Gdynianie nadal bez sukcesu wiosną

7 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Paweł Król (w niebieskiej koszulce przy piłce) zdobył pierwszego gola dla Bałtyku w spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Paweł Król (w niebieskiej koszulce przy piłce) zdobył pierwszego gola dla Bałtyku w spotkaniu z Rakowem Częstochowa.

Blisko pierwszego wiosennego zwycięstwa byli piłkarze Bałtyku. Gdynianie po pierwszej połowie meczu z Rakowem Częstochowa prowadzili 2:1. Niestety, po zmianie stron niemal cała inicjatywa w ataku leżała po stronie gości, którzy tuż przed końcem spotkania doprowadzili do wyrównania na 2:2 i wywieźli punkt z Narodowego Stadionu Rugby.

Kaniecki – Lemanek, Benkowski, Król, Filipiak - Jurga, Stukonis, Dettlaff, Bułka – Kudyba, Włodarczyk
Sędziowie: Wiśniewski (Olsztyn)
Kos – Mastalerz, Soczyński, Hyra, P.Kowalczyk – Ogłaza, Ł.Kowalczyk, Kmieć, Napora – Gajos – R. Czerwiński
  • 62' Jurga Zmiany Noga
  • 46' Mastalerz Zmiany Pluta
  • 64' Ogłaza Zmiany Rokosa
  • 77' Czerwiński Zmiany Witczyk
  • 84' Kmieć Zmiany Nocuń
  • 23' Król
  • 35' Lemanek
  • 10' Czerwiński
  • 90' Ł.Kowalczyk
  • 54' Stukonis
  • 64' Filipiak
  • 67' Kmieć
  • 81' Pluta

Waldemar Tęsiorowski (trener Bałtyku): Raków jest zespołem zaawansowanym technicznie i wiedziałem, że będziemy musieli szukać szans w stałych fragmentach gry. W ten sposób udało nam się wyciągnąć z 0:1 na 2:1 po czym zaleciłem chłopakom cofnąć się w oczekiwaniu na kontry. Niestety, cofnęli się zbyt głęboko, a moje uwagi z ławki najwyraźniej do nich nie docierały. Raków był dziś od nas lepszy, ale nie zawsze lepsi wygrywają. Mieliśmy szansę na zwycięstwo i szkoda, że ja pogrzebaliśmy. W kadrze miałem dzisiaj tylko szesnastu zawodników i to utrudniło mi reagowanie odpowiednimi zmianami. Musimy szukać wygranej w kolejnych meczach.

