Arka strzeliła cztery bramki KS Chwaszczyno

23 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Najwidoczniej na Pawła Abbotta już podczas pierwszego sparingu pozytywnie podziałała konkurencja w składzie, jaką stworzył Rimo Hunt. Napastnik jako pierwszy z gdyńskiego zespołu zdobył bramkę w zimowych sparingach 2016. Najwidoczniej na Pawła Abbotta już podczas pierwszego sparingu pozytywnie podziałała konkurencja w składzie, jaką stworzył Rimo Hunt. Napastnik jako pierwszy z gdyńskiego zespołu zdobył bramkę w zimowych sparingach 2016.

Już w 6. minucie inauguracyjnego sparingu w okresie zimowym Paweł Abbott strzelił pierwszego gola dla Arki. Kolejne dołożyli Rafał Siemaszko - dwa oraz Patrik Lomski i żółto-niebiescy pokonali na Narodowym Stadionie Rugby KS Chwaszczyno 4:0 (3:0). W drugiej połowie na boisku pojawił się Rimo Hunt, ale estoński napastnik nie zaimponował. - Trzeba wziąć pod uwagę, że warunki były trudne. Teraz spokojnie usiądziemy ze sztabem szkoleniowym i podejmiemy decyzję, czy Rimo zostaje z nami na dłużej - mówi Grzegorz Niciński, trener Arki.

Arka - KS Chwaszczyno 4:0 (3:0)
Abbott 6, Siemaszko 8, 29, Lomski 74

ARKA I POŁOWA: Miszczuk - Stolc, Sobieraj, Fialho, Wojowski - Marcus, Mosiejko, Nalepa, Yussuff (30 Tomczak) - Siemaszko (30 Hebel) - Abbott

ARKA II POŁOWA: Jałocha - Socha, Marcjanik, Wojcinowicz, Warcholak - Lomski, Sambea, Łukasiewicz, Tomczak (60 Bożok) - Hebel (60 Tomasiewicz) - Hunt

Przeciwko KS Chwaszczyno szkoleniowiec Arki Grzegorz Niciński przygotował dwie jedenastki. Każdy z piłkarzy miał dostać przeciwko 5. drużynie Grupy Bałtyckiej III ligi swoje minuty na boisku. Wśród nich był jedyny z testowanych piłkarzy, Rimo Hunt. Estończyk pojawił się na boisku po zmianie stron. W drugiej połowie walczył o swoją przyszłości w klubie z Gdyni.

RIMO HUNT TRENOWAŁ Z ARKĄ MIMO URAZU

Wtedy żółto-niebiescy prowadzili już 3:0. Szybko za strzelanie bramek wzięli się jego ewentualni konkurenci do gry w ataku Arki. Już w 6. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Abbott, do którego pod względem warunków fizycznych porównywany jest Hunt.

Najpierw jednak piłka trafiła do Rafała Siemaszki, ten zgrał ją klatką piersiową do Abbotta, który nie zmarnował dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Tym samym już po nieco ponad 300 sekundach otworzył konto bramkowe żółto-niebieskich w sparingach.

SZKOLENIOWCY ARKI ZWIĘKSZYLI OBCIĄŻENIE TRENINGOWE PIŁKARZOM

Na swoje trafienie nie czekał długo również Siemaszko. Dwie minuty później sam zdecydował się zakończyć akcję Arki. Uderzył tuż przy słupku bramki gości, a na tablicy wyników pojawiło się 2:0.

Pomimo mocnych treningów, które piłkarze otrzymali od szkoleniowców w obecnym tygodniu wykazywali się oni na początku starcia wysoką aktywnością. Dominowali na boisku i co chwilę zbliżali się pod pole karne KS Chwaszczyno. Wciąż do gry pokazywał się Siemaszko.

W 29. min. napastnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wykorzystał podania Pawła Wojowskiego i spokojnie poradził sobie z bramkarzem rywali. Za chwilę trener Niciński zdjął go z boiska. Po pół godziny gry opuścił je również Rashid Yussuff. Za nich pojawili się Maksymilian Hebel oraz Dawid Tomczak.

Po zmianie stron oprócz Hunta zobaczyliśmy również Yannicka Sambeę Kakoko, czyli jedynego piłkarza, którego Arka pozyskała dotychczas w zimowym oknie transferowym. Pomocnik był ruchliwy, ciekawie wykonywał rzuty rożne. Natomiast Rimo Hunt wydawał się nieco zagubiony. Przypadkowo blokował strzały kolegów, a kiedy otrzymał dobre podanie na kontrę, zwolnił ją, a następnie wywalczył jedynie rzut rożny.

Na listę strzelców w drugiej połowie wpisał się za to Patrik Lomski. Fin znalazł się w odpowiednim czasie w polu karnym gości i strzałem głową ustalił wynik meczu.

EDWARD KLEJNDINST: OBSERWUJEMY RYNEK

Zobacz estońskiego napastnika na treningu Arki

- Jest to początek przygotowań do kolejnej rundy, dlatego najważniejsze jest, aby wszyscy byli zdrowi. Podczas pierwszej gry kontrolnej zagraliśmy na dwa składy plus dwóch piłkarzy, strzeliliśmy bramki po ładnych akcjach i tyle. Teraz czeka nas regeneracja, dzień wolny i od poniedziałku wracamy do treningów - mówi trener Niciński.
- Yannick jest naszym zawodnikiem i tak też musi czuć się w zespole. Rimo miał się pokazać w sparingu, ale trzeba wziąć pod uwagę, że warunki były trudne. Teraz spokojnie usiądziemy ze sztabem szkoleniowym i podejmiemy decyzję, czy Rimo zostaje z nami na dłużej, czy nie - dodaje szkoleniowiec.
Zimowe sparingi Arki:
bilans: 1 zwycięstwo, bramki: 4:0

23.01, Gdynia: KS Chwaszczyno 4:0 (3:0)
Bramki: Rafał Siemaszko 2, Paweł Abbott, Patrick Lomski

30.01, 13, Gdynia: Kotwica Kołobrzeg (II)
6.02, godzina i miejsca w trakcie ustalania: Stomil Olsztyn (I)
13.02, 13, Gdynia: Gryf Wejherowo (II)
17.02, 16, Gdynia: KS Przodkowo (III)
20.02, godzina i miejsca w trakcie ustalania: Olimpia Grudziądz (I)
27.02, godzina do ustalenia, Płock: Wisła Płock (I)

Opinie (23) ponad 10 zablokowanych

• Brawo Arka Gdynia

• 39 16

• Lomski strzelił i pewnie do końca roku wykonał już plan (1)

• 9 31

• fenomen sparingów przedsezonowych

Przychodzi sezon i... kontuzja.Cały Lomski.Co tu jest grane.Albo udaje ,albo my czegoś nie wiemy (Ściemia,chodzi o kasę!?),albo jest "kontuzjogenny"!?