Gdańszczanki gdańszczaninowi wilkiem...

23 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarki ręczne AZS AWFiS Gdańsk zepsuły debiut Romanowi Jezierskiemu. Wywodzący się z Gdańska szkoleniowiec, który przez ostatnie lata praktykował na Dolnym Śląsku, miał odmienić oblicze Piotrcovii. Tymczasem w sobotę jego nowe podopieczne przegrały na własnym parkiecie z wicemistrzyniami Polski 31:35 (14:18). Od razu dodajmy, że był to najniższy wymiar kary.

AZS AWFiS: Sadowska, Skwirowska - Kapała 3, Tyda, Stachowska 6, Serwa 8, Bołtromiuk 2, Chudzik, Wilamowska, Kudłacz 11, Strzałkowska 5.

Sylwia Lisewska otworzyła rejest bramkowy i na tym historia prowadzenień gospodyń w tym meczu się zakończyła. Po siedmiu minutach gry gdańszczanki prowadziły już 7:3. Ta różnica bramkowa została utrzymana do przerwy.

Po zmianie stron najwyraźniej akademiczki postanowiły potrenowac swoje zachowania w ekstremalnych sytuacjach. Najpierw z łatwością podniosły wynik na 29:20, by w ostatnim kwadransie długo biernie przygladać się, jak ta przewaga maleje. "Obudziły" się dopiero ówczas, gdy dostały cztery bramki z rzędu, a wynik stopniał do 32:30 na ich korzyść. W ostatniej minucie padło aż cztery bramki. Przyjezdne sukces zawdzięczają karolinie Kudłacz, która wówczas oddała dwa celne rzuty.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Przy wysokim prowadzeniu zbytnio się uspokoiliśmy, ale i później gdy trzeba było pokazaliśmy dojrzałą i skuteczną piłkę ręczną. - ocenił Jerzy Ciepliński, gdański szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: AZS AWF Katowice - Sośnica Gliwice 22:33 (11:16), EB Start Elbląg - Politechnika Koszalin 25:27 (12:11), Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin - Zagłębie Lubin 28:34 (11:21), Vive Kielce - Zgoda Ruda Śląska 29:28 (10:14), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - SPR ICom Lublin 14:35 (8:17).

Opinie (5)

• Ten zespół robi wrażenie. Kilka lat w czołówce krajowej, medale,udane starty w europejskich pucharach. Jak długo tak można przy chronicznym braku pieniędzy na pokrycie podstawowych potrzeb zawodniczek. Potrzeb związanych z wyczynowym uprawianiem sportu.To już jest apel.

• 0 0

• Brawo Serwa

Już druga część zeszłego sezonu pokazała, że AZS może mieć z niej w przyszłości duży pożytek, no a teraz rozegrała chyba najlepszy mecz po przejściu z Katowic do Gdańska i stopniowo wyrasta na pierwszoplanową postać drużyny.

• 0 0

• Wioleta the best

absolutnie sie zgadzam Wiola zagrala wspanialy mecz!! tak dalej :)) czekamy na jeszcze...

• 0 0

• Piotr Sun'owski

I co panie Piotrze Sun'owski?!!!!!!!!!!!!!!!?????????? Natalki Znowu wygrały! Dobrze, ze nie obstawia pan w sts-ach, bo poszedłby pan z torbami...Ze sportowym pozdrowieniem...