Gambrinus za silny

13 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Czwartej porażki w szóstym występie w grupie C Euroligi doznały koszykarki Lotosu PKO BP. Tym razem gdynianki uległy na własnym parkiecie Gambrinusowi Brno 78:93 (23:35, 13:14, 22:21, 20:23). Sytuacja wicemistrzyń Polski jest nie do pozazdroszczenia. Z czterech ostatnich meczów aż trzy zagra na wyjeździe.

LOTOS: Holdsclaw 24, Canty 16, Breitreiner 12 (2x3), Snytsina 6, Maksimović 6 oraz Jujka 8 (1), Zarytska 4, Leciejewska 2, Zakula 0, Waligórska 0.

GAMBRINUS: Żirkova 20 (4), Maiga 15 (1), Kulichova 15, Machova 8 (2), Whitmore 7 oraz Viteckova 22 (6), Ivkovicne-Beres 6, Vesela 0, Vecerova 0.

Tylko przez sześć minut gospodynie były równorzędnym przeciwnikiem dla faworyzowanego Gambrinusa. Od korzystnego dla siebie wyniku 16:14 gdynianki straciły jedenaście punktów z rzędu! W inauguracyjnej kwarcie rywalki z łatwością forsowały defensywę miejscowych. Dość powiedzieć, że zdobyły w niej aż 35 punktów. - Próbowaliśmy różnych ustawień w obronie, ale nic to nie dało. Kilka razy też rywalki pozostawały pod koszem całkowicie bez krycia. Ta kwarta ustawiła ten mecz - przyznał później Roman Skrzecz, szkoleniowiec gdynianek.

Jedynie niewielkim usprawiedliwieniem dla Lotosu była doskonała skuteczność rywalek. Zuzana Zirkova już do przerwy miała na koncie 18 punktów. Potem przebiła ją jeszcze Eva Viteckova, która aż sześć razy trafiła zza linii 6,25. W rzutach za dwa Gambrinus osiągnął ponad 60 procent skuteczności, a "trójek" oddały aż 25, z czego 13 było celnych!

Z doskonale usposobionymi rywalkami próbował walczyć duet Amerykanek. Chamique Holdsclaw i Dominique Canty zdobyły we dwie więcej punktów niż pozostałe koleżanki razem wzięte. Z pozostałych na uwagę właściwie zasługuje jeszcze osiem punktów młodej Marty Jujki. Także do Anne Breitreiner nie można mieć większych zastrzeżeń.

Opinie (9) 1 zablokowana

• LOTOS PKO BP FOTA PORTA WARTA MIETEK

Mutantki znowu w łeb,czas kończyć tą farsę

• 0 0

• rozc zarowanie

no niestety tak naprawde nie ma druzyny- brak rozgrywajacej,dwie dobre Amerykanki, Breitrreiner, Snitsyna i kilka błakających się owieczek.Nie ma ducha walki i do tego beznadziejna niemoc trenera. Głupie tłumaczenie ze probowalismy roznych ustawien w obronie, ja tam nie widziałem cokolwiek pozytywnego. Juz wsp[ominalem,ze trzeba drastycznych zmian aby uratować koszykowkę w Gdyni- bo moze być za pozno i bedzie kolejny rok stracony.
    Nadzieja umiera ostatnia.

• 0 0

• arka 3 liga

dobrze, ze to byl mecz kosza a nie pilki noznej, bo gdyby to Arka miala grac zmistrzem Czech to dopiero bylby wpier... Prawda fani skórokopów? Takiego meczu nie daloby sie kupic, hehehe

• 0 0

• co się dzieje z Lecią?

toż to totlna porażka...
    był moment, z rok temu, kiedy walczyła, zbierała, aktywnie broniła i rzucała, ale gdzieś się to wszystko rozmyło...
    co na to szeroka kadra trenerska???

• 0 0

• KOSZA DO KOSZA!!!!!!!

SZKODA KASY NA TEN BEZSENS DLA 100 DZIADKÓW LEŚNYCH:-)

• 0 0

Lecia jest tak naprawdę facetem

• 0 0

• Na pocieszenie przypomnę, że Wisła ma trenera Herkta! Który jest najsłabszym ogniwem w tym klubie. Faworyzuje Pałkę , która przyszła z nim do klubu kosztem Kobryń która poprostu mało gra. A Leciejewskiej to największa krzywdę zrobili dziennikarze, którzy okrzykneli ja już prawie gwiazdą. Tymczasem jest to jeszcze nie ukształtowaną zawodniczką, zarównio pod względem sportowym jak i emocjonalnym. Młodej dziewczynie przeplataja się występy gdzie zdobywa kilkanaście punktów z takimi gdzie gra na 2 punkty.