1'
Mecz rozpoczęli goście
1'
Pierwsze starcie. Na boisku leży Mastalerz (Raków Częstochowa)
4'
Gra toczy się na razie na połowie Bałtyku
4'
Zapowiadało się na kontrę Bałtyku, ale do piłki rzuconej na prawą stronę nie doszedł Jurga (BAŁTYK Gdynia).
7'
Lewą stroną próbował urwać się Dettlaff (BAŁTYK Gdynia), ale zostałzatrzymany. Aut dla Bałtyku
8'
Niema wszyscy gracze Bałtyku na połowie Rakowa
10'
[0:1] Raków Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czerwiński. Gol padł po kontrze. Czerwiński strzałem z dystansu pokonał Kanieckiego (BAŁTYK Gdynia)
12'
Walczyć Bałtyk, walczyć! - skandują kibice.
13'
Gospodarze wyraźnie podrażnieni, ale mają problem z wyjściem ze swojej połowy
14'
Kaniecki (BAŁTYK Gdynia) pewnie łapie piłkę po strzale gości
15'
Gra wciąż toczy się na połowie biało-niebieskich
15'
Napora (Raków Częstochowa) znalazł się w polu karnym i pokonał Kanieckiego (BAŁTYK Gdynia). Był jednak na spalonym
16'
Bałtyk kontruje, ale strzał na bramkę Kosa był niecelny
17'
Gra przeniosła się na środkową strefę boiska
17'
Faulowany Włodarczyk (BAŁTYK Gdynia).
18'
Z rzutu wolnego ładnie dośrodkowywał Dettlaff (BAŁTYK Gdynia), ale goście oddalili zagrożenie spod swojego pola karnego
19'
Ataki gdynian już w zaczątku rozbijane przez piłkarzy Rakowa.
21'
W pole karne dośrodkowywał aktywny Bułka (BAŁTYK Gdynia), ale piłka została wybita przez obronę gości.
22'
Atakom Bałtyku wyraźnie brakuje tempa
22'
Z rzutu rożnego Dettlaff (BAŁTYK Gdynia) wprost na głowę Filipiaka (BAŁTYK Gdynia)! Piłka mija jednak słupek!
23'
[1:1] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Król. Po dośrodkowaniu Dettlaffa z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował Król
25'
Strzał z dystansu na bramkę Kanieckiego (BAŁTYK Gdynia). Golkiper Bałtyku piąstkuje piłkę na rzut rożny
26'
Ponownie pewnie Kaniecki (BAŁTYK Gdynia), tym razem prechwytuje dośrodkowanie
26'
Kmieć (Raków Częstochowa) po długim biegu z piłką pada w polu karnym Bałtyku. Gramy dalej
27'
Gra wyraźnie się zaostrza
29'
Lewą stroną rajd Bułki (BAŁTYK Gdynia), ale desperacko powstrzymany przez dwójkę obrońców
29'
Bułka (BAŁTYK Gdynia) wrzuca piłkę w pole karne na głowę Włodarczyka (BAŁTYK Gdynia), ale nic z tego nie wynika
30'
Bałtyk poczynia sobie coraz śmielej w ofensywie
33'
Raków atakiem pozycyjnym "usiadł" na połowie gdynian
33'
Strzał Łukasza Kowalczyka na bramkę Kanieckiego (BAŁTYK Gdynia), ale bardzo niecelny
35'
[2:1] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lemanek.
Gol padł po zamieszaniu w polu karnym, które powstało na skutek po dośrodkowania z rzutu wolnego
37'
Piłka w bramce Kanieckiego (BAŁTYK Gdynia), ale piłkarz Rakowa był na spalonym
38'
Wymiana ciosów po obu stronach. Kontra za kontrę!
43'
Strzał zza pola karnego oddają częstochowianie, ale wysoko nad poprczeczką
43'
Bałtyk próbuje kontry, ale podanie Kudyby (BAŁTYK Gdynia) do Bułki (BAŁTYK Gdynia) przecięte przez defensora gości
45+1
Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Bałtyk prowadzi 2:1
46'
Raków Częstochowa w przerwie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mastalerz, w jego miejsce wchodzi Pluta.
46'
Rozpoczynamy drugą część meczu
48'
Niemal z połowy boiska z rzutu wolnego uderza Lemanek (BAŁTYK Gdynia), ale wprost w ręce Kosa.
48'
Groźny strzał gości z 20. metra, ale broni Kaniecki (BAŁTYK Gdynia)
50'
Gajos (Raków Częstochowa) wdarł się w pole karne Bałtyku, ale przy linii końcowej powstrzymał go Benkowski (BAŁTYK Gdynia). Rzut rożny dla Rakowa
51'
Starcie Jurgi (BAŁTYK) z Gajosem (RAKÓW) na połowie Bałtyku. Rzut wolny dla gości.
53'
Moment ostrej gry, zrobiło się nerwowo. Bałtyk protestuje, ale rzut wolny dla Rakowa. Piłkę po wrzutce pewnie łapie Kaniecki (BAŁTYK)
54'
Żółtą kartką został ukarany Stukonis (BAŁTYK).
57'
Bałtyk jak na razie nie potrafi stworzyć zagrożenia na połowie rywali
57'
Inicjatywa po stronie gości, ale ich ataki gdynianie rozbijają przed własnym polem karnym
59'
Kolejny rzut wolny dla gości i po raz kolejny bez zagrożenia dla gospodarzy
60'
Wszyscy piłkarze Bałtyku poza Kudybą (BAŁTYK) na własnej połowie
62'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jurga, w jego miejsce wchodzi Paweł Noga.
64'
Żółtą kartką został ukarany Filipiak (BAŁTYK).
64'
RAKÓW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ogłaza, w jego miejsce wchodzi Rokosa.
66'
Dosyć leniwe tempo ataku częstochowian
66'
Kontrę próbował wyprowadzić Kudyba (BAŁTYK), ale osamotniony stracił piłkę
67'
Żółtą kartką został ukarany Kmieć (RAKÓW).
68'
Raków spokojnie rozgrywa ofensywne akcje, ale gubi się w polu karnym
70'
Wszyscy piłkarze poza bramkarzem gości na połowie gdynian
71'
Bałtyk bardzo blisko straty bramki! Prawdziwa "obrona Częstochowy", ale... po stronie gdynian
72'
Gospodarze praktycznie nie istnieją w ataku
74'
Marcin Dettlaff (BAŁTYK) próbuje ze środka pola inicjować akcje ofensywne, ale bezskutecznie
76'
Goście oddali strzał zza pola karnego, ale uderzenie Łukasza Kowalczyka nie stanowiło żadnego zagrożenia
77'
RAKÓW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czerwiński, w jego miejsce wchodzi Witczyk.
78'
Lewą stroną próbował urwać się Witczyk (RAKÓW), ale za daleko wypuścił piłkę
80'
Faul na Bułce. Z rzutu wolnego ładnie uderza Lemanek (BAŁTYK), ale broni Kos (RAKÓW).
80'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale strzał głową nie zaskoczył bramkarza gości
81'
Wyraźne ożywienie w ofensywnych poczynaniach Bałtyku
81'
Żółtą kartką został ukarany Pluta (RAKÓW).
83'
Uderzenie Dettlaffa (BAŁTYK) z rzutu wolnego z trudem broni Kos (RAKÓW), który przenosi piłkę nad poprzeczką
83'
Dobry odbiór Lemanka w defensywie
83'
Bałtyk przypomniał sobie czym jest atak, ale zablokowany najpierw Dettllaff a następnie Włodarczyk (BAŁTYK)
84'
RAKÓW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kmieć, w jego miejsce wchodzi Nocuń.
85'
Z 25. metra z wolnego uderza Gajos (RAKÓW), ale prosto w mur
86'
Kolejny strzał "od niechcenia" po stronie Rakowa
88'
Gorąco po wrzutce pod bramką Kanieckiego (BAŁTYK), ale bramkarz Bałtyku łapie piłkę.
88'
Bułka (BAŁTYK) wychodził był niemal sam na sam z golkiperem gości, ale ten ubiegł go wychodząc z bramki i dopadając przed nim do piłki
90'
Po raz kolejny w tym meczu Lemanek (BAŁTYK) udanie przecina podanie rywali
90'
[2:2] Katastrofa Bałtyku! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i gol Łukasza Kowalczyka wyrównał
90'
Sędzia doliczył 4 minuty
90+2
Raków nie zamierza zadowolić się remisem
90+4
Sędzia kończy spotkanie. Bałtyk remisuje 2:2 po bardzo słabej drugiej połowie meczu

