Basket rozgromiony w Bydgoszczy

22 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Martyna Koc w spotkaniu przeciwko Basketowi zaliczyła double-double, uzyskując dwucyfrowy wynik w zdobytych punktach oraz zbiórkach. Tiffany Brown (z piłką) odpowiedziała 10 punktami. Martyna Koc w spotkaniu przeciwko Basketowi zaliczyła double-double, uzyskując dwucyfrowy wynik w zdobytych punktach oraz zbiórkach. Tiffany Brown (z piłką) odpowiedziała 10 punktami.

Koszykarki Basketu wybitnie w tym sezonie nie potrafią grać z Artego Bydgoszcz. W niedzielę gdynianki przegrały na wyjeździe 60:94 (17:30, 10:28, 22:21, 11:15). To wynik ciut... lepszy niż w pierwszej rundzie, gdyż u siebie z wiceliderkami Tauron Basket Ligi Kobiet podopieczne Vadima Czeczuro doznały porażki aż 60:98.

ARTEGO: Koc 18 (2x2, 12 zb.), Carter 18 (11 zb.), McBride 15 (2x3), Morris 14 (3x3), Mowlik 11 (3x3) oraz Krężel 10 (2x3), Bekasiewicz 4, Faleriańczyk 2, Szybała 2, Gatling

BASKET: Dorogobuzowa 11 (1x3, 6 zb.), Brown 10 (1x3), Stankiewicz 9 (1x3), Jakubiuk 3, Gala 3 oraz Miłoszewska 12, Adamowicz 7 (1x3), Naczk 3, Różyńska 2

W ostatnich tygodniach koszykarki Basketu pokazywały, że coraz śmielej poczynają sobie w krajowej elicie. Jednak przeciwko Artego to się nie potwierdziło. Gdynianki na bydgoskiego rywala nie mają żadnej recepty, choć w porównaniu z pierwszym meczem przejęły jedną koszykarkę z Bydgoszczy, Ewelinę Galę.

W GDYNI ARTEGO BLISKO 100 PUNKTÓW

Miłe złego początku w niedzielę trwały niespełna minutę. Rejestr punktowy w tym meczu otworzyła Kateryna Dorogobuzowa, a w 47. sekundzie po rzucie Anny Jakubiuk po raz drugi objął prowadzenie. Jak się okazało wynik 4:3 był ostatnim korzystnym rezultatem dla gdynianek.

Bydgoszczanki odpowiedziały 10 punktami z rzędu, a inauguracyjną kwartę wygrały aż 30:17. Wynik tej odsłony "trójką" ustaliła Julie McBride, która już wówczas miała na koncie 11 punktów.

W drugiej kwarcie za demolowanie Basketu wzięła się Martyna Koc. Pierwszą udaną akcję zaliczyła dopiero w 12. minucie, ale i tak potrafiła dogonić double-double - 18 punktów, przy 70-procentowej skuteczności z gry oraz 12 zbiórek.

W 17. minucie Artego prowadziło już 50:22 i wydawało się, że przed własną publicznością uda mu się to, do czego niewiele zabrakło trzy miesiące temu w Gdyni, czyli pokonanie granicy 100 punktów.

Na szczęście dla gdynianie podobnie jak w listopadzie, także i teraz bydgoszczanki "wyhamowały" punktowanie po przerwie. W pierwszej rundzie po przerwie zdobyły tylko 47 punktów. W niedzielę zadowoliły się już 36.

Druga kwarta zakończyła się 58:27. Wynik po dwóch udanych akcjach z rzędu ustaliła Amishy Carter, która na indywidualnym koncie miała wówczas 14 punktów. Na koniec meczu i ona cieszyła się double-doble, gdyż 18 punktów poparła 11 zbiórkami.

Z werwą gospodynie rozpoczęły jeszcze trzecią kwartę, gdyż Darxia Morris i wspomniana Carter podniosły rezultat na 63:27, a potem jeszcze było 73:37 i 75:39.

Jak się okazała różnica 36 punktów była najwyższa tego dnia. Artego jeszcze taką przewagę osiągnęło raz w ostatniej części gry 89:53.

Wyniki 19 kolejki

• Artego Bydgoszcz - BASKET Gdynia 94:60 (30:17, 28:10, 21:22, 15:11)
  • Widzew Łódź - Energa Toruń 72:82 (12:26, 19:20, 22:18, 19:18)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Glucose ROW Rybnik 68:62 (10:16, 19:16, 14:12, 25:18)
  • Chemat Basket Konin - Wisła Can-Pack Kraków 63:84 (14:32, 18:20, 14:16, 17:16)
  • CCC Polkowice - MKK Siedlce 63:51 (14:18, 17:12, 19:13, 13:8)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Ślęza Wrocław 64:52 (14:23, 15:10, 14:14, 21:5)

Opinie (4)

• Gratulacje dla pseudotrenera.

Jak zwykle.

• 8 3

• No cóż

podobnie jak wczoraj Piotrków dla Spójni. Artego, pomimo, że gra w tej samej lidze co Basket, to poziom zupełnie nieporównywalny. Pozostaje walka w dole tabeli i nadzieja na coś więcej w przyszłości.

• 6 5

• Układy układziki - a Agata Ostrowska świetnie gra w rezerwach czyli w Politechnice Gdańsk. (1)

Uratowała dzisiaj drużynę przed takim samym blamażem jak z Artego w meczu z Sosnowcem. Ciekawe czy to pan rektor nie chce by grała w Baskecie czy pan trener nie widzi ją w ekstraklasie.