Gedania ósma na półmetku

6 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Trefl Gdańsk Trefl Gdańsk oficjalnie żegna siatkarzy. Idzie nowe

Siatkarze Lotosu Trefla wygrali piąty mecz z rzędu w I lidze. Tym samym gdańszczanie awansowali na czwarte miejsce w tabeli, a do lidera mają zaledwie dwa punkty straty. Natomiast grające w tej samej klasie rozgrywkowej siatkarki w dwóch meczach na własnych parkiecie zdobyły cztery punkty, co na półmetku rundy zasadniczej dało im ósmą pozycję

.

Lotos Trefl Gdańsk - Pekpol Ostrołęka 3:1 (24:26, 25:23, 25:20, 25:23)
LOTOS TREFL:
Macionczyk, Hernandez Larreinaga, Kaczmarek, Wilk, Wawrzyńczyk, Świrydowicz, Żurek (libero) oraz Edgar, Skórski, Szczurek.

Enrique De La Fuente znów się leczy, co utrudniło zadanie gdańszczanom. W pierwszym secie gra miejscowych załamała się przy prowadzeniu 21:17. Rywale zdobyli cztery punkty z rzędu. Co prawda była jeszcze piłka setowa dla żółto-czarnych, ale trzy ostatnie punkty zapisano na korzyść Pekpolu, wśród których najlepszy był Artur Jacyszyn.

W drugim secie było źle, bo goście prowadzili 11:6. Zmianę obrazu gry przyniosły zmiany. Dariusz Luks wymienił połowę szóstki. W ataku zaczął punktować Australijczyk Thomas Edgar, gdańszczanie zaczęli unikać bloku rywali, o który wcześniej zbyt często się rozbijali, a na rozegranie dobrze wprowadził się Patryk Szczurek. To właśnie jego "kiwka" dała wyrównanie stanu meczu na 1:1.

W pozostałych setach gospodarze zdobywali przewagę w środkowych rejonach partii. W trzeciej uciekli z 16:16 na 20:17, a w następnej prowadzili już 17:13 i utrzymali przewagę, mimo że rywale zdobyli nawet punkt kontaktowy.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy, w najbliższą sobotę Lotos Trefl zagra w Będzinie, a to oznacza, że są szanse na kontynuowanie zwycięskiej passy.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
BBTS Bielsko-Biała - Stal AZS Nysa 2:3 (25:20, 26:28, 22:25, 25:20, 12:15), Rajbud GTPS Gorzów - Ślepsk Suwałki 1:3 (22:25, 22:25, 25:20, 17:25), Joker Rodło Piła - PKE Energetyk Jaworzno 3:0 (25:21, 21:17, 25:19), Avia Świdnik - Interpromex Będzin 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 23:25), SMS PZPS Spała - Jadar Radom 1:3 (18:25, 25:20, 17:25, 18:25). Pauza: Orzeł Międzyrzecz.

13. SMS PZPS Spała 12 0 4:36

Gedania Żukowo - AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0 (25:17, 25:22, 26:24)
GEDANIA:
Gorszyniecka, Sachmacińska, Łozowska, Reimus, Bryczkowska, Kucharska, Krukowska (libero) oraz Gajewska.

Gedania Żukowo - Eliteski Skawa AZS UEK Kraków 2:3 (25:23, 19:25, 25:23, 21:25, 11:15)
GEDANIA:
Gorszyniecka, Sachmacińska, Łozowska, Reimus, Bryczkowska, Kucharska, Krukowska (libero) oraz Całka, Tomsia, Gajewska, Łukasik.

Gedania w ciągu czterech dni zdobyła cztery punkty, ale zrealizowała tylko jeden z celów zakładanych na dwa spotkania, które odbyły się w Żukowie. Podopieczne Pawła Kramka umocniły się na ósmej pozycji, która na koniec rundy zasadniczej da miejsce w play-off i będzie równoznaczna z utrzymaniem, ale nie udało im się zbliżyć do drużyn ze środkowych rejonów tabeli.

Gedanistki tak jak od nich oczekiwano zagrały tylko w dwóch pierwszych setach z akademiczkami z Gliwic. Trzeciej partii już o mały włos nie przegrały, gdyż musiały gonić od 16:19 i wygrały dopiero po asie serwisowym Justyny Sachmacińskiej w grze na przewagi.

Natomiast mecz z akademiczkami z Krakowa w dużej mierze został przegrany przez gospodynie na własne życzenie. Gedania nie potrafiła rozstrzygnąć pojedynku na własną korzyść, mimo że prowadziła w meczu 2:1 i 10:5 w czwartym secie. Miejscowe w jednym ustawieniu straciły osiem punktów.

Co ciekawe także w tie-breaku górą były Eliteski, choć w tym sezonie wcześniej grały czterokrotnie pięciosetowe pojedynki i zawsze przegrywały. Dla Gedanii był to z kolei trzeci tie-break w tym sezonie i drugi przegrany.

Oby lepiej było w najbliższą sobotę. W hali przy ul. Armii Krajowej o godzinie 17.00 stawi się SMS PZPS Sosnowiec, a mecz zainauguruje rundę rewanżową. Dla publiczności wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Pozostałe wyniki 11. kolejki:
Piecobiogaz Murowana Goślina - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:23, 25:23, 25:18), Silesia Volley Mysłowice/Chorzów - Chemik Police 2:3 (25:23, 19:25, 23:25, 31:29, 15:17), Sparta Warszawa - PLKS Pszczyna 0:3 (15:25, 20:25, 20:25), AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - PTPS Piła 0:3 (11:25, 15:25, 15:25). Pauza: SMS PZPS Sosnowiec.