Hodura Sevens cd...

Tomasz Napiórkowski
10 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W niedziele od godz. 10:00 zostały rozegrane cztery zaległe mecze grupowe.
Wbrew sobotnim zapowiedziom, po których Polska II bez względu na wynik miałaby walczyć o miejsca 9-10. Po wygranym meczu z Łotwą zajmując trzecią lokatę w grupie A walczyła o miejsca 5-8. Natomiast pierwsza reprezentacja już w sobotę rozegrała swoje wszystkie mecze i wiadomo było, że ma pewny udział w walce miejsca 1-4.

Polacy walczący w parze półfinałowej z Rosjanami tylko przez pierwsze minuty gry toczyli wyrównany bój. Później Rosjanie dwukrotnie w pierwszej połowie położyli punkty, oba przyłożenia zakończone podwyższeniem. Na przerwę Polacy schodzili przegrywając 14:0. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i punktowali tylko goście kładąc naszym cztery razy punkty, wszystkie zakończone podwyższeniem. Końcowy wynik meczu 42:0.
Polska II swój pierwszy mecz półfinałowy rozegrała z reprezentacją Norwegii. W pierwszej połowie widzieliśmy dobrą grę biało-czerwonych. Pierwsze punkty dla Polaków zdobył Tomasz Kozakiewicz, a podwyższenia nie kopnął Adam Pałyska. Kolejne punkty zdobył dla Polski Łukasz Jasiński, tym razem udane podwyższenie zanotował Pałyska. Wynik do przerwy 12:0. W drugiej połowie obudzili się Norwegowie i zaczęli odrabiać straty. Dwa razy położyli Polakom punkty, jednak obie próby podwyższenia były nie celne. Po dramatycznej końcówce Polska II wygrała swój mecz półfinałowy z Norwegią 12:10.

Pary półfinałowe walczące o miejsca 5-8:

Czechy 12:22 Litwa
Polska II 12:10 Norwegia

Pary półfinałowe walczące o miejsca 1-4:

Irlandia 38:0 Niemcy
Rosja 42:0 Polska I

W meczu o miejsce piąte zmierzyły się zespoły Polski II i Litwy. Mecz zaczął się obiecująco dla reprezentacji Polski po położonych punktach i nie udanym podwyższeniu Polacy wyszli na prowadzenie 5:0. Litwini szybko odpowiedzieli kładąc Polakom przed przerwą dwukrotnie punkty w tym raz podwyższone. Wynik do przerwy 12:5 dla Litwy. Po przerwie punktowali już tylko Litwini, kładąc naszym dwukrotnie punkty i raz podwyższając. Końcowy wynik meczu 24:5 dla przyjezdnych.
Natomiast pierwsza reprezentacja Polski walcząca o miejsce trzecie zmierzyła się Niemcami. W pierwszej połowie przykładali tylko Polacy. Odpowiednio po jednym przyłożeniu zaliczyli Piotr Jurkowski, Łukasz Miśkiewicz, oraz Mariusz Wilczuk, wszystkie trzy próby podwyższenia na punkty zamieniał Tomasz Stępień.
W drugiej połowie Polacy bardziej skoncentrowali się na obronie korzystnego wyniku. Jednak sztuka ta udawała się tylko do momentu gdy Niemcy na 2 min przed końcem meczu najpierw przyłożyli a potem podwyższyli wynik. Było 21:7 dla Polski. Ostatnie punkty dla reprezentacji dowodzonej przez Andrzeja Kopyta dołożył Łukasz Jasiński, podwyższenia nie udało się tym razem kopnąć Stępieniowi. Końcowy rezultat meczu 26:7 dla Polski.

