• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Grzegorz Krychowiak nie chce być klaunem. Kibice udzielili wsparcia reprezentacji

Jacek Główczyński
15 czerwca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Piłkarze reprezentacji Polski otrzymali wsparcie od kibiców podczas otwartego treningu w Gdańsku


- Nie przyszedłem tutaj, aby mówić, że było coś pozytywnego, bo nie chcę wychodzić na klauna. Popełniłem ważny błąd, który może pokrzyżować nam realizację założonych celów. Jest jeszcze szansa, aby wyjść z tego bagna - mówił Grzegorz Krychowiak na konferencji prasowej na Polsat Plus Arena Gdańsk. Kilkanaście minut później, mimo porażki reprezentacji Polski ze Słowacją 1:2 na Euro 2020, kibice zgromadzeni na otwartym treningu udzielili piłkarzom wsparcia. Były oklaski, niekiedy przechodzące nawet w aplauz.Polska - Słowacja 1:2 - składy, najważniejsze momenty, co dalej, zobacz jak kibicowano w TrójmieściePo przegranej Polski ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu na Euro 2020 widać było w szeregach biało-czerwonych niepewność odnośnie tego, jak zostaną przyjęci w Gdańsku przez kibiców. Jednak już grupa, złożona głównie z młodzieży, która czekała pod stadionową bramką, mimo że nie było tam żadnych szans na autografy, powinna nieco rozwiać te wątpliwości.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji PolskiNa konferencję prasową na Polsat Plus Arena Gdańsk przyszedł Grzegorz Krychowiak, który w Sankt Petersburgu osłabił drużynę w 62. minucie z powodu czerwonej kartki. Z tego powodu nie zagra też 19 czerwca przeciwko Hiszpanii. Czeka go pauza w jednym meczu. Ponownie do dyspozycji selekcjonera będzie na spotkanie ze Szwecją, na koniec rozgrywek grupowych. Pomocnik zaczął spotkanie z dziennikarzami od swoistej samokrytyki.

Grzegorz Krychowiak tłumaczył siebie i reprezentację Polski po porażce ze Słowacją 1:2 na Euro 2020. Kibice, którzy przyszli na otwarty trening, wybaczyli piłkarzom to niepowodzenie. Grzegorz Krychowiak tłumaczył siebie i reprezentację Polski po porażce ze Słowacją 1:2 na Euro 2020. Kibice, którzy przyszli na otwarty trening, wybaczyli piłkarzom to niepowodzenie.
- Jako jeden z liderów reprezentacji, popełniłem ważny błąd, który może pokrzyżować nam realizację założony celów. I to w momencie, kiedy byliśmy blisko zwycięskiego gola. Miałem kilka sekund na podjęcie decyzji, okazała się niesłuszna. Oczywiście było też jeszcze kilka innych błędów w tym spotkaniu. Przede wszystkim za łatwo traciliśmy bramki. Jednak mój błąd miał olbrzymie konsekwencje. Nie przyszedłem tutaj, aby mówić, że było coś pozytywnego, bo nie chcę wychodzić na klauna. Krytykę biorę na "klatę" i pracujemy dalej - mówił Krychowiak.

Polska - Słowacja na Euro 2020. Co obiecywał m.in. Grzegorz Krychowiak przed meczem Polska - Słowacja?Niemal runda honorowa reprezentacji przy oklaskach z trybunReprezentantom wsparcia udzieliła m.in. Aleksandra Dulkiewicz. Prezydent Gdańska odbyła najpierw pogawędkę z selekcjonerem - Paulo Sousą, a następnie na środku boiska spotkała się z drużyną. Z obu stron nie brakowało zaciśniętych pięści, uniesionych kciuków do góry i... braw.

- Ta noc była jeszcze gorsza niż ta po przegranej na inaugurację na mundialu. Przed tymi mistrzostwami było dużo niewiadomych. Dlatego nie oczekuję, by ktoś w nas wierzył, Nie chcę nic obiecywać, bo to jest sport. Najważniejsze, aby wiara była w zespole. Jest jeszcze szansa, aby wyjść z tego bagna. Kolejne spotkanie będzie z bardzo wymagającym zespołem, ale Szwecja pokazała, że i Hiszpanii można zabrać punkty. Liczę, że koledzy osiągną dobry wynik w Sewilli. Od tego bowiem zależy ocena mecz. Na Euro 2020 z Irlandią Północną też zagraliśmy słaby mecz, ale wygraliśmy. Gdyby to samo było ze Słowacja, też by mówiono, że to było dobre spotkanie - dodał Krychowiak.

Euro 2020 - harmonogram turnieju, wyniki, kto z kim, gdzie, kiedy?Kibice zgromadzeni na otwartym treningu udzieli piłkarzom wsparcia. Były oklaski, niekiedy przechodzące nawet w aplauz. Publiczność biła brawa piłkarzom, a zawodnicy odwdzięczyli się tym samym wychodząc na murawę. Podobne obrazki były, gdy na rozgrzewce kadrowicze biegali wokół murawy. Kto nie znał wyniku z Sankt Petersburga, mógł odnieść wrażenie, że to... runda honorowa na zwycięstwie.

Gra treningowa reprezentantów PolskiReprezentacja Polski na stadionie w Gdańsku. Porównaj z pierwszym otwartym treningiem z 10.06.2021 - relacja, video, fotoTakże podczas gry treningowej, na zawężonym polu gry udane strzały nagradzane były oklaskami. Z zawodników z pola nie brali w niej udziału ci, którzy najdłużej grali ze Słowacją. Oni głównie tego dnia skupiali się na bieganiu.

Na koniec treningu, tak jak na pierwszych otwartych zajęciach 10 czerwca, piłkarze wyrzucili bądź wykopnęli w trybuny piłki. Wszystko trwało zgodnie z planem około godziny. Na trybunach obecnych było kilka tysięcy publiczności. Dominowała młodzież.

Typowanie wyników

19 czerwca 2021, godz. 21:00
Sewilla
HIT
3 pkt.
Hiszpania
POLSKA

Jak typowano

76% 187 typowań Hiszpania
17% 42 typowania REMIS
7% 17 typowań POLSKA

Twoje dane

23 czerwca 2021, godz. 18:00
Sankt Petersburg
HIT
3 pkt.
Szwecja
POLSKA

Jak typowano

27% 70 typowań Szwecja
23% 60 typowań REMIS
50% 131 typowań POLSKA

Twoje daneJak zapewnił Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji Polski oraz PZPN, żaden z piłkarzy po pierwszym meczu Euro 2020 nie narzeka na dolegliwości zdrowotne i wszyscy są do dyspozycji trenera na bój w Sewilli z Hiszpanią w najbliższą sobotę o godz. 21. Jednak na treningu nie dostrzegliśmy bramkarza Łukasza Fabiańskiego.

Euro 2020 na mieście. Zobacz, gdzie oglądać w TrójmieścieZobacz inne video z otwartego treningu reprezentacji Polski, które nadesłali nasi czytelnicy, 15.06.2021, Polsat Plus Arena Gdańsk
Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (216)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane