• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Abbott i Miszczuk zostają w Arce Gdynia

jag.
22 lipca 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Arka Gdynia

Tak Paweł Abbott cieszył się z pierwszego gola, którego strzelił w Arce w sierpniu ubiegłego roku w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Tak Paweł Abbott cieszył się z pierwszego gola, którego strzelił w Arce w sierpniu ubiegłego roku w meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Paweł AbbottJakub Miszczuk podpisali nowe kontrakty z Arką. W Gdyni grać będą przez kolejny rok. Napastnik w dwóch ostatnich meczach sparingowych strzelił dwa gole, czyli tyle co przez całe poprzednie rozgrywki ligowe. Natomiast w żółto-niebieskich barwach nie zagra Rashid Yussuff. Fiaskiem zakończyły się negocjacje finansowe z byłym, juniorskim reprezentantem Anglii.ARKĄ GWIAZDĄ I LIGI W TELEWIZYJNEJ RAMÓWCE POLSATU

Kadra Arki na sezon 2015/16 została praktycznie zamknięta. W środę dokonano ostatnich negocjacji z piłkarzami, którzy trenowali i grali w sparingach żółto-niebieskich. Nowe warunki finansowe przyjął Paweł Abbott. Tym samym napastnik otrzymał w Gdyni kontrakt na kolejny sezon.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PAWŁEM ABBOTTEM, W KTÓRYM OCENIA SWOJĄ GRĘ W ARCE

- Arka wie przede wszystkim, jakim typem napastnika jestem, wie, na co mnie stać. Myślę, że wiosną z moją grą nie było źle. Brakowało tylko tych bramek. Gdybym strzelił 5 czy 6 goli, to myślę, że nie byłoby żadnego problemu z przedłużeniem kontraktu. Sam też nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle kosztował mnie rok rozbratu z piłką, który praktycznie miałem w Zawiszy przed przyjściem do Arki - mówił nam w ubiegłym tygodniu Abbott.
Ostatnie sparingi pokazują, że tak z formą Pawła jak i piłkarzy, którzy mają go wspomagać w ofensywie jest coraz lepiej. Arka pokonała drużyny, z którymi zmierzy się w I-ligowych rozgrywkach: Olimpię Grudziądz i Zawiszę Bydgoszcz, a w każdym z tych spotkań po golu zdobył Abbott.

Paweł o miejsce w podstawowym składzie na pozycji nr 9 rywalizować będzie przede wszystkim z: Sebastianem SzerszeniemMaciejem Wardzińskim. Inny gracz ataku, Rafał Siemaszko przewidywany jest głównie do gry na pozycji cofniętego napastnika.

SEBASTIAN SZERSZEŃ NOWYM NAPASTNIKIEM ARKI

Zawodnik

Paweł Abbott

Paweł Abbott

ur.
1982
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Na kolejny sezon zostaje w Arce także Jakub Miszczuk. Golkiper również trenował z Arką niemal od początku przygotowań do sezonu 2015/2016 nie mając ważnego kontraktu. W jego przypadku było jednak niemal pewnym, że nie opuści Gdyni.

MISZCZUK O WALCE O NR 1 W BRAMCE: DECYZJA NALEŻY DO TRENERA

Nie zmieniło tego pojawienie się w klubie Konrada Jałochy. To właśnie z bramkarzem wypożyczonym z Legii Warszawa Miszczuk powalczy o miejsce w podstawowej "11". W barwach Arki rozegrał jak dotąd 34 mecze.

W Arce nie zostanie Rashid Yussuff. Po negocjacjach finansowych z klubem Anglik nie zdecydował się podpisać kontraktu w Gdyni. Zamierzał się tutaj osiedlić, gdyż jego narzeczona, była unihokeistka Energi Osowa, wróciła w rodzinne strony by dokończyć studia. Teraz chyba jednak nowego klubu szukać będzie w Londynie.

Po tych decyzjach do ostatecznego zamknięcia kadry Arki brakuje jedynie podpisów na już przygotowanych i wynegocjowanych kontraktach z: Maciejem WardzińskimSebastianem Szerszeniem.

Do wyjaśnienia pozostał także status piłkarzy, którzy nie mają na razie szans na grę w I lidze. Pomocnik Michał Gałecki został skierowany na testy do II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg. Natomiast Dawid Kędra, po fiasku przenosi do Legionovii, pojechał walczyć o angaż w III-ligowym Świecie Nowy Dwór. Wcześniej jednak zdążył odzyskać nr 30 w Arce, który na prezentacji przypisano Kamilowi Kotkowskiemu. Gdyby Kędra ostatecznie został jednak w Gdyni, ten ostatni oznaczony będzie nr 35.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁA OFICJALNA PREZENTACJA ARKI

Arka może pozwolić sobie na wypożyczenia, gdyż utalentowanej młodzieży, która czeka na swoją szansę, w klubie nie brakuje. Klub tych najzdolniejszych już w wieku juniorskim nagradza profesjonalnymi kontraktami.

Umowy do 30 czerwca 2017 roku właśnie otrzymali napastnicy: Mateusz Węsierski (ur. 25 marca 1998) oraz Jakub Kłosowski (ur. 23 kwietnia 1998). Nieco wcześniej również pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał ich rówieśnik, pomocnik Mateusz Olszewski (ur. 28 marca 1998). Ci piłkarze będą na razie grać głównie w Centralnej Lidze Juniorów, a do seniorskiej piłki wprowadzani przez III-ligowe rezerwy.

RUCHY KADROWE ARKI GDYNIA PRZED SEZONEM 2015/16
Przyszli: Sebastian Szerszeń (napastnik, ostatni klub Start Otwock, bezgotówkowy transfer z Legii Warszawa, kontrakt do 30.06.2017), Kamil Kotkowski (pozycja bramkarz, z drużyny rezerw), Konrad Jałocha (bramkarz, ostatni klub: Legia Warszawa, wypożyczenie do 30.06.2016), Michał Czapłygin (pomocnik, Bałtyk Koszalin, ekwiwalent za wyszkolenie, kontrakt do 30.06.2017), Miroslav Bożok (Słowacja, pomocnik, Górnik Łęczna, wolny transfer, 30.06.2017), Rafał Siemaszko (napastnik, Chojniczanka, wolny transfer, 30.06.2016), Tadeusz Socha (obrońca, Bytovia, wolny transfer, 30.06.2016), Damian Mosiejko (pomocnik, z drużyny rezerw, 30.06.2016), Alan Fialho (paszport: Brazylia/Polska, obrońca, Linense, Brazylia, wypożyczenie z Fluminense, Brazylia, 30.06.2016)

Byli na testach: Rashid Yussuff (Anglia, pomocnik, Zebbug Rangers FC, Malta), Artur Fernando Rodrigues Correa Sales Junior (Brazylia, pomocnik, CD Feirense, Portugalia), Paweł Piceluk (napastnik, Olimpia Elbląg), Szymon Sobczak (napastnik, MKS Kluczbork)

Przedłużenie automatyczne kontraktów po wypełnieniu limitu gier: Krzysztof Sobieraj (obrońca, kontrakt do 30.06.2016), Michał Renusz (pomocnik, 30.06.2016), Antoni Łukasiewicz (pomocnik, 30.06.2016)

Nowe kontrakty: Paweł Abbott (napastnik, 30.06.2016), Jakub Miszczuk (bramkarz, 30.06.2016), Maciej Wardziński (napastnik, 30.06.2016), Patrik Lomski (Finlandia, pomocnik, 30.06.2016), Grzegorz Niciński (I trener, 30.06.2016), Przemysław Stolc (obrońca, 30.06.2017), Marcus (pomocnik, 30.06.2017), Dawid Kędra (bramkarz, 30.06.2017), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, 30.06.2017)

Mogą odejść: Dawid Kędra (bramkarz, testy w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki), Michał Gałecki (pomocnik, testy w Kotwicy Kołobrzeg)

Odeszli: Łukasz Skowron (bramkarz, AEL Limassol, wolny transfer), Łukasz Kowalski (obrońca, KS Chwaszczyno, wolny transfer), Piotr Karłowicz (napastnik, Stomil Olsztyn, wolny transfer) - wszyscy koniec kontraktów, Aleksander Jagiełło (pomocnik, koniec wypożyczenia z Legii Warszawa, w nowym sezonie Dolcan Ząbki),Maciej Dampc (obrońca, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2016), Michał Szubert (napastnik, Kotwica Kołobrzeg, wolny transfer), Przemysław Szur (obrońca, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2016), Grzegorz Lech (pomocnik, Stomil Olsztyn, wolny transfer), Bartosz Ława (pomocnik), Glauber Souza Couto (Brazylia, obrońca), Michał Rzuchowski (pomocnik, koniec wypożyczenia z Ruchu Chorzów)

jag.

Kluby sportowe

Opinie (32) 3 zablokowane

 • I dobrze.

  I Arrkaa Gdyyynnia!

  • 42 12

 • (4)

  Paweł Abbott? Co to za napastnik co strzela 2 gole na sezon? Nie dość, że już dziadek to jeszcze nieskuteczny. Nie lepiej ogrywać młodych?

  • 24 15

  • kto to? (2)

   zna ktoś? dobrzy są?

   • 3 1

   • (1)

    Kto by nie grał to gorzej raczej nie wypadnie, a być może ktoś odpali i będzie z niego pożytek na lata. Dziadek Abbott ile jeszcze "pogra"?

    • 3 3

    • Powinien grać os 70 minuty bo od pierwszej się nie nadaje , jak wychodzi kontra to on nawet nie ma siły dobiec do środka boiska , bo rękawami łapie tlen !!!

     • 2 1

  • Jeden słabszy sezon (głównie przez kontuzje)

   Nie pamiętasz jak dawał awans Zawiszy (15 bramek)? Będą sytuacje będą bramki. Spokojnie

   • 2 1

 • "nie było źle tylko brakowało tych bramek" (3)

  To odpowiedź napastnika. Osoby, która jest tylko od strzelania bramek!

  • 19 7

  • Panie Abbott! Zmien Pan ta fryzure! (1)

   Bo nie pasuje ona Panu! A wyglada Pan fatalnie! Wrecz strasznie oblesnie!

   • 6 3

   • taka moda teraz. nie ma się co czepiać

    • 2 2

  • A co ma powiedziec, że pomoc była ch...?

   Ile tych czystych sytuacji miał? Nie za wiele. A pamiętaj że gra w Arce. Średniak zaplecza słabej ligi. Nie wymagaj od niego tyle co od Lewandowskiego czy Ronaldo. On nie strzeli 9 na 10 czystych sytuacji...

   • 2 2

 • Mam nadzieję, że Abbott nie będzie w l składzie grał tak jak to było w tamtym roku i nie będzie pupilkiem Nitka. (2)

  Czy gra czy nie gra, to będzie go wystawiał, a takiego Siemiaszko bądź Szerszenia da na rezerwie, bo kibice tego Nicińskiego wtedy zjedzą, a o ma być szybki jak inni i przede wszystki8m bramki strzelać jako napastnik, a nie że on nie potrafi z 5 metrów strzelić albo do pustej bramki jak to było w tamtym roku.

  • 10 7

  • tak jak pisze przedmówca , asysta w sparingu co podał Siemaszce nie była spowodowana chęcią podanie tylko tym że sam nie strzeli i byłby wstyd i wtedy by na 100 % nie podpisali z nim kontraktu , a jego statystyki mówią same za siebie.

   • 1 1

  • Wystaw samego Siemaszkę z przodu zobaczymy ile ustrzeli...

   Już zapomniałeś jak grał w EK? To nie była jego wina że nie miał wsparcia. Abbott nie musi być szybki jak inni. To tak jakbyś od Siemaszki wymagał wygrywania pojedynków główkowych czy przepychania się ze stoperami. Miejsce powinno być dla obu na boisku bo się uzupełniają. Często jest tak że w napadzie jest mały i duży. Abbott jest silny, dobrze przyjmuje piłkę tyłem do bramki pod presją i ją zgrywa. Jeżeli tego nie widzisz to nie ma o czym rozmawiać. Do tego wymień mi ile tych sytuacji z 5m do pustej bramki miał? Lewandowski do nas nie przyjdzie. Pomoc musi wspierać napastników i wypracować im kilka sytuacji w meczu. W poprzednim sezonie tego nie było.

   • 1 1

 • W sumie dobrze, za mniejszą kasę niech zostanie. Widać było ze Abbottowi zależy na nowym kontrakcie. (1)

  Był najlepszy w każdym sparingu, strzelał bramki, więc na nowych zasadach za niższą kasę się jeszcze nam przyda.
  A Miszczuk miał bardzo dobrą rundę wiosenną, zrobił postępy, wybronił kilka meczów, więc też na zmiennika może być.

  • 25 6

  • Nie rozśmieszaj mnie jak on był najlepszy w każdym sparingu , żenada brak startu do piłki , brak jakiejkolwiek szybkości a juz nie mówię o kondycji , najlepsze było jak Trener krzyczy do niego Paweł jeszcze 20 min dasz rade !!!! i to w pierwszej połowie !!!

   • 2 3

 • Wolałbym Nicińskiego na pozycji napastnika! Panie trenerze, może jednak?

  • 10 8

 • "Brakowało tylko tych bramek..."

  Widać poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi. Takie nieadekwatne postrzeganie, przeżywanie, odbiór i ocena rzeczywistości musi być efektem zmiany chorobowej.

  Ale to można leczyć.

  • 9 2

 • Przydałby się jeszcze jakiś wszechstronny pomocnik.

  Przydałby się jeszcze jakiś uniwersalny pomocnik nawet i z zagranicy tylko na odpowiednim poziomie.

  • 4 0

 • Ok, dzięki za info, rozumiem że teraz mogę śmiało iść postawić na porażkę Arki z Zawiszą.

  • 7 11

 • Abbott się przełamie... (3)

  Z drugiej strony zastanawiające jest, że wielu piłkarzy w Arce nie mają wyników, a po przejściu do innego klubu zaczynają strzelać bramki. Chociażby Zwoliński.

  • 13 1

  • cd

   ...z drugiej strony,jak nie ma dobrych podan,to nie ma bramek.Napastnika powinno się rozliczać ile miał dobrych sytuacji bramkowych i ile z nich nie strzelil bramek.

   • 2 1

  • A jeszcze więcej gra gorzej (1)

   Np Brodziński

   • 1 0

   • Nie wariować z bramkarzami!Miszczuk w końcu nabierze doświadczenia i będzie z niego pożytek.trenować go poza linią bramki bo tam sobie radzi super.wątpię czy ten 2 metrowiec będzie lepszy.z tego co widziałem ,wątpię.teraz to muszą ocenić trenerzy.

    • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Arki

Stal Rzeszów
22 lipca 2024, godz. 19:00
25% Stal Rzeszów
19% REMIS
56% Arka Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 38 67 60.5%
2 Sławek Surkont 39 65 56.4%
3 Radosław Dymkowski 39 62 56.4%
4 Michał G. 39 62 53.8%
5 Tadeusz Grota 36 61 58.3%

Tabela końcowa

Piłka nożna - Betclic I liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk
2 GKS Katowice
3 Arka Gdynia
4 Motor Lublin
5 Górnik Łęczna
6 Odra Opole
7 Wisła Płock
8 Miedź Legnica
9 GKS Tychy
10 Wisła Kraków
11 Stal Rzeszów
12 Chrobry Głogów
13 Znicz Pruszków
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15 Polonia Warszawa
16 Resovia
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała
18 Zagłębie Sosnowiec
 • Bezpośredni awans do ekstraklasy
 • LECHIA GDAŃSK, GKS Katowice (dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego), Motor Lublin (po barażach)
 • Baraże
 • Finał
 • ARKA GDYNIA - Motor Lublin 1:2 (1:0)
 • Półfinały
 • ARKA GDYNIA - Odra Opole 4:2 (2:1)
 • Motor Lublin - Górnik Łęczna 0:0 karne 4:2
 • Degradacja do II ligi
 • Resovia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec (trzy najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Awans z II ligi
 • Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg (bezpośrednio), Stal Stalowa Wola (po barażach)

Ostatnie wyniki Arki

76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin
69% ARKA Gdynia
9% REMIS
22% Odra Opole

Relacje LIVE

Najczęściej czytane