Polska 26:7 Niemcy

W finale wzięły udział drużyny najwyżej sklasyfikowane w rankingu FIRA-AER, Irlandia (na 8 miejscu) i Rosja (na 10 miejscu). W meczu nie zabrakło emocji. Kibice mogli oglądać kilka bardzo ciekawych akcji obu drużyn.
Pierwsze punkty w meczu zdobyli Rosjanie, dwukrotnie przyłożyli Irlandczykom punkty, ale próby podwyższenia były nie celne. Zawodnicy z Irlandii nie mieli w planach porażki, na dowód tego długo nie trzeba było czekać. Jeszcze przed przerwą trzy razy z rzędu kładli Rosjanom punkty, w tym dwa razy z podwyższeniem. Na przerwę Irlandia schodziła prowadząc 19:10.
W drugiej połowie Rosjanie chcieli odrobić dziewięciopunktową stratę. Rosjanie przykładają punkty i trafiają podwyższenie. W tym momencie Irlandia prowadziła tylko 19:17 i wszystko wydawało się możliwe. Ale szybkim atakiem skrzydłem Irlandczycy zdobywają przyłożenie oraz celnie kopią podwyższenie. I po tych punktach było 26:17 dla Irlandii. Jak się okazało później były to ostatnie punkty w tym meczu. Irlandia wygrała pierwszy Turniej z serii El. Pucharu Europy w Sopocie.

FINAŁ:
Irlandia 26:17 Rosja

• przestańcie krytkowac kiera -p. Kuliga to fajny człowiek, z którym super się współpracuje!! oby wiecej było takich ludzi!

• 0 0

• do CZ.KR

Oczywiście masz rację. Nie myli się tylko ten co nic nie robi. Sąszę ,że wszyscy mi wybaczą a szczególnie Adam i Patryk którzy otrzymali powołania z poprawnymi danymi. Do zobaczenia w Warszawie. Lubię również opinie negatywne na swój temat bo "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Jestem otwary na współpracę dla dobra rygby.

• 0 0

• zróbmy wszystko...

Nagroda od rugbistów dla tego co wskaże winnego wypadku naszych kolegów z Sochaczewa(była to kobieta)a może sumienie ją ruszy i sama się zgłosi?........ Ja daje pierwsze 100 zl...

• 0 0

• Gratulacje za dobry wynik, oby tak dalej. A Bodzio i reszta wracajcie do zdrowia jak najszybciej

• 0 0

• PRECZ ZE ZWIĄZKOWĄ KOTERIĄ

• 0 0

• TEN GOŚCIU JEST W PORZĄDKU A CI CO GO OPLUWAJĄ NIE PODPISUJĄC SIĘ TO FRAJERZY

ALE JAK TO SIĘ MÓWI DAMSKIE I FRAJERSKIE SIĘ NIE LICZY WIĘC NIECH PAN SIĘ NIE PRZEJMUJE TYMI LESZCZE

• 0 0

• proponował bym porozmawiać o panu Borkowskim albo Wiśniowskim-prezesie rugby 7 a nie o poczciwym panu Kuligu,co on może zrobić jak od niedowna władze przejęła Warszawa z panem Borkowskim na czele.Jak pan Jan decydował o warznych sprawach prosze mi uwierzyć zawodnicy mieli maprawde dobrze , nie było żadnych problemów z niczym-powaga wiem coś o tym.......................

• 0 0

• Odjebcie sie od Kierownika Rugby 7 pana Kuliga

• 0 0

• PANOWIE DAJCIE SPOKÓJ SEKRETARZOWI 7 JEST TO POCZCIWY GOŚCIU - W ODRÓŻNIENIU DO RESZTY "KOTERI 7" - PROPONUJĘ PO MĘSKU OD............................. SIĘ RAZ NA ZAWSZE OD TEGO CZŁOWIEKA WSZYSTKIM ZAWISTNYM TYPOM

I

• 0 0

• CZ.KR

NIE LUBIE FOLCA ALE WIEM ZE PALYSKA MA NA IMIE ADAM A PATRYK NA NAZWISKO SZWARC PANIE SEKRETARZU KIM PAN JEST JEZELI NIE ZNA PAN NAZWISK I IMION ZAWODNIKOW REPREZENTACJI GRATULUJE