Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 3:1. Play-off odjeżdża siatkarzom

Mikołaj Pachniewski
16 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk przegrali w Iławie z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3. Siatkarze Trefla Gdańsk przegrali w Iławie z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3.

Trefl Gdańsk przegrał z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 20:25) w zaległym meczu 13. kolejki PlusLigi. Ponowny debiut ma w żółto-czarnych barwach zaliczył Dmytro Paszycki, który od razu dostał miejsce w wyjściowej "6". Podopieczni Michała Winiarskiego dobrze rozpoczęli spotkanie, ale im dłużej trwał środowy pojedynek, tym grali gorzej. Tym samym skomplikowali sobie sprawę awansu do play-off, gdyż ich strata do 8. miejsca nadal wynosi 6 punktów, a mają już tylko 5 spotkań, by to zmienić.

Indykpol AZS: Firlej 1 punkty, DeFalco 26, Averill 8, Butryn 18, Andringa 6, Poręba 7, Gruszczyński (libero) oraz Siwczyk, Jakubiszczak, Jankiewicz

TREFL: Kampa 1, Reichert 7, Paszycki 12, Sasak 15, Lipiński 13, Urbanowicz 10, Olenderek (libero) oraz Łaba 3, Wlazły 3, Mordyl 1, Mika, Kozub, Pruszkowski (libero)

Siatkarze Trefla Gdańsk w środę nadrabiali ligowe zaległości i w Iławie mierzyli się z Indykpolem AZS Olsztyn. Gdańszczanie przystąpili do meczu już z Dmytro Paszyckim, który na niespełna cztery godziny przed spotkaniem, został zatwierdzony do gry i od razu wystąpił w podstawowej "6".

Dmytro Paszycki dołączył do Trefla Gdańsk

Ukrainiec, który po 5 latach powrócił do Trefla, błysnął już na początku, gdyż popisał się asem serwisowym. Żółto-czarni od początku pierwszego seta mieli inicjatywę w tym spotkaniu i objęli prowadzenie. W ataku szalał Bartłomiej Lipiński, który po pierwszej partii miał na koncie 7 punktów. Natomiast przewaga Trefla sięgnęła 5 punktów (14:19) i wydało się, że gdańszczanie pewnie wygrają pierwszego seta.

Miejscowi zdołali jednak odrobić stratę i na tablicy był wynik 20:21. Przyjezdni utrzymali jednak nerwy na wodzy i ostatecznie zwyciężyli 25:23 po udanym ataku ze środka Paszyckiego.

Mariusz Wlazły Ligowcem Lutego. Zadaj pytanie siatkarzowi Trefla Gdańsk

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego, z tym że tym razem to olsztynianie objęli prowadzenie, które już na początku wynosiło 4 punkty (7:3). Wprawdzie podopieczni Michała Winiarskiego zdołali nadgonić wynik (8:7), ale później to gospodarze znów odskoczyli. Trefl doszedł na 23:22, ale później zagrywkę zepsuł Lipiński, a Mateusz Poręba zakończył drugą partię udanym atakiem.

W trzecim secie oba zespoły szły łeb w łeb i żaden z nich nie był w stanie objąć prowadzenia większego, niż dwa punkty. Trener Winiarski nie rotował składem, mając nadzieję, że wyjściowa szóstka przechyli szalę na stronę żółto-czarnych. W końcówce Trefl prowadził 21:19, by ostatecznie przegrać tę partię 22:25. Trzeba jednak przyznać, że w oba zespoły dostarczyły wielu emocji i doskonałych akcji na zakończenie trzeciego seta.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Czwartą partię znakomicie otworzyli siatkarze Indykpolu. Po chwili prowadzili już 4:0. Gdańszczanie wprawdzie nadrobili jeszcze wynik na 6:4, ale później olsztynianie raz po raz punktowali żółto-czarnych, uzyskując aż 8 punktów przewagi (16:8). Trener Winiarski wprowadził na boisko Patryka Łabę, Łukasza KozubaMariusza Wlazłego, ale nic to nie dało.

Gospodarze złapali wiatr w żagle i prowadzili już 21:12. Nadzieję w serca żółto-czarnych wlała zagrywka Karola Urbanowicza, kiedy to gdańszczanie zdobyli trzy "oczka". Trefl próbował jeszcze walczyć i doprowadził do stanu 23:18, ale ostatecznie to zespół z Olsztyna wygrał tę partię 25:20 i przypieczętował zwycięstwo w tym meczu. Ta porażka mocno komplikuje Treflowi sprawę awansu do fazy play-off.

W całym spotkaniu Trefl był lepszy od Indykpolu w zagrywkach (punktowe 11 do 5). Gospodarze byli jednak skuteczniejsi w ataku (55 do 48 proc.), natomiast oba zespoły zdobyły po 6 punktów z bloku.

14 PSG Stal Nysa 23 3 20 25:63 12
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Tylko ostatnia drużyna spadnie z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2022-03-16

Wyniki 23 kolejki

• Trefl Gdańsk - Asseco Resovia 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 18:25, 15:13)
  • Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 22:25, 25:20, 25:23)
  • GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)
  • Cuprum Lubin - PSG Stal Nysa 3:0 (27:25, 25:20, 25:23)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 22:25, 27:25, 25:22)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Lublin 1:3 (14:25, 25:20, 22:25, 18:25)