Grecja - Polska w Aminteo

2 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Polskie piłkarki ręczne odniosły w preeliminacjach do mistrzostw świata trzecie wyjazdowe zwycięstwo. Nie tylko pewna wygrana z Grecją 28:19 (15:9), ale także wyniki pozostałych grupowych rywalek sprawiły, że biało-czerwone na półmetku rywalizacji mają aż cztery punkty przewagi.

POLSKA: Łącz, Chemicz - Duda 1, Marzec 2, Jurkiewicz 2, Młot 2, Błaszkowska 4, Szukiełowicz 3, Majerek 3, Puchacz 4, Kłusek 1, Polenz 2, Tomaszewicz 1, Wodniak 3.

Podobnie jak przed tygodniem w Szwajcarii, nasza federacja zdecydowały się dwa razy grać na wyjeździe. Grecy wskazali na Aminteo. Gospodynie były w bojowych nastrojach, gdyż w preeliminacjach niespodziewanie pokonały przed własną publicznością Bułgarię. Ale Polska okazała się być drużyną z wyższej "półki" w światowej hierarchii. Przewaga podopiecznych Marka Karpińskiego ani przez moment nie podlegała dyskusji. Po dziesięciu minutach biało-czerwone prowadziły 6:3, po dwudziestu poprawiły na 11:6, a na przerwę zeszły z sześcioma trafieniami przewagi.
Po zmianie stron nasza
drużyna mocne tempo forsowała jeszcze przez dziesięć minut. Wówczas po raz pierwszy osiągnęła dziewięć bramek przewagi (20:11).

W reprezentacji zagrały ponownie i wpisały się na listę strzelczych dwie wybrzeżowe szczypiornistki: rozgrywająca Naty AZS AWF Gdańsk, Karolina Tomaszewicz i skrzydłowa Start Elbląg, Kinga Polenz.

Z wyjątkiem Polek pozostałe drużyny, które są w grupie pierwszej, potrafią wygrywać tylko na własnym parkiecie. W trzeciej kolejce ta sztuka udała się Szwajcarii, która w Usterze pokonała Bułgarię 25:19 (13:8).

• ********

Kadra kadrą, a dlaczego nic nie wiadomo o wyjeździe pozostałych zawodniczek na turniej do Danii?