Formuła Kite należy do SKŻ Sopot. Kolejny medal młodzieżowych mistrzostw świata

24 lipca 2023, godz. 10:15
Opinie (4)
Magdalena Woyciechowska młodzieżową wicemistrzynią świata w Formule Kite. Magdalena Woyciechowska młodzieżową wicemistrzynią świata w Formule Kite.

Magdalena Woyciechowska (SKŻ Sopot) została młodzieżową wicemistrzynią świata w olimpijskiej klasie Formula Kite, a 6. miejsce zajęła jej koleżanka klubowa - Nina Arcisz, która broniła tytułu sprzed roku. W regatach w Gizzerii we Włoszech rywalizowało 87 zawodników i zawodniczek z 25 krajów.

Trwa doskonała passa zawodniczek SKŻ Sopot w młodzieżowych mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie Formula Kite. Przed rokiem złoty medal zdobyła Nina Arcisz. Tym razem po srebro sięgnęła Magdalena Woyciechowska.

W regatach w Gizzerii we Włoszech rywalizowało 87 zawodników i zawodniczek z 25 krajów. Najpierw odbyła się seria zasadnicza, w której rozegrano 16 wyścigów. Na tej podstawie odbywała się kwalifikacja do półfinałów i finałów, w których ustalona została końcowa klasyfikacja.

Woyciechowska dzięki zajęciu 2. miejsca w pierwszej turze regat od razu awansowała do finału, w którym znalazła się wraz z najlepszą po tej części rywalizacji zawodniczką - Lysą Caval (Francja).

Sport Talent. Kitesurferka Magdalena Woyciechowska podbija świat Sport Talent. Kitesurferka Magdalena Woyciechowska podbija świat

Dwie kolejne finalistki wyłonione zostały po dwóch półfinałach, w których walczyło 8 zawodniczek, po 4 w każdym. W tym gronie były dwie następne Polki: Arcisz (7. po pierwszej części regat) oraz Julia Damasiewicz z AZS Poznań (5.)

Nina Arcisz przed rokiem była młodzieżową mistrzynią świata, teraz zajęła 6. miejsce. Nina Arcisz przed rokiem była młodzieżową mistrzynią świata, teraz zajęła 6. miejsce.
Blisko finału była Nina. By być w najlepszej "4" regat musiała wygrać trzy wyścigi. Zaczęła od dwóch wygranych. Niestety, w decydującym boju uległa Heloise Pegourie (Francja).

Natomiast Julia zamknęła drugi półfinał, co w klasyfikacji końcowej dało jej 9. lokatę.

Sprawdź wyniki z ubiegłego roku, kiedy mistrzynią świata została Nina Arcisz Sprawdź wyniki z ubiegłego roku, kiedy mistrzynią świata została Nina Arcisz

Gdy skład serii finałowej był już znany, okazało się, że... na jego rozegranie nie ma już czasu. Żeglarskie przepisy są nieubłagane, czas rozegrania wyścigów determinuje pogoda. Wyniki zatem zostały ustalone na podstawie serii kwalifikacyjnej i wyścigów półfinałowych. Tym samym mistrzynią świata została Lysa Caval, srebrny medal wywalczyła Magdalena Woyciechowska, brąz przypadł Heloise Pegourie.

- Szkoda, że nie mogłam wykazać się w wyścigach finałowych. Czułam się mocna, ale taki jest ten sport. Całe regaty były dla mnie bardzo udane, pływałam równo, stabilnie i przede wszystkim w czubie stawki, więc srebrny medal jest jak najbardziej zasłużony. A na zwycięstwo, mam nadzieję, że przyjdzie czas w przyszłym roku - oceniła Magdalena.

Wśród mężczyzn najlepszy z Polaków walczył w półfinale. Ostatecznie Jakub Jurkowski (AZS Poznań) sklasyfikowany został na 6. miejscu. W finale najlepszy okazał się Maximilian Maeder (Singapur), srebro zdobył Qibin Huang (Chiny), a brązowy medal wywalczył Riccardo Pianosi (Włochy).

Najlepsze zawodniczki w młodzieżowych mistrzostwach świata w Formule Kite na podium. Najlepsze zawodniczki w młodzieżowych mistrzostwach świata w Formule Kite na podium.

Opinie (4) 1 zablokowana

Wszystkie opinie

• Opinia wyróżniona

Super dziewczyny!

• 4 1

• Jakie wicemistrzostwo? (1)

Srebrny medal do przegrana i nagroda pocieszenia. W sporcie liczy się tylko(!) zwycięstwo.

• 1 6

• Jesteś deb ilem

• 0 0

• Brawo! Dalszych sukcesów życzę. Sport jest piękny w czystej formie, żeglarstwo jeszcze piękniejsze. Gdyby tylko kładziono większy nacisk na dostęp do różnych dyscyplin dla wszystkich dzieci bez względu na status społeczny rodziców mielibyśmy mniej problemów jako społeczeństwo. Szkoda mi tych wszystkich nastolatków którym brak właściwych wzorców i pasji które mogłoby rozwijać. Zamiast tego marnują się próbując gdzieś zaistnieć i przynależeć, często w destrukcyjny sposób. Ot takie przemyślenia starego pryka, który teraz przypatruje się światu.

• 0 0

Sopocki Klub Żeglarski

Oferujemy pokoje gościnne, 1-8 osobowe, 10 m od plaży. W każdym pokoju jest w telefon, TV oraz Internet. Na terenie obiektu mieszczą się restauracja oraz sale konferencyjne. Dodatkowo oferujemy szkolenia żeglarskie i windsurfingowe. Obiekt wraz z par