Indykpol AZS Olszyn - Trefl Gdańsk 0:3. Najlepszy urodzinowy prezent dla trenera

dak.
7 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Trefl Gdańsk

Trener Igor Juricić pokazuje, że prezent urodziny na jego urodziny się spodobał. Trener Igor Juricić pokazuje, że prezent urodziny na jego urodziny się spodobał.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:15, 27:25, 25:15) w 8. kolejce PlusLigi. Siatkarze doskonale podnieśli się po dwóch porażkach z rzędu i sprawili najlepszy prezent trenerowi. Tego dnia Igor Juricić obchodził bowiem 48. urodziny.

Indykpol: Tuaniga 0 punktów, Andringa 5, Averill 5, Butryn 2, Lipiński 9, Poręba 6, Ciunajtis (libero) oraz Król 7, Jakubiszak, Karlitzek

TREFL: Kampa 3, Czerwiński 7, Niemiec 10, Bołądź 17, Sawicki 15, Urbanowicz 3, Perry (libero) oraz Martinez, Nasevich, Droszyński

Trefl Gdańsk ostatnio po raz pierwszy w tym sezonie doznał dwóch porażek z rzędu, dlatego nie zamierzał przedłużać tej serii i do Olsztyna udał się po zwycięstwo. Pomóc miał w tym Bartłomiej Bołądź, który już całkowicie uporał się z doskwierająca mu w poprzednich dniach chorobą. Ponadto miejsce w składzie, kosztem Jana Franchiego Martineza, na przyjęciu utrzymał Jakub Czerwiński.

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 0:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Ponadto żółto-czarni mieli jeszcze inną dodatkową motywację. Tego dnia swoje 48. urodziny obchodził ich trener Igor Juricić. Najlepszym prezentem dla szkoleniowca byłoby zwycięstwo. I rzeczywiście w lepszej formie nie dało się go sprawić, bo gdańszczanie wygrali w trzech setach.

Plan gdańskich siatkarzy był skutecznie realizowany od pierwszego seta. Co prawda oba zespoły potrzebowały trochę czasu, aby się wyczuć, ale następnie już żółto-czarni rzucili się do ataku. Zaczęli wyrabiać sobie przewagę od stanu 8:9. Później było już tylko lepiej, bo powiększali swoje prowadzenie do 3, 5 i 7 punktów. Ostatecznie zakończyło się na 25:15.

Gospodarze postawili się natomiast w drugiej partii. Lepiej zaczęli gdańszczanie, którzy wygrywali już 13:7, a potem 17:13, ale w ich szeregach wkradło się jednak trochę rozluźnienia. Doskonale wykorzystywał to m.in. Bartłomiej Lipiński, który do Olsztyna przenosił się właśnie znad morza. Dzięki jego atakom Indykpol wrócił do gry i wyrównał na 18:18. Emocji w końcówce nie brakowało, ale finalnie Trefl wygrał 27:25.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:0. Przeczytaj relację

W trzecim secie żółto-czarni od razu dali do zrozumienia, że po tym chcą już zakończyć spotkanie. Rozpoczęli od serii 5:0, a później było już tylko łatwiej. Rywale próbowali nawiązać walkę, ale przewaga była za wysoka, a ponadto gdańszczanie byli nieugięci. Ostatecznie zamknęli tę partię do 15. Z kolei cały mecz trwał 88 minut.

W gdańskim zespole znów dobrze funkcjonowała zagrywka, dzięki której zainkasowali 6 asów serwisowych. Ponadto działał blok, w którym to elemencie zdobyli 9 "oczek". Natomiast skuteczność ataków zatrzymała się na poziomie 56 proc.

16 BBTS Bielsko-Biała 8 1 7 5:23 2
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych ,drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-11-07

Wyniki 8 kolejki

• Indykpol AZS Olsztyn - TREFL GDAŃSK 0:3 (15:25, 25:27, 15:27)
  • PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 23:25, 21:25)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Barkom Każany Lwów 0:3 (20:25, 15:25, 22:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:23)
  • LUK Lublin - PSG Stal Nysa 3:1 (29:27, 25:20, 19:25, 25:22)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:21, 25:23)
  • GKS Katowice - Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:17, 25:16)