GTK Gdynia - Pszczółka Polski Cukier Lublin 66:80 w Energa Basket Liga Koszykarek

17 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
  • Mecz: GTK GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Koszykarki GT Gdynia przegrały na własnym parkiecie z drużyną Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:80 (8:15, 25:30, 16:25, 17:10) w 3. kolejce Energa basket Liga Kobiet. Gospodynie straciły kontakt z rywalkami przed przerwą, gdy ich skuteczność z gry spadła poniżej 30 procent skuteczności.

GTK: Żytkowska 15 (3x3), Ossowska 9 (5 zb.), Niemojewska 7 (1x3), Parzeńska 7 (2x3), Szulc 6 oraz Bazan 13 (1x 3, 6 as., 5 zb.), Wińkowska 5 (9 zb.), Dudek 2, Marcinkowska 2, Glimajster

PSZCZÓŁKA: Smalls 18 (2x3), Fassina 16 (8 zb.), Mack 15 (7 zb.), Stanacev 2 (7 as.), Kurach oraz Jakubcova 20 (4x3, 6 zb.), Sklepowicz 4 (8 as.), Trzeciak 3 (1x3), Kuczyńska, Duchnowska

VBW Arka Gdynia sensacyjnie przegrała w Sosnowcu. Przeczytaj relację

Koszykarki GTK Gdynia przegrały ten mecz nim on się na dobre rozpoczął. A wszystko przez indolencje strzelecką. w inauguracyjnej kwarcie podopieczny Jeleny Skerović zdobyły zaledwie 8 punktów, a w połowie kolejnej części gry spotkania ich skuteczność z gry spadła poniżej 30 procent. Na niespełna 2 minuty przed przerwą Pszczółka prowadziła już 42:24.

Dopiero wówczas gdynianki przebudziły udane rzuty za trzy: Aleksandry ParzeńskiejAlicji Żytkowskiej. Dzięki temu w połowie meczu GTK przegrywało "tylko" 33:45.

Jednak zaraz po wznowieniu gry lublinianki, a zwłaszcza Kamiah Smalls , ostudziły ochotę miejscowych do odrabiania strat. Już na początku 22. minuty przyjezdne poprawiły wynik na 52:33. Dzięki temu kontrolowały to co działo się na parkiecie. Już do końca trzeciej kwarty wynik oscylował wokół 20 punktów na korzyść Pszczółki.

Przeczytaj na co trójmiejskie drużyny koszykówki z Trójmiasta liczyły przed tą ligową kolejką i sprawdź, co z tych nadziei wyszło?

Jako że mecz był praktycznie rozstrzygnięty, w obu drużynach na parkiecie zobaczyliśmy wszystkie koszykarki. Nie było ich dużo, gdyż z obu stron zagrało po 10 zawodniczek. Z rezerwowych z najlepszej strony zaprezentowała się Ivana Jakubcova. Słowaczka rzuciła 20 punktów, w tym 4 razy trafiła z dystansu i popisała się 6 zbiórkami.

W ostatniej kwarcie miejscowe nie nawiązały walki o korzystny wynik, mimo że w przekroju całego meczu uzyskały lepszy wynik, jeśli chodzi o asysty (15:11) i zbiórki (41:38).

Wyniki 3 kolejki

• GTK GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:80 (8:15, 25:30, 16:25, 17:10)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - VBW ARKA GDYNIA 87:74 (26:16, 20:25, 20:18, 21:15
  • Polonia Warszawa - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 73:84 (22:20, 16:17, 19:27, 16:20)
  • Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - BC Polkowice 62:77 (14:23, 21:26, 16:16, 11:12)
  • Energa Toruń - Ślęza Wrocław 77:92 (16:20, 27:21, 11:27, 23:24)
  • Pauza: Enea AZS Politechnika Poznań

Opinie (7)

• W ostatniej kwarcie miejscowe zamiast "nie nawiązały walki o korzystny wynik" powinno być "wygrały zdecydowanie kiedy na

parkiecie była polska piątka Lublina". Wynik 17:10 mówi sam za siebie.

• 0 1

• Stare błędy,gubienie piłek ,brak zbiórek,niecelne rzuty ,W sumie to co zawsze .Szkoda ,myślałem że wreszcie doczekam się pierwszego zwycięstwa .Skera aż kipiała ze złości na złą grę ..Były do ogrania a stało się jak zwykle .

• 1 2

• Pierwsza wygrana będzie szybciej niż później

Powoli do przodu, będzie coraz lepiej

• 3 1

• (1)

Lublin wyraźnie się oszczędzał, bo w środę grają w EuroCup mecz wyjazdowy z tureckim Mersinem.

• 5 1

• Nie było u nich w składzie Kośli i Niedźwiedzkiej. Kośla to w ekipie z Lublina podstawowa zawodniczka U23.