Jest gol!

27 sierpnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

554 minuty grali w ekstraklasie bez gola piłkarze Arki! Wreszcie tę niemoc strzelecką przełamał Olgierd Moskalewicz. Pół godziny od rozpoczęcia meczu w Łodzi z Widzewem "Olo" wpisał się na listę strzelców. Cztery minuty później wyrównał Bartosz Iwan z rzutu karnego. Potem przewagę mieli gdynianie, ale pojedynek zakończył się wynikiem 1:1. To trzeci remis żółto-niebieskich w tym sezonie, ale ta zdobycz nie wystarcza, aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

ARKA: Witkowski - Kowalski, Sobieraj, Jawny, Sokołowski - Ława, Przytuła, Wróblewski - Dziedzic, Niciński (62 Pilch), Moskalewicz.

10 maja, w przedostatniej kolejce minionego sezonu Radosław Wróblewski strzelił w Krakowie gola Wiśle. Miało to miejsce w 16. minucie gry. Mecz został przegrany 1:3. Trzy dni później do Gdyni przyjechała Polonia Warszawa i wygrała 1:0. W nowym sezonie Arka nie potrafiła strzelić gola kolejno: Kolporterowi, Wiśle, Pogoni i Górnikowi Łeczna. Przełamała się dopiero w Łodzi. Na bramkę czekaliśmy przez 108 dni!

W meczu z Widzewem Arka od początku ruszyła do szturmu. Gdyby nie dobrze dysponowany Bartosz Fabiniak gdynianie wygraliby to spotkanie. Już w 4. minucie groźnie strzelał Moskalewicz. Potem łódzki bramkarz bronił dwukrotnie uderzenia Krzysztofa Przytuły oraz nie dał się pokonać Grzegorzowi Nicińskiemu, który po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w podstawowym składzie. Jeszcze przed przerwą kapitan gdynian był sam na sam z golkiperem, ale znów bramki nie było.

Gol był efektem dobrej gry pressingiem gdynian. Pod naciskiem piłkę stracił Iwan. Szybko została rozegrana kontra. Z lewej strony Bartosz Ława zagrał do Moskalewicza, a "Olo" w 309 występie w ekstraklasie zdobył 69 bramkę!

Może gdyby latem gdynianie inaczej poprowadzili polityke transferową w Łodzi nie straciliby gola. A tak w 34. minucie arkowcom uciekł Adrian Budka, który kilka tygodni temu chciał grać w Gdyni. Prawoskrzydłowy wprowadził piłkę w "16", a następnie wyłożył ją Krzysztofowi Sokalskiemu. 20-latek, który był kreowany na wschodzącą gwiazdę ligi już po inauguracyjnej kolejce, strzelił w Norberta Witkowskiego. Z interwencją spóźnił się Łukasz Kowalski i sędzia uznał, że obrońca nasz obrońca faulował próbującego dobijać Saszę Bogunovica. Karnego na gola zamienił Iwan.

Po przerwie najlepszą sytuację Arka miała w 59. minucie. Niciński z kilku metrów nie zdołał wepchnąc piłki do siatki.

- Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Liczba akcji, które stworzyliśmy w meczu z Widzewem jest znacznie większa niż w ostatnich czterech spotkaniach. Z Łodzi mogliśmy wyjeżdżać z trzema punktami, ale i z jednego trzeba się cieszyć. - mówił na konferencji prasowej trener Stawowy.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 2:1 (1:1). Bramki: Michał Chałbiński (6. minuta), Manuel Arboleda (66) - Jacek Popek (29). Cracovia - Groclin Dyskobolia 1:1 (0:1). Piotr Bania (72) - Szymon Kaźmierowski (23). Pogoń Szczecin - Kolporter Korona Kielce 1:1 (1:1). Leandro (41) - Mariusz Zganiacz (36). Odra Wodzisław - ŁKS Łódź 1:2 (0:2). Marcin Chmiest (86) - Robert Kolendowicz (26), Łukasz Madej (31). Legia Warszawa - Górnik Zabrze 3:2 (2:0). Dickson Choto (6), Piotr Włodarczyk (10), Edson (54) - Tomasz Moskal (77), Artur Prokop (90-karny). Lech Poznań - Wisła Kraków 3:3 (2:0). Marcin Wasilewski (7), Zbiegniew Zakrzewski (29), Piotr Reiss (56) - Arkadiusz Głowacki (53), Bartosz Bosacki (82-samobójcza), Piotr Brożek (90). Górnik Łęczna - Wisła Płock 0:0.

