IV liga. Energa Bałtyk Gdynia przegrał z beniaminkiem, Jaguar Gdańsk znów gromi

mip.
2 września 2023, godz. 13:00
Opinie (70)
aktualizacja: godz. 19:10 (2 września 2023)
Jaguar Gdańsk rozkręca się na dobre. Podopieczni Piotra Formeli znów rozgromili rywala w IV lidze. Teraz ich ofiarą padła Pogoń Lębork 5:0 (2:0). Jaguar Gdańsk rozkręca się na dobre. Podopieczni Piotra Formeli znów rozgromili rywala w IV lidze. Teraz ich ofiarą padła Pogoń Lębork 5:0 (2:0).

Energa Bałtyk Gdynia przegrał na własnym boisku z beniaminkiem, Suprą Kwidzyn 1:2 (1:1) w 6. kolejce IV ligi gr. pomorskiej. Ze zwycięstwa cieszyli się za to piłkarze Jaguara Gdańsk, którzy pokonali Pogoń Lębork 5:0 (2:0). Kolejną lekcję futbolu otrzymały rezerwy Gedanii 1922, które przegrały 2:6 (1:1) z Gromem Nowy Staw, a Arka II Gdynia przegrała z Pomezanią Malbork 0:2 (0:1).

Gedania 1922 Gdańsk - Elana Toruń 0:2. Przeczytaj relację z piątkowego meczu III ligi Gedania 1922 Gdańsk - Elana Toruń 0:2. Przeczytaj relację z piątkowego meczu III ligi

Aktualizacja, godz. 19:10

Jaguar Gdańsk - Pogoń Lębork 5:0 (2:0)

Surdykowski 8,16,70, Płotka 62, Filas 88

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Sulewski, Duraj - Pietrowski, Płotka - Kinder, Michalski - Czychowski, Surdykowski

Trener Piotr Formela w myśl zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia, w spotkaniu z Pogonią Lębork postawił na identyczną "11", jak w meczu z Gromem Nowy Staw. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już po nieco ponad kwadransie, gdańszczanie prowadzili 2:0, a dubletem popisał się Janusz Surdykowski.

Warto dodać, że mecz rozgrywany był na dużym boisku sztucznym, na którym na co dzień piłkarze Jaguara nie rywalizują, ale jak widać po wyniku, poradzili sobie doskonale.

Jaguar Gdańsk ze zwycięstwem. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Jaguar Gdańsk ze zwycięstwem. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

W drugiej połowie gdańszczanie dołożyli kolejne trzy trafienia i zwyciężyli 5:0. Hat-tricka skompletował Surdykowski, który wyrasta na jednego z najlepszych strzelców ligi.

Energa Bałtyk Gdynia - Supra Kwidzyn 1:2 (1:1)

Bramka dla Bałtyku:
Jankowski 6

BAŁTYK: Ponichtera - Kaźmierczak, Demiańczuk (71 Waszczuk), Iwanowski, Długołęcki - Skrzecz, Dziadkowiec, Kaliszewski - Bohm (80 Rychłowski), Jankowski, Cunion (71 Kośnik)

Do meczu 6. kolejki IV ligi Bałtyk przystąpił w nieco odmienionym zestawieniu niż przed tygodniem, kiedy to mierzył się z Powiślem Dzierzgoń. Za czerwoną kartkę pauzować musiał Paweł Rabin, a jego miejsce zajął Mateusz Ponichtera. Był to dla niego debiut w wyjściowej "11", podobnie jak dla Duncana Cuniona. Pomocnik rodem z Namibii w końcu został zatwierdzony do gry i mógł wystąpić w oficjalnym spotkaniu.

Bałtyk Gdynia pogubił punkty. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Bałtyk Gdynia pogubił punkty. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Od samego początku mocniej zaatakowali piłkarze Bałtyku. Dało to efekt w 6. minucie, kiedy to do siatki trafił Igor Jankowski. Biało-niebiescy prowadzili grę, ale ich kolejne strzały nie znajdywały drogi do siatki. To się zemściło, bo przed samym końcem 1. połowy Supra wykorzystała błąd Ponichtery i wyrównała.

Choć i po przerwie ton nadawał Bałtyk, to śmiało można powiedzieć, że gospodarze grali w piłkę, a goście strzelali. Chwilę po trafieniu z 69. minuty Mateusza Pietrzyka futbolówka znów trafiła do siatki Bałtyku, ale tym razem arbitrzy dopatrzyli się spalonego.

Kibice Bałtyku do końca wierzyli w zdobycie choćby jednego punktu za remis, ale nie udało się to. Trzy punkty do swojego dorobku dopisał beniaminek z Kwidzyna.

Grom Nowy Staw - Gedania 1922 II Gdańsk 6:2 (1:1)

Bramki dla Gedanii:
Witkowski 32, Łukasiewicz 68

GEDANIA: Machola - Regliński, Jeżowski, Łukasiewicz, Michalewski, Witkowski, Gorwa, Apostołowicz, Bogdański, Pawlak, Łazarski oraz Bunik, Hirsch, Pachur, Bellanavithanage, Podgórski, Bławat, Sochaj, Panic

Bardzo wysokiej porażki w starciu z Gromem Nowy Staw doznali piłkarze rezerw Gedanii 1922. Pomimo faktu, że w wyjściowej "11" pojawiło się kilku zawodników z pierwszej drużyny, a na ławce trenerskiej zasiadł pierwszy trener Paweł Szajrych, a pomagał mu asystent Krzysztof Bąk, nie dało to pozytywnych efektów.

Sprawdź, jak zakończył się poprzedni mecz rezerw Gedanii Sprawdź, jak zakończył się poprzedni mecz rezerw Gedanii

Choć pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się remisem 1:1, to w drugiej Grom w odstępie zaledwie kilku minut zaaplikował kilka bramek gdańszczanom i definitywnie przekreślił ich szanse na pierwsze punkty w tym sezonie.

Pomezania Malbork - Arka II Gdynia 2:0 (1:0)

Wesołowski 35, Grabowski 60

ARKA II: Krzepisz - Migowski, Abramowicz, Sikora, Danielewicz - Maczkowski, Gozdecki, Piotrowski, Zieliński, Jaroń - Stenka oraz Kowalski, Stępień, Gołębiowski, Bełz, Kierznikowicz

Z pretendentem do awansu zagrali za to piłkarze Arki II Gdynia. Maciej Cieślik do meczowego protokołu wpisał tylko 16 zawodników, a miało to związek z tym, że pierwszy zespół tego dnia rywalizował w Opolu.

Mecz odbywał się pod dyktando miejscowych, którzy prowadzili grę i pokazywali bardziej dojrzały futbol. Doskonale jednak spisywał się Kacper Krzepisz. Bramkarz żółto-niebieskich zaprezentował wiele udanych interwencji, w tym po rzucie karnym. Piłkę z siatki musiał jednak wyciągać dwa razy po tym, jak pokonali go Robert WesołowskiTomasz Grabowski.

Gdynianie pozostali na przedostatnim miejscu w tabeli, którą zamykają rezerwy Gedanii.