Futboliści Seahawks Gdynia wciąż niepokonani

5 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Seahawks Gdynia są w tym sezonie nie do zatrzymania. Po czterech kolejkach przewodzą Toplidze z kompletem punktów. Seahawks Gdynia są w tym sezonie nie do zatrzymania. Po czterech kolejkach przewodzą Toplidze z kompletem punktów.

Futboliści Seahawks Gdynia pokonali na wyjeździe Warsaw Sharks 51:20 (14:0, 21:14, 7:0, 9:6) i utrzymali pozycję niepokonanego lidera Topligi. MVP meczu został rozgrywający Lance Kriesen. Pierwszy mecz sezonu wygraną nad Patriotami Poznań 36:12 (29:6, 0:0, 7:0, 0:6) zakończył zespół Seahawks Sopot grający w PLFA II. To sprawia, że trójmiejskie drużyny łącznie w pięciu meczach nie oddały rywalom ani jednego zwycięstwa.

Seahawks, którzy tydzień wcześniej w stolicy Polski pokonali Warsaw Eagles, byli zdecydowanym faworytem pojedynku z Rekinami. Gdynianie rozpoczęli mecz od wypracowania bezpiecznej przewagi - to do nich należały trzy pierwsze przyłożenia punktowe. W pierwszej kwarcie przykładali skrzydłowy Sebastian Krzysztofek i biegacz Tunde Ogun. Na otwarcie drugiej partii w pole punktowe gospodarzy wbiegł rozgrywający Lance Kriesen. Za każdym razem udanym kopem na słupy podwyższał nieomylny Jakub Fabich.

Rywalom pozazdrościł zawodnik gospodarzy Karol Żak, którego kilkunastometrowy sprint dał pierwsze 6 punktów dla Warsaw Sharks. Chwilę później do spółki z Antonio Roanem rozgrywający zdobył podwyższenie za 2 punkty (8:21). Jeszcze przed przerwą przyjezdni dwa razy celebrowali akcje zakończone przyłożeniami. Ponownie błysnął Ogun, a niedługo później skrzydłowy Dawid Kryszyłowicz. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Mateusza Ponety, który wykorzystał precyzyjne podanie Żaka. Po dwóch kwartach goście prowadzili 35:14.

W drugiej połowie gdynianie kontrolowali przebieg wydarzeń. Ozdobą meczu była akcja powrotna Charlesa McCrae, który pokonał w niej ponad 90 metrów. Zawodnik ten przechwycił podanie rozgrywającego Rekinów, gdy warszawianie próbowali podwyższać za dwa punkty. W związku z tym, powrót został wynagrodzony 2 punktami. Chwilę przed przyłożeniem gdyńskiego Amerykanina, Sharks ponownie wnieśli piłkę w strefę punktową Seahawks. Uczynił to dobrze dysponowany Mateusz Bednarczuk, a po raz kolejny podawał Żak.

- Sharks pokazali dzisiaj ogromne serce do walki. Jesteśmy pod wrażeniem gry kilku ich defensorów. Rozgrywający warszawian jest bardzo solidnym zawodnikiem. Gra bardzo mądrze i unika strat. Widać, że szybko potrafił się odnaleźć w realiach topligowych, a przecież w zeszłym sezonie grał dwa poziomy niżej w PLFA II. Na początku zabrakło nam koncentracji, podobnie jak w pierwszej połowie starcia z Kozłami. Jest kilka elementów, które wymagają poprawy. Musimy z tygodnia na tydzień stawać się lepszą drużyną, gdyż inne zespoły nie próżnują - powiedział Daniel Piechnik, koordynator obrony Seahawks Gdynia.

Dzięki zwycięstwu i perfekcyjnemu bilansowi 4:0 Jastrzębie umocniły się na pierwszym miejscu w Toplidze. Rekiny nadal okupują szóstą, ostatnią lokatę. Kolejny mecz gdynianie rozegrają 17 maja na wyjeździe z Kozłami Poznań, z którymi w drugiej kolejce sezonu wygrali raptem ośmioma punktami.

kolejno data, dom/wyjazd, przeciwnik
6 kwietnia (dom) Panthers Wrocław 30:22 (16:6, 7:3, 7:6, 0:7)
13 kwietnia (dom) Kozły Poznań 36:28 (7:7, 22:21, 0:0, 7:0)
27 kwietnia (wyjazd) Warsaw Eagles 27: 7 (13:0, 7:7, 0:0, 7:0)
4 maja (wyjazd) Warsaw Sharks 51:20 (14:0, 21:14, 7:0, 9:6)
17 maja (wyjazd) Kozły Poznań
25 maja (dom) Warsaw Sharks
1 czerwca (wyjazd) Zagłębie Steelers Interpromex
15 czerwca (dom) Zagłębie Steelers Interpromex
22 czerwca (wyjazd) Panthers Wrocław
6 lipca (dom) Warsaw Eagles

Udany start sezonu zanotował zespół Seahawks Sopot występujący w PLFA II, czyli trzecim i ostatnim poziomie polskich rozgrywek. Na boisku Ogniwa naprzeciw Jastrzębi stanęła debiutująca w lidze ekipa Patriotów Poznań.

Sopocianie wygrali to spotkanie 36:12 (29:6, 0:0, 7:0, 0:6), choć w drugiej połowie dali zagrać zawodnikom rezerwowym. Przyłożenia dla zwycięzców zdobywali Przemysław Portalski, Adrian Abraham, Michał Uzdrowski i dwukrotnie Bartosz Romanowski.

Kolejny mecz ligowy sopocianie zagrają 24 maja w Toruniu. Ich rywalem będą miejscowe Anioły.

• Seahawks

Niepokonani! I tak trzymać do końca sezonu.