• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka sprawdzi się na Termalice

Jacek Główczyński
18 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 

Arka Gdynia

Od prawej: Grzegorz Niciński, Grzegorz Witt, Jarosław Krupski, Marek Gaduła Od prawej: Grzegorz Niciński, Grzegorz Witt, Jarosław Krupski, Marek Gaduła

Piłkarze Arki wyruszyli do Niecieczy bez... pierwszego i drugiego trenera. Grzegorz Witt wcześniej udał się na południe Polski, by obserwować już kolejnego rywala. Natomiast Grzegorz Niciński w niedzielę w Białej Podlaskiej odbierał dyplom ukończenia kursu UEFA Pro i na mecz z Termaliką dojeżdża prywatnym transportem. - Dla nas każde spotkanie w ekstraklasie będzie nauką i lekcją, ale chcielibyśmy punktować już od pierwszych kolejek. Musimy szukać swoich sytuacji w szybki ataku i zwracać uwagę na defensywę, by bramek nie tracić - ocenia pierwszy szkoleniowiec żółto-niebieskich. Początek inauguracyjnego spotkania w poniedziałek o godzinie 18.Relacja LIVE

 • BRUK-BET TERMALICA BRUK-BET TERMALICA
  18 lipca 2016, godz. 18:00

Typowanie wyników

18 lipca 2016, godz. 18:00
3 pkt.
Termalica Nieciecza
ARKA Gdynia

Jak typowano

43% 220 typowań Termalica Nieciecza
32% 160 typowań REMIS
25% 128 typowań ARKA Gdynia

Twoje dane"GÓRKA" ZNÓW OŻYŁA. POKAZANO STROJE ARKI NA EKSTRAKLASĘ. TUTAJ RELACJA I VIDEO

Jacek Główczyński: W poprzednim sezonie Zagłębie Lubin zdobyło 3. miejsce, a Termalika do końca walczyła o utrzymanie. Do wyniku którego z poprzednich beniaminków będzie bliżej Arce w bieżących rozgrywkach?

Grzegorz Niciński: Nie chciałbym wyrokować. Każdy zespół jest inny. Ponadto poprzedni sezon pokazał, że w końcowym rozrachunku, gdy po 30 kolejkach dorobek jest dzielony, każdy punkt może okazać się bardzo ważny. Podbeskidzie było w "8", a potem spadło z ligi. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby przez cały czas tych długich rozgrywek funkcjonować jak najlepiej. Już bardzo ważna będzie jesień. Dla nas to coś nowego, gdyż trzeba będzie grać aż do połowy grudnia. W I lidze runda była krótsza.

Przesłanie na derby. Kibice Arki pod adresem własnych piłkarzy, ale i Lechii GdańskWYWIAD Z PREZESEM ARKI M.IN. O CELACH I PREMIACH GDYŃSKICH PIŁKARZY W EKSTRAKLASIE

Arki w ekstraklasie nie było od pięciu lat. Czy przez samą obserwację tej klasy rozgrywek można powiedzieć, że ją się zna? Czy jak wejdzie się do środka tej rywalizacji to może ona czymś zaskoczyć pański zespół?

Zaczynamy od Termaliki, Wisły i Ruchu, a potem będą jeszcze bardziej szlagierowe mecze. Już pierwsze kolejki pokażą, w którym jesteśmy miejscu, jak funkcjonujemy w tym towarzystwie. Na pewno chcemy dobrze wystartować i jak najszybciej zacząć zdobywać punkty.

Jest obawa przed ekstraklasą?

Nie. Po to wchodziliśmy, aby na tym poziomie funkcjonować i grać. Jesteśmy ambitni, ale nikt nie jest zadufany w sobie i butny. Dla nas każde spotkanie w ekstraklasie będzie nauką i lekcją, ale chcielibyśmy punktować już od pierwszych kolejek. A jak będzie, wszystko okaże się w praniu.

Termalica, i to jeszcze na wyjeździe to chyba najbardziej niewdzięczny rywal na inaugurację? Jeśli wygracie na niewielu zrobi to wrażenie, a porażka może być powodem do żartów i kpin...

