci idzie. Do BOJU DABLEX!

• 0 0

• bez

Sadowska wybronila wiele trudnych pilek i nie ma co sie spierac!! A jestem ciekawy skad jest zawodniczka Kasia (prawoskrzydlowa) i ile ma lat. Prosze napiszcie wszelkie informacje na jej temat