Gryf Wejherowo - Prokom Arka Gdynia 1:5

star.
30 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)

Było tak jak musiało. W sobotę, w 1/16 finału Pucharu Polski, Arka zagra z mistrzem Polski. Prawdopodobnie - mimo pogody pod psem - zanotowano na Wzgórzu Wolności rekrod frekwencji.

0:1 Kułyk (34), 0:2 Podstawek (40), 1:2 Malinowski (82-głową), 1:3 Podstawek (86), 1:4 Smarzyński (90), 1:5 Kułyk (90). Sędzia Bakaluk (Iława). Widzów 2500.
Czerwona kartka: Brede (64).

GRYF: Ferra - Mazurkiewicz Ż, Brede ŻŻ, Malinowski - Czuk, Wasiek, Pięta (84 Jezierski), Martyniuk, Radoń - Zagórski (67 kłos), Rusinek. TRENER: Bork.
ARKA: Wyłupski - Kowalski, Woroniecki, Siara - Smarzyński, Kupcewicz Ż (46 Stencel), Ulanowski, Murawski, Kalkowski Ż (57 Stasiuk) - Kułyk, Podstawek. TRENER: Kusto.

W Gdyni, w ramach przedsprzedaży, rozeszła się tylko połowa z pięciuset biletów, ale i tak fani żóto-niebieskich - troszeczkę wątpiący (to przez te sparingi) - mieli zdecydowaną przewagę na trybunach. Już czterdzieści pięć minut przed meczem były zajęte najlepsze miejsca pod dachem. Spóźnialscy nie mieli miejsca nawet na schodach. Deszcz siąpił przez cały mecz. Marek Kusto nie mógł wyściubić nosa z ławki rezwrwowych, bo przed sobą miał ogromną kałużę. Trudne warunki miały wpływ na widowisko, ale nie na przebieg gry. Gospodarzom tylko pozornie łatwiej było się bronić. Faworyci od początku zagrali presingiem na połowie Gryfa i trzeba przyznać, że - oprócz zdumiewającej skuteczności - że ten element udało im się najbardziej. i pod tym względem najlepiej wypadli napastnicy arki.

Jednak do 30 minuty przed meczowe obawy gdynian jakby potwierdzały się. Żółto-czarni, osłabieni brakiem Pomorskiego (wyjechał do Łodzi na mecz reprezentacji polski w futbolu plażowym) niewiele mogli zdziałać w ofensywie lecz mądrze, często dość ostro bronili się. W tym czasie tylko po strzale Podstawka z 12 m (7 min) kibicom zadrżały serca.

W 32 m strzał Kalowskiego z kilku metrów trafił w obrońcę (arkowcy słusznie reklamowali "rękę"), za chwilę debiutant Ferra uratował kolegów odważnym wybiegiem. Wreszcie z drobnego deszczu zrobiła się ulewa. Kułyk znakomicie przystawił nogę do dośrodkowania Podstawka z narożnika "szesnastki", a w 40 m Podstawek na czwartym metrze ubiegł golkipera WKS. Z lewej flanki świetnie dograł obiajny przez wejherowian Kalkowski.

Do przerwy więc trener drugoligowców mógł odetchną pełną piersią. Jego zespół usatwił sobie mecz, gryfitom opadły głowy, znacznie spadło ryzyko kontuzji, bo przy 0:0 pilkarze nie oszczędzali się.

Skoro gra się ułożyła, goście nieforsowali tempa. Doszło do tego, że dwie minuty po wykluczenie Brede (faulował Podstawka) gryfici wypracowali sobie najlepszą okazję. Wyłupski sparował uderzenie Czuka. Gdynianie porzebudzili sie dopiero po trafienu Malinowskiego. Wychowanek Arki głowkował po wrzutce Pięty z wolnego. Goście dali się nabrać mna stary numer, ale ich riposta była błyskwiczna. Podstawek strzelił z bliska w krótki róg, po do środkowaniu Stasiuka. Smarzyński ośmieszył Kłosa i też zaskoczył Ferrę jak kolega z ataku. Na koniec kiedy Gryf zupełnie oddał pole kontrę trzy na dwa - jak na treningu zakończył Kułyk.

Nawet Stanik nie zatrzymałby w tym dniu Arki.
Głos Wybrzeżastar.

Opinie (58)

• Brawo,

Gra moze nie do konca super ale liczy sie wynik. Gratulacje dla pilkarzy i kibicow.
    Ps. GRYF spuchl pod koniec ze ledwo chodzili

• 0 0

• Brawo,

• 0 0

• brawo śledzie

jeszcze tylko jeden mecz dzieli was od ligi mistrzów :)

• 0 0

• małe sprostowanie dla pana redaktora

frekwencja meczowa 2500-3000
    z samej Gdyni 1200 osób + inne miasta
    ogólnie cały stadion dopingujący ARKĘ, co nie wykluczało też dopingowania Gryfa, bo to przecież nasi przyjaciele.

• 0 0

• jeszcze tylko wisła

jeszcze tylko z wisła wyfgrajcie tak wysoko to bedzie cool

• 0 0

• A ch*** wam w d*** ja i tak wiem swoje...
    LECHIJKA RZADZI I ZADEN JEJ KIBIC NIGDY NIE ZBLADZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panowie i panie jak wiemy - ARKA SLEDZIE RYBA JEDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• tak tak bo kazdy z was ma psa przewodnika i zaczarowany olowek. Co za kompletny z***...

• 0 0

• do sledzi!!!!

CO PEDALKI Z BILETAMI NA SOBOTE????CIESZYCIE SIE BO OGRALISCI JAKIS SMIESZNY GRYF!!!!ALE W SOBOTE ZEJDZIECIE NA ZIEMIE BO WISELKA WPIEPRZY WAM JA SWINIA OBIERKI!!!!...................

• 0 0

• DO KAROLA

Lepiej oglądać nawet przegrany mecz z wisła, niż emocjonować się wygraną borowiaka z powiślem. No cóż wy jeszcze długo fajne mecze będziecie oglądać tylko w tv.