Wiadomo, że nie można oceniać tego klubu tylko przez pryzmat nazwy, bo on naprawdę dobrze funkcjonuje. Już w poprzednim sezonie był jedną nogą w ósemce. Termalica ma dobrego trenera i zawodników na niezłym poziomie. My jedziemy tam z nastawieniem, aby się sprawdzić.

BUDŻET ARKI NA NOWY SEZON MA WYNIEŚĆ 12 MLN ZŁ. POLNORD ZAKOŃCZYŁ 8-LETNIĄ WSPÓŁPRACĘ Z KLUBEM

Zobacz oprawę podczas V Międzypokoleniowego Spotkania Kibiców Arki GdyniaCzesław Michniewicz, obecny szkoleniowiec Termaliki, prowadził pana jeszcze jako piłkarza w Arce w sezonie 2008/09. Poniedziałkowy mecz można określić mianem pojedynkiem trenerów?

Nie. Tak bym tego nie nazwał. Ja dopiero raczkuję, wchodzę w tę piłkę ekstraklasową. Dużo jeszcze pracy przede mną. A trener Michniewicz jest topowym szkoleniowcem i dłużej pracuje na swój rachunek.

150 MLN ZŁ DO PODZIAŁU W EKSTRAKLASIE. ARKA I LECHIA JUŻ NA POCZĄTEK ZAROBIŁY PO 5 MLN. WYJAŚNIAMY, ZA CO BĘDĄ KOLEJNE PIENIĄDZE

Zawodnik

Grzegorz Niciński

Grzegorz Niciński

ur.
1973
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Trener Michniewicz sam oglądał jeden ze sparingów Arki, a w Gdyni ma dużo przyjaciół. Czuł pan, że Arka była obserwowana?

My nie robiliśmy żadnych tajemnic. Wszystkie sparingi był nie tylko otwarte, ale jeszcze i pokazywane w internecie. Wychodzę z założenia, że można mieć wiedzę o rywalu, rozpracować go i ustalić plan meczu, ale potem i tak na boisko wychodzi 11 piłkarzy i od nich wszystko zależy. By nie szukać daleko przykładów. Już ostatnie Euro 2016 przypomniało jak piłka może być nieprzewidywalna.

Mimo to nie było pokusy, aby coś ukryć? Czy w sparingach przećwiczyliście rzeczywiście wszystkie warianty szykowane na ekstraklasę?

Przede wszystkim patrzyliśmy w tych sparingach, gdzie jeszcze możemy wykorzystać poszczególnych piłkarzy. Stąd na przykład Adam Marciniak na środku pomocy. W ekstraklasie na takie eksperymenty nie będzie już czasu. Dlatego świadomie podjęliśmy decyzję, że nawet kosztem wyników sparingów, sprawdzamy różne ustawienia, aby jak najlepiej drużyna funkcjonowała, gdy wystartuje liga. Ponadto w każdym z czterech sparingów na ogół zawodnicy grali tylko po 45 minut, aby następnego dnia dobrze funkcjonować na treningu, a nie odpoczywać po meczu.

REKORDOWA WYPŁATA GDYNI DLA ARKI. BLISKO 4 MLN ZŁ ZA PROMOCJĘ MIASTA JESIENIĄ 2016

Tak wyglądała oficjalna prezentacja Arki w Centrum RivieraW I lidze w środku drugiej linii na trzech piłkarzy dwóch było ukierunkowanych głównie na ofensywę, a tylko jeden na destrukcję. W letnich sparingach te proporcje były odwrotne. Tak też będzie w ekstraklasie?

W poprzednim sezonie to my byliśmy zmuszeni do ataku pozycyjnego. Tutaj to nie my będziemy dominować, czy prowadzić gry. Musimy szukać swoich sytuacji w szybkim ataku i zwracać uwagę na defensywę, by bramek nie tracić.

Jest w Arce snajper na miarę Tomasza Korynta, który dla Arki strzelił 41 goli w ekstraklasie, czy Grzegorza Nicińskiego, który w 251 meczach w elicie zdobył 42 bramki?

To się okaże. Może sparingi pod tym względem nie wypadły tak jak my i kibice by sobie tego życzyli, ale uważam, że mamy siłę ofensywną. Pracowaliśmy nad tym w okresie przygotowawczym i trzeba to pokazać w ekstraklasie.

Głównym egzekutorem tak jak do było do czasu kontuzji Pawła Abbotta ma być piłkarz na pozycji nr 9, czy jednak ciężar zdobywania bramek mają przejąć skrzydłowi, tak jak to robił wiosną Dariusz Formella?

Oczywiście, że to napastnicy są przede wszystkim rozliczani ze strzelania bramek. Ale dla mnie nie jest ważne, kto wpisze się na listę strzelców. Nie będziemy narzekać, gdy będą trafiać także obrońcy. Nie będę wskazywał konkretnych piłkarzy, ale uważam, że mamy takich, którzy potrafią zdobywać gole i chciałbym by to udowodnili jak najszybciej.

OSTATNI SPARING NA REMIS. SPRAWDŹ, PEŁNY BILANS LETNICH GIER ARKI

OSIEMNASTKA NA NIECIECZĘ
Kadra Arki licy obecnie 23 piłkarzy, ale Paweł AbbottMichał Nalepa są kontuzjowani, a zatem trenerzy mieli do skreślenia tylko trzech graczy. Niespodzianek nie było. W domu zostali Paweł WojowskiDamian Mosiejko oraz jeden z dwóch napastników sprowadzony latem - Szymon Lewicki.

Bramkarze:
1. Pavels Steinbors, 13. Konrad Jałocha

Obrońcy:
2. Tadeusz Socha, 3. Krzysztof Sobieraj, 4. Dawid Sołdecki, 23. Marcin Warcholak, 29. Michał Marcjanik, 32. Przemysław Stolc

Pomocnicy:
6. Antoni Łukasiewicz, 7. Adrian Błąd, 8. Marcus, 10. Mateusz Szwoch, 17. Adam Marciniak, 18. Rashid Yussuff, 19. Miroslav Bożok, 21. Yannick Sambea

Napastnicy:
11. Rafał Siemaszko, 22. Dariusz Zjawiński


GRZEGORZ NICIŃSKI USTAWIA ADAMA MARCINIAKA W ARCE TAK JAK TO ROBIŁ ADAM NAWAŁKA. PIŁKARZ MÓWI O SWOICH NADZIEJACH ZWIĄZANYCH Z GDYNIĄ

Sześciu piłkarzy, po których sięgnęliście latem, z założenia przyszło, by wejść do podstawowej "11", czy jedynie rozpatrywaliście ich w kontekście podniesienia rywalizacji w drużynie?

To że ktoś przychodzi, nie oznacza, że dostaje miejsce w "11". Je trzeba sobie wywalczyć. Nie zapomnijmy, że ci co byli w Gdyni - zrobili awans do ekstraklasy i dobrze funkcjonowali. Dlatego ruchy transferowe były nastawione na to, by zwiększyć konkurencję, a to powinno wpłynąć na podniesienie jakości gry.

Patrząc na to skąd przyszli, gdzie grali i jak grali w ostatnim sezonie pozyskani przez Arkę piłkarze, można mieć obawę, czy nie za mało wśród nich graczy z dużym doświadczeniem w krajowej elicie. Nadal zawodnikiem, który ma w drużynie najwięcej występów w ekstraklasie jest Antoni Łukasiewicz(186 meczów)

My liczymy przede wszystkim na to, że oni są jeszcze ciągle głodni sukcesów, iż żaden nie jest wypalony i nie przyjechał do Gdyni na wakacje. Mam nadzieję, że są to ludzie, którzy chcą się pokazać. Przypadek Darka Formelli, który u nas zaprezentował się bardzo dobrze, pomógł nam, ale i pomógł sobie, gdyż dziś znów gra w Lechu Poznań, będzie motywujący. Oby podobnie do gry w Arce podeszli na przykład tacy zawodnicy jak Adrian Błąd czy Darek Zjawiński. Na pewno nie narzekamy, bo to wy ich wybraliśmy, oczywiście w ramach naszego budżetu. Myślę, że są to zawodnicy o jakieś renomie, którzy będą chcieli się pokazać z dobrej strony i pomogą nam pociągnąć ten wózek w ekstraklasie.

Nie udało się kadry zamknąć nie tylko do pierwszego treningu, ale nawet na inaugurację. Nadal chcecie zakontraktować dwóch nowych graczy. Czy to nie przeszkadza w pracy?