Tabela wprowadzona: 2012-04-07
Pozostałe wyniki 24. kolejki: Czarni Żagań - Elana Toruń 0:0, Ruch Zdzieszowice - ROW Rybnik 2:0 (1:0), Tur Turek - Calisia Kalisz 2:2 (1:1), MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 1:0 (0:0), Nielba Wągrowiec - GKS Tychy 2:3 (1:1), Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych 0:2 (0:1), Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 1:3 (1:2), Jarota Jarocin - Miedź Legnica 2:3(0:1).

Opinie (85) ponad 50 zablokowanych

• Baltyk Gdynia&Wybrzeze Gdansk

• 3 1

• TO JUŻ (5)

FRAJERSTWO STRACIĆ BRAMKĘ W DOLICZONYM CZASIE!!!

• 34 11

• (2)

Kto pamięta ostatnie derby Arka -Lechia? Lechia grała słabo ale doprowadziła do remisu..Mina kolegów z Gdyni w 90 minucie była bezcenna.

• 5 13

• haha mogł sedzia do 100 min doliczyc,betonowy rolmopsie

• 1 0

• jak sobie powtórzysz statystykę, to przez tego bramkarza straciliśmy nie tylko wynik z lechia, ale i e-klasę

• 5 0

• damy radę (1)

najpiękniejsze w sporcie to upaść na kolana, a potem z tych kolan powstać i zwyciężyć

ja wierzę że w piątek w Jaworznie będziemy triumfować

• 5 5

• a gdynia zawsze z rakowem

• 6 2

• beznadziejny zarząd zmienia Bałtyk - najstarszy klub Gdyni - w firemkę do wynajmu dmuchanych zamków.

• 3 1

• Gdynia jak Gdańsk (1)

Stać tylko na jedna drużynę w mieście.Gedania i Bałtyk to futbol amatorski.Nic więcej.Nadają się te drużyny do ligi "wolnego czasu"

• 7 14

• kogo stać? klubów może być dowolna ilość, a im więcej tym lepiej, chyba, że myślisz kategoriami socjalistycznymi,

tylko jeden dostawca, tylko jeden sklep, tylko jeden klub. to nie sztuka finansować coś z budżetu miasta. Amatorskość czy profesjonalizm powinien być definiowany przez sponsorów czy właścicieli, a nie przez samorządy. myślisz, że zachodnie kluby są finansowane przez tamtejsze urzędy miejskie? nie, nie są finansowane, muszą same o siebie zadbać.Dla każdego klubu są równe warunki, a jak je wykorzystają to już inna sprawa, a w Gdyni tego nie ma. a dzięki takim warunkom Manchester ma dwa porządne kluby, Liverpool też, a Londyn aż 10. w Hiszpanii, Włoszech czy Niemczech (np.Bayern - TSV, Hertha-Union) też istnieją po dwa-trzy kluby w miastach, a tamtejsze władze lokalne żadnego z tych klubów nie faworyzują i dzięki temu nie ma monotonii. i zapamiętaj Gedania i Bałtyk to najstarsze kluby 3city.
      PS Inna sprawa, że piłkarsko Bałtyk to katastrofa

• 3 1

• uwielbiam te wpisy 'bezstronnych' i 'obiektywnych' (2)