Gedania - JAS-FBG 75:77

Kryst.
11 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Wciąż na własnym boisku w tym sezonie nie mogą wygrać pierwszoligowe koszykarki Gedanii. W szóstej kolejce zespół Aleksandra Siewierowa pechowo uległ w hali przy ulicy Kołobrzeskiej Filarowi JAS-FBG Sosnowiec 75:77 (24:14, 13:24, 23:27, 15:12).

GEDANIA: Zaorska 2, Szwecowa 10, Bukowska 17, Saidowska 23, Kowalska 13 - Grabowska 5, Chojnowska 2, Drozd 3.
FILAR: Kosczielny 12, Januszek 18, Stypka 4, Krusiec 20, Zagórna 3 - Lewoń 1, Sękowska 7, Pawlun 3.

Po pierwszej znakomicie rozegranej kwarcie, w drugiej było znacznie gorzej, co było efektem czwartych przewinień trzymających wynik Agnieszki Saidowskiej (12 min) oraz Ewy Bukowskiej (16 min). Na długą przerwę gospodynie schodziły z punktem straty, ostatnie sześć "oczek" w drugiej odsłonie tracąc z rzutów wolnych. Na 56 sekund przed końcem spotkania gedanistki przegrywały 73:76, a Katarzyna Kowalska oraz Joanna Drozd trafiły tylko po jednym wolnym. Na 12 sekund przed końcem Drozd przechwyciła piłkę, ale podając oddała ją rywalkom! Sosnowiczanki trafiły jeszcze raz z rzutu wolnego. Gospodynie miały osiem sekund gry, ale Aleksandra Chojnowska nie trafiła za trzy punkty.

6. kolejka.
Eureka Toruń - AZS KK Jelenia Góra 69:59, Unia Swarzędz - Włókniarz Białystok 89:81, AZS Wrocław - AZS Gorzów Wielkopolski 52:115, Tęcza Leszno - SMS PZKosz. Warszawa 80:88, MOS Wrocław - MUKS Poznań 56:66, Wisła II Kraków - Widzew Łódź 90:35.

1. Unia 6 12 484-394
2. Gorzów 6 11 501-365
3. Wisła II 6 11 399-317
4. SMS 6 10 490-409
5. Tęcza 6 10 472-413
6. Filar 6 10 424-456
7. Eureka 6 9 435-456
8. Poznań 6 9 388-417