Futboliści Seahawks wygrali w Poznaniu

18 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Seahawks jeszcze nigdy nie ukończyli sezonu z kompletem zwycięstw. Są jednak na dobrej drodze, aby taki wynik osiągnąć w tym roku. Seahawks jeszcze nigdy nie ukończyli sezonu z kompletem zwycięstw. Są jednak na dobrej drodze, aby taki wynik osiągnąć w tym roku.

Futboliści Seahawks Gdynia pokonali na wyjeździe Kozły Poznań 54:26 (14:7, 21:6, 13:0, 6:13). Dzięki piątej wygranej z rzędu Jastrzębie pozostają niepokonane na półmetku sezonu zasadniczego Topligi.

Po znakomitym meczu w drugiej kolejce sezonu, gdy Kozły przegrały z Jastrzębiami w Gdyni 28:36, wydawało się, że rewanż będzie nie mniej pasjonujący. Poznanianie zapowiadali, że tym razem pokuszą się o zwycięstwo, ale planu tego nie udało im się zrealizować. Tylko pierwsza kwarta meczu dawała nadzieję na emocje do ostatniego gwizdka.

Kilka godzin przed planowaną godziną rozpoczęcia spotkania nad Poznaniem doszło do oberwania chmury. Na szczęście mecz był toczony przy niezbyt intensywnych opadach deszczu. Seahawks otworzyli wynik spotkania przyłożeniem po efektownej akcji duetu Marcin Bluma - Lance Kriesien. Kozły szybko odpowiedziały sześciopunktową akcją w wykonaniu duetu z USA. Piłkę po podaniu Taylora Lathama złapał Boshe Watkins i na tablicy wyników pojawił się remis. W końcówce pierwszej odsłony biegiem na przyłożenie popisał się rozgrywający Kriesien, który zresztą po meczu został wybrany MVP spotkania.

Ofensywne show Jastrzębi trwało w drugiej kwarcie. Na przyłożenia Blumy, Tunde OgunaŁukasza Płaczka gospodarze odpowiedzieli tylko akcją punktową Jakuba Kłoskowskiego. Po pierwszej połowie Seahawks prowadzili już 35:13, co oznaczało, że Kozły potrzebowały zdobyć przynajmniej trzy przyłożenia ze skutecznymi podwyższeniami, by doprowadzić do remisu lub wyjść na prowadzenie.

Początek drugiej połowy rozwiał jednak wszelkie nadzieje zespołu z Wielkopolski. Dwa razy w roli głównej wystąpił znakomicie dysponowany Kriesien. Najpierw sam wbiegł z piłką w pole punktowe rywali, by niedługo później precyzyjnym podaniem obsłużyć Oguna. W czwartej kwarcie Kozły dzięki przyłożeniom Kłoskowskiego i Lathama zdołały nieco zmniejszyć dystans do gdynian. Ostatnie punkty dla Jastrzębi zdobył natomiast Gaweł Pilachowski.

Dzięki piątemu zwycięstwu w sezonie Jastrzębie umocniły się na pierwszym miejscu w Toplidze. Gdynianie poprawili też swój imponujący bilans triumfów w starciach z Kozłami na 11-1. Z dwoma wygranymi i trzema porażkami Kozły zajmują obecnie czwarte miejsce - ostatnie premiowane awansem do play-off.

GDYNIA ZORGANIZUJE FUTBOLOWY SUPER FINAŁ

- Bilans 5-0 bardzo cieszy, szczególnie że udało nam się wygrać z kandydatami do mistrzostwa - Panthers Wrocław i Warsaw Eagles. Jeszcze nigdy nie zakończyliśmy sezonu z kompletem zwycięstw. Ten start dobrze rokuje, ale i tak nadrzędnym celem jest mistrzostwo. Teraz koncentrujemy się na tym by półfinał grać na własnym boisku. Nie ukrywam, że jestem zachwycony, że IX SuperFinał zostanie rozegrany w Gdyni. Do tej pory najważniejsze mecze sezonu odbywały się w stolicy lub na południu Polski. Na pewno sierpniowa impreza niesamowicie pomoże nam promować nasz sport w województwie pomorskim - powiedział biegacz Seahawks Gaweł Pilachowski.

Kolejny mecz Seahawks rozegrają 25 maja, gdy na swoim terenie zmierzą się z Warsaw Sharks.