Harrington zasłużył na nowy kontrakt

Krzysztof Klinkosz
18 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

O piłkę walczy Lorinza Harrington O piłkę walczy Lorinza Harrington

Koszykarze Asseco Prokomu, jak było do przewidzenia, zgarnęli komplet punktów w środowym meczu z Polonią Azbud Warszawa. Mistrzowie Polski nie rozgromili wprawdzie rywali, ale pewnie wygrali 91:81 (24:21, 25:18, 19:23, 23:19), bo trener Tomas Pacesas zagrał szerokim składem. Na nowy kontrakt zasłużył Lorinza Harrington, Nowy gdyński rozgrywający zdobył 10 punktów przy stuprocentowej skuteczności rzutów wolnych i za dwa punkty.

ASSECO PROKOM:Logan 16, Harrington 10, Hrycaniuk 7, Seweryn 3, Jagla 2 - Burrell 17, Wooods 16, Ewing 11 Kostrzewski 6, Łapeta 2, Szczotka 1.

POLONIA: Hughes 21, Alexander 14, Miller 10, Frasunkieiwcz 9, Perka 0 - Nana 20, Bacik 5, Nowakowski 2, Czujkowski 0.

Przez pierwsze 6 minut meczu z mistrzami Polski walczył jedynie Joshua Alexander, który zdobył wszystkie punkty dla Polonii. Wynik brzmiał wówczas 12:7 dla Asseco Prokomu. Później do Alexandra dołączył Brandun Hughes i ci dwaj koszykarze napsuli sporo krwi gospodarzom.

W 8. minucie było tylko 12:11 dla gdynian, jednak w końcówce kwarty m.in. dzięki dwom rzutom za trzy punkty Qyntela Woodsa gospodarze uzyskali wyraźniejsza przewagę 22:14. W ostatnich akcjach pierwszej odsłony do duety Alexander - Hughes dołączył Haring Nana i gdynianie po 10 minutach prowadzili tylko 24:21.

Nana doprowadził na początku drugiej kwarty do remisu (24:24). To wyraźnie rozbudziło mistrzów Polski, a szczególnie Daniela Ewinga, gdyż to on odpowiedział na trafienie Nany i wyprowadził Asseco Prokom na prowadzenie 29:24.

Mistrzowie Polski sukcesywnie budowali swoją przewagę i w ostatniej j minucie pierwszej połowy osiągnęła ona poziom 13 punktów (49:36, wynik do przerwy na 49:39 ustalił rzutem za trzy znany z występów w Prokomie Treflu Sopot Przemysław Frasunkiewicz.

W trzeciej kwarcie gdynianie prowadzili już m.in. 62:47 i 68:56. Skuteczniejsi w końcówce kwarty koszykarze ze stolicy odrobili część strat z pierwszej połowy i po 30 minutach było tylko 68:62.

Dwie "trójki" Davida Logana i punkty Ewinga dały gospodarzom prowadzenie na początku czwartej kwarty 76:65. Udowodniły jednocześnie ekipie przyjezdnej, ze Asseco Prokom kontroluje przebieg meczu i nie pozwoli odebrać sobie zwycięstwa. Ostatecznie gdynianie po 40 minutach gry mieli taką samą, bo 10-punktową przewagę nad rywalem, jak po pierwszej połowie.

Dobry mecz zaliczył Harrington. Jego gra w zestawieniu z decyzją o zwolnieniu Tyrone Brazeltona, który przeniósł się do Słupska, jest jasnym sygnałem, że Amerykanin wkrótce krótkoterminowy kontrakt zamieni w Gdyni na umowę do końca sezonu.

Tabela wprowadzona: 2009-11-18

Pozostałe wyniki ósmej kolejki PLK: PBG Basket Poznań - Trefl Sopot 81:88 (26:24, 19:19, 14:22, 22:23), PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gd. 91:79 (18:21, 28:21, 20:14, 25:23), Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 91:77 (32:14, 20:16, 22:24, 17:23), Stal Stalowa Wola - AZS Koszalin 84:76 (17:12, 30:18, 22:16, 15:30), Polonia 2011 Warszawa - Sportino Inowrocław 98:99 (21:21, 24:25, 30:21, 23:32), mecz Energa Czarni Słupsk - Znicz Jarosław odwołano z powodu epidemii grypy w słupskim zespole.