Gedania 1922 Gdańsk - Flota Świnoujście 4:1. Beniaminek rozbity, seria rozpoczęta

Mikołaj Pachniewski
16 września 2023, godz. 13:55
Opinie (10)

Gedania 1922 Gdańsk

Bartosz Zalewski mecz z Flotą Świnoujście okrasił dwiema bramkami. Bartosz Zalewski mecz z Flotą Świnoujście okrasił dwiema bramkami.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała Flotę Świnoujście 4:1 (3:0) w meczu 8. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego od początku narzuculi swoje warunki gry i nie dali szans beniaminkowi. Dla gdańszczan była to druga wygrana z rzędu. Jest to ich pierwsza taka seria w tym sezonie.

Zalewski 13, 36, Żukowski 25, Sosnowski 71 - Kwiecień 64

GEDANIA: Tetyk - Manuszewski, Bąk, Flis - Waliszewski, Stawikowski, Zyska, Adamik, Sosnowski, Zalewski - Żukowski oraz Łukasiewicz, Niewiadomski, Dowigiałło, Pawlak, Łazarski

Sobotni mecz z Flotą Świnoujście był dla Gedanii najlepszym momentem na rozpoczęcie serii zwycięstw i ustabilizowanie formy. Goście są bowiem w strefie spadkowej i w tym sezonie, jako beniaminek, prezentują się słabo. Na dodatek, by dotrzeć do Gdańska, musieli oni wyjechać ze Świnoujścia o godz. 3:30.

Gdańszczanie zaatakowali już od samego początku. Pierwszą groźną okazję miał Konrad Waliszewski, ale z jego strzałem bez przyjęcia poradził sobie bramkarz gości, Daniel Kusztan. Napór przyniósł efekt w 13. minucie, gdy z 18. metra uderzył niepilnowany Bartosz Zalewski, zaskakując golkipera Floty. Miejscowi poszli za ciosem.

Gedania 1922 Gdańsk chce skończyć z niestabilnością. To idealny moment na serię Gedania 1922 Gdańsk chce skończyć z niestabilnością. To idealny moment na serię

Ich pressing przyniósł efekt, bo fatalny błąd Kusztana, który stracił piłkę na obrębie pola karnego wykorzystał Przemysław Żukowski, pakując piłkę w pustej bramce. Kolejna składna akcja przyniosła trzeciego gola, a jego autorem został ponownie Zalewski.

Niewiele pracy w pierwszych 45. minutach miał Jakub Tetyk. Goście tylko raz zagrozili jego bramce po wrzutce z boku boiska. Coraz śmielej Flota radziła sobie po przerwie. Choć nic nie zapowiadało tego gola, to w 64. minucie technicznym strzałem z 20. metra piłkę do siatki posłał Michał Kwiecień.

To trafienie zadziałało mobilizująco na piłkarzy Gedanii. W 71. minucie świetną asystę Wojciecha Zyski wykorzystał Filip Sosnowski. Choć obie strony miały jeszcze apetyt na kolejne gole, to spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Dla gdańszczan była to druga wygrana z rzędu. Taka sztuka udała im się dopiero pierwszy raz w sezonie.

18 Wikęd Luzino 8 0 1 7 6:25 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-09-17

Wyniki 8 kolejki

• GEDANIA 1922 GDAŃSK - Flota Świnoujście 4:1 (3:0)
  • Noteć Czarnków - Unia Solec Kujawski 4:2 (2:1)
  • Świt Skolwin - Unia Swarzędz 3:1 (0:1)
  • Vineta Wolin - Pogoń II Szczecin 1:1 (1:0)
  • Wikęd Luzino - Elana Toruń 1:2 (0:2)
  • Błękitni Stargard - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (0:0)
  • Polonia Środa Wlkp. - Cartusia Kartuzy 0:2 (0:0)
  • Sokół Kleczew - Stołem Gniewino 2:0 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - KP Starogard Gdański 6:0 (3:0)