UKS Jantar z 8 medalami w Rondo Kup

12 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdyńskie gimnastyczki artystyczne i trenerki w Chorwacji. Gdyńskie gimnastyczki artystyczne i trenerki w Chorwacji.

Gimnastyczki artystyczne UKS Jantar z sukcesami rywalizowały w Rondo Kup w Chorwacji. W Osijeku, w konfrontacji z rywalkami z siedmiu państw, na najwyższym stopniu podium stanęły: Natalia Wiśniewska (juniorki młodsze) i Julia Wiśniewska (juniorki). Sympatycy tej dyscypliny sportu w najbliższą sobotę i niedzielę z pewnością wybiorą się do Rumi, gdzie odbędą się drużynowe mistrzostwa Polski w dwóch najstarszych kategoriach wiekowych.

- Z dużymi sukcesami wróciły gdyńskie gimnastyczki z turnieju międzynarodowego z Chorwacji. W zawodach zaprezentowały się zawodniczki z Chorwacji, Słowenii, Węgier, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Serbii, Ukrainy oraz Polski - informuje Marek Prusak, dyrektor ZSSO w Gdyni, w ramach którego to zespołu działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej. Wszystkie zawodniczki, które startowały w Chorwacji są właśnie uczennicami SMS.

W Osijeku dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Natalia Wiśniewska. Reprezentantka UKS Jantar była najlepsza wśród juniorek młodszych w układach z obręczą i maczugami.

Tę drugą konkurencję gdynianki wygrały dubletem, gdyż druga była Martyna Truszkowska. Ponadto ta gimnastyczka wywalczyła 3. miejsce w ćwiczeniach z piłką.

W kategorii juniorek dwoma złotymi medalami zapisała się Julia Wiśniewska. Zawodniczka Jantara nie miała sobie równych w układach z obręczą i maczugami.

Najczęściej na podium z gdyńskiej ekipy wchodziła Malwina Kozłowska. Seniorka Jantara trzykrotnie zdobyła srebro w finałach z poszczególnymi przyborami (obręcz, piłka, wstążka), a w wieloboju uplasowała się na 3. miejscu.

KULESZA RÓWNIEŻ MEDALISTKĄ W CHORWACJI

Jeden medal w Małej Olimpiadzie 2013 roku wywalczyły gdyńskie młodziczki. W Białej Podlaskiej zaprezentowało się 30 gimnastyczek wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

Brąz w ćwiczeniach z obręczą zdobyła Wiktoria Wójtowicz. Zawodniczka UKS Jantar w układzie taneczno-akrobatycznym była czwarta, a w wieloboju sklasyfikowana została na 8. miejscu, tuż za Laurą Banaczek (SGA Gdynia).

GDYŃSKIE ELIMINACJE DO MAŁEJ OLIMPIADY

Sympatycy gimnastyki artystycznej z pewnością 16 i 17 listopada wybiorą się do Hali Widowisko-Sportowej MOSiR Rumia. Przy ul. Mickiewicza 49 w sobotę od godziny 11:00 oraz w niedzielę od 10:00 rozgrywane będą drużynowe mistrzostwa Polski seniorek i juniorek. Do rywalizacji zgłosiło się 15 klubów, w tym gdyńskie: Jantar i SGA.