16. Arka Gdynia 5 3 1: 5

Olo nie takie gole strzelał w Spójni Świdwin.
    Pamietamy, pozdrawiamy.

• 0 0

• wielki sukces

Rzeczywiście jest się z czego cieszyć. A poważnie to Arka nie powinna grać w pierwszej lidze. W zeszłym roku już powinna spaść, bo nie wygrała żadnego meczu i została tylko przez połączenie Lecha i Amiki. Oprócz tego byłyby derby Pomorza z Lechią, która pokazałaby Areczce, kto rządzi na Pomorzu! Chociaż jestem z Gdańska i kibicuje Lechii to wstyd mi za Arkę, która drugi sezon robi za chłopców do bicia. Bo co to za przyjemność przegrywać wszystko i cieszyć się, że się zdobyło po 5 meczach w końcu gola?

• 0 0

• Wygrana byla tak blisko...

To byl dobry wystep Arki , mysle ze to co robi Stawowy zakrawa na optymizm , ale w przerwie zimowej trzeba sie wzmocnic i isc do przodu,wiele pracy czeka pilkarzy i kibicow bo jak wszyscy widza 1 liga to nie 2 i niemozna o tym zapominac! ze jakos tam bedzie... trzeba zaczac punkty ciulac i to juz w meczu z legia , to wszystko w tym temacie .. kiedys przyjda dobre czasy dla ARKI i Lechii , derby 1 ligowe beda elektryzowac cala pilkarska Polskie,narazie trzeba czekac cierpliwie i pracowac...

• 0 0

• Tych Goli dla ARKI mogło paść 7 lub 8

Wystarczy wejść na stronę Widzewa i poczytać co tamtejsi kibice piszą o naszej przewadze we wczorajszym meczu.Oni się dziwią,jak ARKA z taką dobrą grą ,zajmuje oststnie miejsce.18 strzałów Arki na bramkę co drugi pachniał golem.Nawet komentator Łódzki ze ,,Studia S-13,,Powiedział wczoraj,że tak grających ofensywnie gośći,już dawno na stdionie Widzewa nie widział.A oto jak on podsumował końcowym komentarzem mecz,,Widzew niezasłużenie zdobył dzisiaj jeden punkt,bo to ARKA mogła tutaj wygrać nawet pięcioma bramkami,,Taka jest prawda drodzy kibice i żadna napinka tutaj nic nie zmieni tego faktu.ARKA gra coraz lepiej,różnica punktowa jest minimalna do środka tabeli,a przed nami grania a grania!

• 0 0

• Niedosyt

Wreszcie wpisy typowo normalne bez glupich napinek , a co do meczu wszyscy ktorzy byli w lodzi widzieli, czy ci ktorzy ogladali canal+ , coz tylko sie cieszyc i dalej dopingowac zoltoniebieskich

• 0 0

• Jak z biletami dla naszych kibiców na mecz Poloni z tynkarzami?

Kasa będzie otwarta? czy po prostu jest jakaś ograniczona pula biletów dla nas??

• 0 0

• Wielki sukces Arki ! 1 bramka w tym sezonie, mamy nadzieje na jeszcze 2 w tej rundzie!

Znany zespół w całej Gdyni, szpArka w końcu strzelił gola w meczu! Olgierdowi trzeba będzie pomnik postawić!

• 0 0

• Jest golllll, kolejny na wisnę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W Gdyni szaleństwo, strzeliły korki od szampanów,kibice świętują już drugi dzień i całą ostatnią noc, zabawom, przyśpiewkom i pląsaniu nie ma końca.Barwne korowody ludzi trzymających się za ręce suną gówną i jedyną ulicą miasta- Śmiesznojańską. Prezydent miasta ogłosił tydzień wolnego dla całego "miasta".