Gole testowanych pogrążyły II-ligowego Górnika

7 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Gole piłkarzy testowanych zapewniły Arce pierwsze zwycięstwo w letnich sparingach. Gdynianie pokonali we Wronkach II-ligowego Górnika Wałbrzych 4:2 (2:1). Dwie bramki strzelił Jakub Więzik, a po jednej dołożyli Łukasz Rojewski i Jakub Kowalski. Z tego grona tylko ten ostatni ma uzgodnione warunki kontraktu z żółto-niebieskimi. Natomiast najlepszy snajper zespołu z poprzedniego sezonu, Tadas Labukas związał się z Brann Bergen. To trzecia drużyna ligi norweskiej

.

Bramki
Więzik 7, 45, Kowalski 51, Rojewski 59 - Morawski 39 (karny), Moszyk 55 (karny)

ARKA: Juszczyk - Wilczyński (46 Krajanowski), Siebert (46 Mazurkiewicz), Łągiewka (46 Płotka), Strzelecki - Kowalski, Kasperkiewicz (46 Budziński), Kuklis, Radzewicz - Prochazka (46 Arifović) - Więzik (46 Rojewski)

Do czterech razy sztuka. To powiedzenie obowiązywało w stosunku do sparingów Arki. Gdynianie po trzech wygranych jedną bramką zanotowali sukces, choć i rywal był słabszej klasy niż poprzedni. Jednak ze zwycięstwa trzeba się cieszyć tym bardziej, gdy przypomnimy, że i w zimowych grach towarzyskich żółto-niebieskich nie udawało się wygrywać.

Skutecznością popisał się Więzik. 20-latek, który nie miał miejsca w pierwszej drużynie Śląska, strzelił dwa gole. Już w 7. minucie napastnik wykazał się refleksem w polu karnym, gdyż do siatki skierował piłkę odbitą przez obrońców po dośrodkowaniu Kowalskiego. Natomiast wynik pierwszej połowy ustalił po pojedynku sam na sam z bramkarzem Górnika, do którego wyprowadziło go podanie Mateusza Sieberta.

Po przerwie żółto-niebiescy zdobyli dwa kolejne gole. Najpierw Kowalski zabrał piłkę obrońcom w polu karnym i poprawił wynik na 3:1. natomiast w 59. minucie sytuacji sam na sam z bramkarze nie zmarnował Łukasz Rojewski. Przy golu 19-letniego obrońcy drużyny Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin asystował Marcin Radzewicz, pozyskany z Polonii Bytom.

Marcin Juszczyk, były bramkarz Polonii, który uzgodnił warunki kontraktu z Arką, a od angażu dzielą go już tylko wyniki testów medycznych, kapitulował dwukrotnie po rzutach karnych. Przed przerwą jedenastka została podyktowana po faulu testowanego obrońcy III-ligowej Ceramiki Opoczno, Radosława Strzeleckiego. Natomiast po zmianie stron w polu karnym faulował Michał Płotka.

Nie popisał się też nowy stoper Arki. W 84. minucie Sławomir Mazurkiewicz faulem przerwał kontrę rywali tuż przed polem karnym gdynian. Sędzia ukarał stopera pozyskanego z Floty Świnoujście czerwoną kartką. Zgodnie z regułami sparingów żółto-niebiescy mogli grać jednak w komplecie. Na boisko wrócił Siebert, a strzał z wolnego jednego z rywali bardzo dobrze obronił Juszczyk.

Opinie (84) ponad 50 zablokowanych

• hahah (3)

wreszcie..i z takimi druzynami mozecie grac..tam jest wasze miejsce..stop korupcyjnym sledziom!

• 66 76

• martw sie o swoj klubik my juz za korupcje zaplacilismy ale wszystko przed wami

• 17 6

• To oni juz nawet mecze towarzyskie kupuja???

• 4 3

• hańba, tacy zawodnicy powinni grać w jakiejś wsi, a nie

250 tysięcznym mieście.

• 2 0

• (3)

PUCHA,DEJFID i inni z tego smiesznego stowarzysznia kiedy odejdziecie bo mam waszych wałkow juz dosyc!!!!!

• 30 15

• Anonimowy frustracie postaw swoja nogę na Witominie czy Orłowie! Wyjdź z kanałów!

• 6 12

• Górnik Wałbrzych !

• 9 7

• pucha jest teraz na zgrupowaniu cygan i je za pieniadze ze stowarzyszenia

• 5 1

• TO STOWARZYSZENIE ARKI (6)

odpowiada za agresje na stadionie.Oni nakrecaja spirale nienawisci robia swoje interesy. STOP TEMU to trzeba zastrzymac!!! W magazynach moj syn mowil ze przetrzymuja wsyskie niebiezpieczne narzedzia!!! transparenty wnoszone sa przez sklep z pamiatkami !!! ludzie z zakazami tez tamtedy wchodza!!!!

• 38 29

• (2)

moj syn wiecej tam nie pojdzie!

• 12 4

• my go nie chcemy ,niech idzie na bałtyk może uda mu sie wejść i wrócić cało :)

• 2 4

• na tej arce to patologia i narkotyki!!!

• 2 2

• (1)

"wszystkie niebezpieczne rzeczy" - "transparenty"
      tylko co o tym mówi twój specjalista posłuszny rządowo-prasowej nagonce człowieku?

• 3 4

• NARKOTYKI,WYMUSZENIA i ROZBOJE TO SIE DZIEJE NA ARCE

• 1 0

• nie ma czegoś takiego jak stowarzyszenie Arki

a ty odłóż wyborczą, wyłącz uwagę i idź na mecz zobaczyć jak jest na prawdę

• 6 5

• Uprzejmię proszę aby sfrustrowani kibice drugiego klubiku z Gdyni oraz kibice gdańskiej Lechii nie wypowiadali się w temacie (2)

dotyczącym Arki

• 57 38

• Tu nikt się nie wypowiada !!!

Tu wszyscy szydzą. Do "szydy" zostaliście stworzeni :)))

• 21 13

• uprzejmie prosze

o nie proszenie i nie wypowiadanie sie o wypowiadaniu

• 17 3

• Treaz już będzie tylko lepiej. Powoli kształtuje się drużyna. Oby tak dalej. Krok po kroku i wyjdziemy z impansu.

Karnet już kupiony, więc czekam na pierwszy mecz. TAG

• 34 19

• P.S. Największa beka w dniu dzisiejszym jest z ....JAGI.. (5)

Masakra

• 67 3

• (4)

racja znow sie zaczyna kompromitacja polskich klubow jestem z gdyni i licze na slask maja swietnego trenera reszta klubow niestety raczej napewno tez polegnie---legia i wisla

• 7 3

• (3)

Śląsk to łajzy ja tam im życzę wszystkiego najgorszego niech odpadną od razu z resztą to bardzo prawdopodobne bo za rywala nie mają drużynki z Kazachstanu

• 6 8

• ile to ze Śląskiem było? 0:5? (2)

• 5 1

• (1)

tyle będzie w meczu Śląsk Dundee i to ja wtedy będę miał bekę z tych wrocławskich lamusów

• 2 3

• obecnie to oni mają z was bękę

cały czas

• 2 1

• POZIOM TEN SAM ! (1)

wlasnie tam sledzie wasze miejsce w 2 lidze,ale spokojnie malymi kroczkami tam wlasnie zmierzacie no i co chciec wiecej ! no i git !!!

• 22 29

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• To chyba jedeno z najważniejszych zwycięstw w historii klubu !!! (1)

Dla takich chwil warto żyć !

• 30 14

• jelop

pier....nij na zawal zycze ci te go

• 2 2

• (1)

Najwazniejsze ze trener olewa wszystkie rozmowy poza kulisami, i robi dalej swoja robotę , wiadomo ze będziecie szczekali tak czy tak!!!! i tylu testowanych Zawodników to moze byc cos z tego , ale oczywiście poczekajmy spokojnie , a pozdrawiam kibiców Bałtyku i pytam was gdzie wy cholera jasna jestescie?????