Basket pożądlony przez Pszczółkę

Arka Gdynia - kosz. k.

Paris Johnson (nr 32) i jej koleżanki z Basketu nie zdołały odrobić w Lublinie strat, które poniosły w pierwszej, fatalnej w ich wykonaniu kwarcie. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Koszykarki Basketu 90 Gdynia przegrały na wyjeździe z Pszczółką AZS UMCS Lublin 54:72 (8:23, 15:16, 14:13, 17:20). Najwięcej punktów dla podopiecznych Katarzyny Dydek zdobyła debiutująca Ashley Shields, która na parkiecie spędziła 20 minut. O wysokiej porażce zaważyła pierwsza kwarta, w której przyjezdne zaliczyły tylko jeden celny rzut z gry.

PSZCZÓŁKA: Mingo 15 (6 zb.), Owczarzak 15, Player 5, Metcalf 5, Makowska 5 oraz Jujka 17 (7 zb.), Szumełda-Krzycka 8, Dorogobuzowa 2, Szczepanik 0,
Duraj 0, Piędel 0

BASKET 90: Johnson 10 (9 zb.), Skerović 5 (1x3, 6 zb.), M.Bibrzycka 5, Troina 2, Jakubiuk 0 oraz Shields 14, Malone 10, Kotnis 5 (1x3), Podgórna 2, Rembiszewska 1, Suknarowska 0, Grabowska 0

KOSZYKARKI BASKETU W GRZE O EURO 2017

Gdyńskie koszykarki do rywalizacji w TBLK wróciły po ponad trzech tygodniach przerwy związanej z eliminacjami mistrzostw Europy. W międzyczasie do drużyny dołączyła Ashley Shields, którą ściągnięta do Basketu w celu zastąpienia Agnieszki Bibrzyckiej, która zakończyła karierę.

SHIELDS MA ZASTĄPIĆ W GDYNI BIBRZYCKĄ

Amerykanka, która ma na koncie mistrzostwo WNBA z Detroit Shock pojawiła się na parkiecie w pierwszej kwarcie wchodząc z ławki rezerwowych, gdy przyjezdne przegrywały już 5:14. Początek meczu dla gdynianek był wręcz koszmarny. Przez 10 minut jedyny celny rzut z gry oddała Marie Malone. Pozostałe punkty podopieczne Katarzyny Dydek zdobyły z rzutów wolnych.

Sygnał do poprawy dała Jelena Skerović otwierając drugą partię rzutem zza łuku (10:23). Chwilę później trafiła za 2 pkt, a po rzutach Shields udało się doskoczyć na 16:25. W niespełna 4 minuty gdynianki rzuciły więcej punktów niż przez całą pierwszą kwartę.

Gospodynie zapanowały jednak nad sytuacją i po krótkiej przewadze przyjezdnych odbudowały swoje prowadzenie. Pomogło im to, iż częściej rzucały zza łuku o znacznie lepiej spisywały się na linii rzutów wolnych.

Chwilę po rozpoczęciu trzeciej kwarty gospodynie prowadziły już 43:22. Ciężar odrabiania strat niemal w całości wzięła na siebie Shields, która w tej partii zdobyła 10 z 14 punktów drużyny. Basket po raz pierwszy wygrał kwartę, ale zaledwie różnicą 1 pkt. Na 10 minut przed końcem spotkania przewaga Pszczółki wynosiła 52:36.

W ostatniej odsłonie lublinianki dobiły Basket. Choć gdynianki nie ustępowały rywalkom w grze na tablicach, traciły sporo piłek i nie grzeszyły skutecznością rzutową. Ne nieco ponad 2 minuty do końca gry było już 72:47.

Wyniki 18 kolejki:

• Pszczółka AZS UMCS Lublin - BASKET 90 GDYNIA 72:54 (23:8, 16:15, 13:14, 20:17)
  • MKK Siedlce - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 80:59 (24:13, 21:23, 24:8, 11:15)
  • Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 83:81 (27:19, 19:20, 11:18, 26:24)
  • MKS Polkowice - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 70:41 (27:19, 15:4, 11:12, 17:6)
  • Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 87:81 (18:18, 17:18, 19:19, 21:20, d. 12:6)
  • Widzew Łódź - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 62:61 (20:14, 15:15, 19:15, 8:17)