Każdy trener chciałby mieć cały zespół na pierwszym treningu. Ale taki stan idealny rzadko się zdarza. Tym bardziej, że teraz mieliśmy krótki, ale dynamiczny okres, w którym trzeba było popracować nad transferami. Niektóre sprawy się przeciągnęły, ale to jest kwestią czasu, kiedy zasilą naszą kadrę nowi piłkarze.

MIROSLAV BOŻOK O ARCE W EKSTRAKLASIE: Z POKORĄ, ALE NIE BOIMY SIĘ NIKOGO I NICZEGO

Drużyna wybrała nowego kapitana. Czy to oznacza, że hierarchia w zespole się zmieniła?

Wybory były demokratyczne. Wszyscy piłkarze głosowali nie tylko na kapitana, ale i na Radę Drużyny. Wygrał Miro Bożok, drugi był Marcus, trzeci Antek Łukasiewicz, czwarty Krzysiek Sobieraj. To są wybory drużyny. Ja w nie nie ingeruję. Dla mnie najważniejsze, by zespół był razem.

W I lidze to nie indywidualności, ale przede wszystkim siła drużyny była największym atutem Arki. Czy tak pozostanie w ekstraklasie?

No pewnie. Idziemy tym samym tokiem. Liczy się drużyna, a nie poszczególne jednostki. Tak do tego podchodziłem i będę pochodził nadal. W pojedynkę się nie wygra meczów. Zwycięstwa może przynieść tylko cała kadra, tych ponad 20 piłkarzy. Jesteśmy przygotowani na ciężki bój, bo na pewno czeka nas spore wyzwanie. W każdym meczu musimy walczyć jak potrafimy najlepiej, bo w żadnym spotkaniu w ekstraklasie o punkty nie będzie łatwo.

TUTAJ PEŁNA LISTA PIŁKARZY ARKI GDYNIA ORAZ RELACJA Z OFICJALNEJ PREZENTACJI

Zobacz jak Arka strzeliła gola 4. drużynie Rumunii słynnego Gheorghe'a Hagiego. Akcja godna ekstraklasy.

Kluby sportowe

Opinie (66) 1 zablokowana

 • (3)

  ale co tu sprawdzac? 3-0 w plecy i do domu;)

  • 29 52

  • Chyba 2-1 z beniaminkiem :) Buhahahahaha (2)

   O Arkę się nie martwcie. Mamy dobrą, ambitną drużynę a nie zlepek emerytów i najemników bez miłości do barw klubowych.

   • 28 13

   • (1)

    Poczekaj kilka lat to i w Arce będą emeryci i najemnicy. Teraz przyszło 6 najemników za rok następnych 6 i to juz będzie 12.Nie ma na świecie zespołu gdzie są sami wychowankowie.Rozumiesz czy mam tłumaczyć dalej.

    • 7 21

    • W sumie to nic nie wytlumaczyles.Tylko opisales polityke swojego klubu.nie dodałes ze znow bedzie walka o podium i puchary.powodzenia

     • 13 2

 • Tylko zwyciestwo! (3)

  Dzisiaj Arka obiera kurs na MP 2017. Pomału zatopimy kolejnych rywali! Już niedługo wszycy beda przecierac oczy ze zdziwienia.

  • 32 32

  • dopalacze stop! (1)

   • 27 5

   • jelop stop

    Arka -2:1

    • 13 4

  • Znowu wakacje i na rynek znowu jakies st***c wprowadzili zeby zrobic spustoszenie w deklach mlodziezy szkolnej. Trzymam kciuki za ciebie mistrzu abys sie nie uzaleznil.

   • 14 4

 • (2)

  Wygrana Arki 2:1.Tak to będzie wyglądać.

  • 36 22

  • (1)

   termalica mówi ze "dobra,tak będzie"

   • 6 5

   • wisla plick!

    Frajerzy

    • 4 3

 • Najpierw trzeba wrócić na Górke na Ejsmonda !!! -tam nasze miejsce !

  inaczej g...o z tego wszystkiego będzie !!!

  • 14 24

 • ta gdynia to dzielnica Gdanska? (3)

  • 15 53

  • (1)

   chciałabyś

   • 13 2

   • niestety jest odwrotnie. Gdańsk to uboga dzielnica Gdyni

    Dzielnica za którą w Gdyni się zawsze wstydzimy.

    • 8 0

  • Gdańsk

   My tu w Gdańsku to same bose Antki ze wschodu.

   • 10 4

 • No tak... (2)

  Widzę zmianę okularów u chudzielca z Orłowa :)

  • 9 14

  • Wypraszam sobie. Prowadze sportowy tryb zycia i zdrowo sie odzywiam. Czasem zanosze paczki na Portowa z rana.

   • 8 4

  • źle widzisz, nie zmienił

   i dalej leczysz kompleksy na jego punkcie?

   • 3 3

 • nagrodą za wejscie doExtra klasy powinien być przede wszystkim -powrót na Ejsmonda !!! (2)

  i o tym powinien zadecydować tow. Szczurek to on Arke z tamtąd wysiudał !

  • 12 24

  • na górkę czai się kilku deweloperów, kolegów pierwszego sekretarza. (1)

   • 12 3

   • spokojnie

    to samo będzie z Traugutta.Góra dwa trzy lata.Projekt zabudowy (wstępny) już jest.

    • 9 5

 • Ja się pytam gdzie są te dodatkowe dwa wzmocnienia, obiecane przez prezia? (3)

  • 13 13

  • przyczaili sie jak wygraja z termalika to nie bedzie wzmocnien

   a tak pewnie robia zapasy na ewentualne zakupy jak zaczna bach bach bach
   jak powiedzial prezio

   czytaj wywiad

   • 7 2

  • (1)

   Lech negocjuje sprzedaż obrońców i nie jest jeszcze pewnie czy może nam kogoś wypożyczyć.....

   • 3 2

   • Kebba Ceesay

    Kebba Ceesay nie do arki tylko do Djurgardens IF

    • 2 0

 • do boju panowie. pokażcie, że warto wam płacić z miejskiej kasy, z naszych podatków 50-60 tysięcy miesięcznie. (2)

  • 10 16

  • (1)

   Nikt nie ma takiego kontraktu więc nie lzyj psie

   • 7 6

   • Pies rasa Owczarek Niemiecki

    • 3 2

 • Arka Gdynia !!! Arka !!! (1)

  sikaesy bełtyki won z forum n/t ARKI !!!!!!!!

  • 24 20

  • Zgłoś to na policję

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Wisła Płock
82% ARKA Gdynia
16% REMIS
2% Wisła Płock

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 29 55 62.1%
2 Sławek Surkont 30 50 56.7%
3 Mariusz Kamiński 30 49 53.3%
4 Marek Dąbrowski 30 49 53.3%
5 Przemek Żuk 30 48 53.3%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 27 16 5 6 46:22 53
2 Arka Gdynia 27 15 7 5 45:27 52
3 GKS Katowice 27 13 6 8 47:28 45
4 Górnik Łęczna 27 11 12 4 30:24 45
5 Motor Lublin 27 13 6 8 38:33 45
6 GKS Tychy 27 14 3 10 35:31 45
7 Wisła Kraków 27 11 9 7 49:33 42
8 Wisła Płock 27 11 9 7 39:36 42
9 Odra Opole 27 11 7 9 32:28 40
10 Miedź Legnica 27 9 11 7 35:28 38
11 Stal Rzeszów 27 10 5 12 38:43 35
12 Chrobry Głogów 27 9 6 12 29:41 33
13 Znicz Pruszków 27 9 4 14 22:33 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27 7 9 11 40:42 30
15 Polonia Warszawa 27 7 8 12 32:38 29
16 Resovia 27 7 4 16 28:49 25
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 27 4 9 14 21:43 21
18 Zagłębie Sosnowiec 27 2 8 17 16:43 14
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 27 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (1:0)
 • Motor Lublin - ARKA GDYNIA 2:2 (2:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Resovia - Stal Rzeszów 0:2 (0:1)
 • GKS Katowice - Odra Opole 1:3 (0:1)
 • Wisła Płock - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
 • Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
 • Znicz Pruszków - GKS Tychy 2:3 (1:0)

Ostatnie wyniki Arki

12 kwietnia 2024, godz. 20:30
HIT
28% Motor Lublin
30% REMIS
42% ARKA Gdynia
Chrobry Głogów
86% ARKA Gdynia
7% REMIS
7% Chrobry Głogów

Relacje LIVE

Najczęściej czytane