Wiadomości

Grad medali karateków z Trójmiasta

10 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych medali zdobyli karatecy z Trójmiasta w silnie obsadzonych Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, które odbyły się w Bytowie. Zawody odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym.Lubisz oglądać sporty walki?

tak, to moja pasja 26%
tylko szczególnie widowiskowe walki 29%
raczej nie, choć mi się zdarza 24%
nie, to nie dla mnie 21%
zakończona Łącznie głosów: 38
Mistrzostwa województwa pomorskiego były w tym roku kilkukrotnie przekładane i odwoływane ze względu na pandemię koronawirusa. Zmieniały się przepisy, pojawiały nowe zakazy i obostrzenia. Ostatecznie udało się je rozegrać po wielu miesiącach od pierwotnego terminu. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom z Trójmiasta w godnym reprezentowaniu swoich klubów.

- Cieszymy się, że w końcu udało się przystąpić do zdrowej rywalizacji, co przysporzyło wiele radości zwłaszcza przedstawicielom najmłodszej grupy wiekowej. Obecny czas wymaga wiele cierpliwości od rodziców i dzieci, które przebywając głównie w domu mają ograniczone możliwości aktywnego wydatkowania energetycznego. Podziękowania dla organizatorów, którzy w tym roku mieli przed sobą szczególne wyzwanie - mówi Tomasz Konieczny, medalista mistrzostw Europy, a obecnie trener w Centrum Karate Kigai Gdynia.
Zawody odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym. Zawodnicy zdejmowali maseczki tylko na czas rywalizacji, a na trybunach mogli znajdować się tylko trenerzy i opiekunowie startujących. Przed wejściem zawsze odkażane były dłonie. Dzięki temu udało się rozegrać zawody, które są kwalifikacją do mistrzostw Polski. Każdy medalista mistrzostw województwa ma bowiem prawo startu w rywalizacji o najwyższe stopnie podium w Polsce.

36 medali w silnie obsadzonych zawodachWłaśnie z tego powodu zawody były bardzo silnie obsadzone. Ze względu na otwartą formułą pojawili się na nich nie tylko reprezentanci klubów z naszego województwa, ale też z Piły, Gniezna, a nawet Zielonej Góry.

Mimo tego zawodnicy z Trójmiasta pokazali się z dobrej strony i z Bytowa wrócili przywożąc nie tylko bezcenne doświadczenie startowe, ale też 36 medali: 10 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych.

Wyniki Otwartych Mistrzostw Województwa w Karate Tradycyjnym

- Wyniki i poziom techniczny dają nam względny optymizm, ale już myślimy o bardzo intensywnym przyszłorocznym kalendarzu. Sezon startowy rozpocznie się niedługo po nowym roku, łącząc zarówno zaległe, jak i bieżące imprezy. Miejmy nadzieję, że będą miały one szansę na planową realizację w coraz bezpieczniejszych warunkach - podkreśla Tomasz Konieczny z Centrum Karate Tradycyjnego Kigai.

Opinie (8) 9 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • No i brawo

  Niech dzieciaki trenują, a nie zajmują się tzw. "e-sportem", który ze sportem nie ma nic wspólnego

  • 21 2

 • Panie Redaktorze

  A nie można było wymienić medalistów z imienia i nazwiska?
  Przecież to byłoby wyróżnienie dla nich.

  • 26 1

 • GKKD Shotokan - Tam były moje pierwsze kroki ,wiele lat temu .

  Napiszę tyle ile moge .
  Super sprawa dla odpowiedzialnych !!!. ludzi na całą drogę życia.
  Tam dostaniesz : (tak było kiedyś, mysle ze sie nie zmieniło)
  Dobry wyciski , dobrą szkołę- nie tylko fizycznie będziesz mocny ale i mądry życiowo .
  tam był mój start ...
  Szczerze polecam .
  Na start - A potem sam zadecydujesz - w jakim kierunku dalej ,
  A szkół na potem jest wiele - wybrać właściwą.
  >>> lubie to

  • 5 0

 • Tylko kyokushin (3)

  Ulica weryfikuje medalistów i kolory pasków.
  Taka śmieszna anegdota. Było dwóch kolegów w klasie. Jeden trenował taekwondo, drugi karate kyokushin. Ten pierwszy po dwóch liściach się popłakał (17-latkowie).
  Tylko twarde, pełnokontaktowe sporty pozwalają poznać samego siebie. Lepiej wrócić z podbitym okiem z treningu niż z wybitymi zębami z ulicy.

  • 4 4

  • Sport to nie patologia w remizie (2)

   Tylko patologia trenuje żeby bić się na ulicach. Zapewniam cię że żaden czarny pas w dowolnym sporcie walki nie szuka zabawy na ulicy, bo niby po co miałby to robić?
   "Poznać samego siebie" bo się z kimś pobijesz... nie rozśmieszaj mnie.
   Czarny pas to 10 lat treningów kilka razy w tygodniu, jak go masz to znaczy że masz charakter bo jesteś wytrwały, bo chciało ci się, bo jesteś systematyczny i pracowity.
   Tu nie drogi na skróty że 2 lata ćwiczysz i masz czarny pas.

   • 5 1

   • Sporty walki to nie sztuka dla sztuki jak np. aikido (1)

    ...nikt nie szuka zaczepki, ale czasami człowiek potrafi się znaleźć w złym miejscu o niewłaściwym czasie i wychodzi "szydło z worka". Umiejętność radzenia sobie z bólem w tym przypadku jest kluczowa. Życie to nie film.

    • 1 0

    • Co innego znaleźć się w złym miejscu a co innego szukać bójek na przykład w kibolskich wojenkach, w remizie na dyskotece czy prowokując zaczepki.
     Wiele osób trafiło na treningi z motywacją "ulicy" ale z czasem odbijają od "ulicy" bo mogą sprawdzić się na turniejach sportowych zamiast na podwórku z patologią co nie wiesz czy nie wyciągnie noża albo zamiast solo będzie 10 na jednego

     • 3 0

 • Opinia wyróżniona

  Medaliści z 3miasta

  1 miejsce: Jatkowski Dominik (2x kumite, fuku-go), Karsznia Katarzyna (kumite), Zeidler Zofia (kata), Bocian Patrycja (kata), Sielski Michał (kata), Prondziński Mateusz (kata), Kruwelski Marcel (kata), Dopierała Karol (kata)

  2 miejsce: Droszcz Adam, Głowacka Kornelia, Bebkiewicz Laura, Zakrzewska Maja, Karsznia Katarzyna, Grajewski Alexander, Maćkiewicz Antonina, Zadora Armin (2x kumite, kata), Kryłowicz Tomasz, Jatkowski Dominik, Wolszczak Weronika, Sielski Adam, Kruwelska Zuzanna, Gruszka Alicja

  3 miejsce: Tarasiuk Wiktor, Maćkiewicz Antonina, Zajko Anna, Jęczmień Marek, Wlazłowska Nadia, Kryłowicz Tomasz, Smółkowski Konrad, Kapica Julia, Kurłowicz Szymon, Kruwelska Zuzanna, Dopierała Karol, Sokołowski Filip, Patyna Małgorzata, Chowaniec Jagoda

  Medaliści wywodzą się z następujących trójmiejskich klubów:
  Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie, Karate Klub Gdynia, Akademia Karate Tradycyjnego Kazoku, Centrum Karate Kigai, klub Karate Tradycyjnego "Kuro Obi", Klub Karate Tradycyjnego Gdynia

  • 22 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane