Gwardia - Energa Gedania 3:0

15 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Drużyna AWFiS Gdańsk, w której dominującą siłę stanowią siatkarki Energi Gedanii obroniła tytuł mistrzyń lig międzyuczelnianych w siatkówce. Bezpośrednio po sukcesie w Zieleńcu gdańszczanki przeniosły się do Wrocławia, gdzie, niestety, wróciły do szarej ligowej rzeczywistości. Zespół Jerzego Skrobeckiego przegrał piąty mecz w serii A I ligi. Tym razem gedanistki uległy Gwardii 0:3 (16:25, 20:25, 21:25).

ENERGA: Ordak, Szyjanowa, Szajek, Kruk, Drzewiczuk, Kuczyńska oraz Siwka (libero), Sołodkowicz, Tomsia.

Gdański szkoleniowiec cały czas próbuje pobudzić zespół do lepszej gry poprzez zmiany ustawienia. W niedzielę na Dolnym Śląsku na pozycję libero wróciła Marta Siwka, a w pierwszej szóstce wyszła Rita Szyjanowa. Jednak po kiepskim pierwszym secie w wykonaniu całej drużyny, nastąpiły kolejne przesunięcia. Ukrainka wróciła na ławkę, a na przyjęcie wyszła Anna Sołodkowicz.

- W drugim i trzecim secie walczyliśmy. Wynik z równym powodzeniem mógł być odwrotny. Znów przegraliśmy końcówki. Co do pierwszego seta, to oddaliśmy go zaraz na początku. Musiało upłynąć trochę czasu zanim przyzwyczailiśmy się do nietypowych dla nas warunków. Graliśmy na dużej tamtejszej hali tzw. Orbicie. Zanim się obejrzeliśmy, było 1:9 i 3:10 - przyznaje Jerzy Skrobecki.

Szkoda gładkiej porażki we Wrocławiu tym bardziej, że w drużynie rywalek nie wystąpiła liderka Katarzyna Mroczkowska. Gwardzistki, podobnie jak gedanistki, w przerwie wakacyjnej musiały przyzwyczaić się także do nowej libero. Anna Świętońska przyjęła ofertę od niemieckiego I-ligowca - SCC Drezno.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
KPSK Mielec - Dalin Myślenice 3:2 (25:17, 18:25, 28:30, 25:23, 15:6), Centrostal Bydgoszcz - Stal Bielsko-Biała 3:2 (18:25, 25:17, 24:26, 25:21, 15:10), Muszynianka - AZS AWF Poznań 0:3 (21:25, 16:25, 21:25), Nafta-Gaz Piła - Winiary Kalisz (przełożony na 22.12.).

Opinie (6)

• Myślę, że zrzucanie winy na dużą halę nie ma sensu. Trzeba się raczej zastanowić co się dzieje w tej drużynie, bo z punktu widzenia trybun nie wygląda to dobrze. Faktycznie, w drugiej i trzeciej partii mecz był wyrównany, ale przeciwniczki w końcówce partii osiągały przewagę i było po zabawie. Kolejny mecz przegrany przez brak koncentracji, a nie umiejętności.
    Gwardia nie grała nic wielkiego, grała przeciętnie, a wynik 3:0 jest zbyt wysoki. Ale tu nie tylko wynik jest problemem...

• 0 0

• ???

Skromnym zdaniem moim to nie ma kto grac a kncowki przegrane to brak lidera i osoby ktora by konczyla pilki w najwazniejszym momencie. Slaby zespol personalnie i tyle.

• 0 0

• Panie trenerze - litosci!

Hala za duża, piłki za małe, powietrze niezbyt świeże i co jeszcze?
    Czy nie czas na szczerość?

• 0 0

• My wszyscy wierzymy w nasze dziewczyny i coś czuję, że najbliższa sobota na długo zapadnie w naszej pamięci jako dzień pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że na hali nie zabraknie wielu wiernych kibiców, którzy wkońcu zaczną dopingować dziewczyny z całych swoich sił w tych jakże trudnych dla nich chwilach. Ludzie weżcie się w garść i nie oszczędzajcie swoich gardeł. Niech te dziewczyny wkońcu zobaczą, że jest w tej hali więcej kibiców (poza tymi kilkoma, którzy dają z siebie wszystko na meczach), którym na nich naprawdę zależy.

• 0 0

• opropo kibiców-byly prezes PZPS powiedzial kiedys ze w Gdansku sa koneserzy siatkowki a nie kibice!!
    i na to wyglada!! bo na caly Gdansk taka garstka ludzi co przychodzi na mecze Gedanii to skandal no i te GE-DA-NIA jakby mieli za chwile urodzic!!!!!
    nie mowie juz o chlopakach gdzie na mecz z Glogowem przyszlo ok 30 osób!!!!
    ludzie wezcie sie w garsc bo od Was wbrew pozorom baaaardzo duzo zalezy!!!

• 0 0

• Dokładnie ! Koneserzy psia mać... Jęczeć 'kur.. jak one grają' i 'to co? dziś znów będzie 0:3?' to każdy potrafi... Kibic, jak sama nazwa wskazuje, powinien kibicować. Od obserwowania jest obserwator, a od krytykowania krytyk. A chyba każdy kto przychodzi na mecze, chce być nazywany kibicem. A niby jakim prawem? Żeby być KIBICEM trzeba KIBICOWAĆ !!!