Szczypiorniści Wybrzeża pokonali wicelidera

Rafał Sumowski
20 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Kar-Do Spójnia Gdynia tylko w I połowie była w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Nielbą Wągrowiec. Na zdjęciu Mateusz Wróbel. Kar-Do Spójnia Gdynia tylko w I połowie była w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Nielbą Wągrowiec. Na zdjęciu Mateusz Wróbel.

Szczypiorniści Wybrzeża pokonali w meczu na szczycie I ligi w Lesznie tamtejszy Real Astromal 25:22 (7:9) i zachowali prowadzenie w tabeli. Za plecami gdańszczan ponownie usadowiła się Nielba Wągrowiec, która pokonała wysoko w Gdyni Kar-Do Spójnię 34:22 (17:13). W środę 6. kolejkę zakończy mecz SMS Gdańsk w Malborku z Pomezanią Polski Cukier.

Real Astromal Leszno - Wybrzeże Gdańsk 22:25 (9:7)
WYBRZEŻE: Sokołowski, Głębocki, Chmieliński - Rogulski 5 bramek, Abram 4, Kondratiuk 4, Mogielnicki 4, Rakowski 3, Sulej 2, Nilsson 2, Jasowicz 1, Kornecki, Strzebiecki.

Wybrzeże spotkanie w Lesznie rozpoczęło słabo zdobywając w pierwszej połowie zaledwie siedem bramek. Gospodarze, którzy przed tym pojedynkiem zajmowali pozycję wicelidera, szybko wypracowali sobie przewagę, która po przerwie wynosiła już cztery trafienia (12:8).

Podopieczni Damiana WleklakaDaniela Waszkiewicza, których szeregi są ostatnio przetrzebione kontuzjami (z urazami zmagają się Michał Waszkiewicz, Wojciech PrymlewiczKrystian Nidzgorski), zdołali jednak odrobić straty. W 44 minucie wyszli na prowadzenie 17:16, a w 51 minucie prowadzili już różnicą sześciu trafień.

KONTUZJE W TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁACH

- Gospodarze postawili nam trudne warunki, ale nie było to dla nas żadne zaskoczenie. Troszkę przespaliśmy pierwszą połowę, wyszło zmęczenie podróżą i popełniliśmy za dużo błędów. Na szczęście Sebastian Sokołowski świetnie spisywał się w bramce i ratował nas z opresji. Po przerwie osiągnęliśmy już swój pułap. Cieszy, że wracamy z dwoma punktami i bez kolejnych urazów. Kontuzje dokuczają naszej drużynie na tyle, że dostaliśmy w klubie zakaz ich odnoszenia - śmieje się kapitan gdańszczan Dawid Nilsson.

Szósta wygrana z rzędu i status niepokonanej drużyny sprawiają, że jak na razie gdański zespół w stu procentach realizuje przedsezonowe obietnice. W przeciwieństwie do poprzednich rozgrywek, w których serie zwycięstw przyszły zbyt późno, Wybrzeże notuje bezbłędny start.

- Chcemy wygrywać każdy mecz. Nikogo nie lekceważymy i do każdego podchodzimy z szacunkiem. W zeszłym sezonie też śrubowaliśmy liczbę meczów bez porażki, ale awansu nam to nie dało. Dlatego też nie zwracamy na żadne rekordy. Robimy swoje i póki co, wszystko idzie zgodnie z planem - dodaje Nilsson.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Nielba Wągrowiec 22:34 (13:17)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Dorsz 9, Gębala 5, Wróbel 4, Kowalski 1, Borzymowski 1, Dziemian 1, Pacholarz 1, Naus, Bielec, Bronk, Machniewicz, Serafinowicz.

W Gdyni Kar-Do Spójnia próbowała uszczknąć choćby punkt z dorobku jednego z głównych rywali Wybrzeża w walce o awans do Superligi, Nielby Wągrowiec. Niestety, podopieczni trenera Leszka Elbickiego choć jeszcze w 17 minucie meczu przegrywali tylko jedną bramką (10:11), nie wytrzymali tempa narzuconego przez wyżej notowanych gości.

- Pierwsza połowa jeszcze jakoś wyglądała w naszym wykonaniu. Jesteśmy bardzo osłabieni na rozegraniu, Szymon Nowaliński zerwał przednie więzadło i teraz musi podjąć decyzję co do operacji. W tym sezonie możemy go już nie zobaczyć na parkiecie. Zastąpił go Krzysztof Bielec, który jeszcze sporo musi się jednak ograć. Na leczenie do Wrocławia wyjechał Damian Karpiński, który przerwał studia i leczy się z mononukleozy. Nielba ma praktycznie dwa składy, to zespół mocniejszy fizycznie i walczący o awans do superligi. Ta porażka była wkalkulowana, ale 12 bramek straty to zdecydowanie za dużo - mówi trener Elbicki.

W weekend wolne mieli licealiści z SMS Gdańsk. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego swój mecz rozegrają dopiero w środę, gdy udadzą się do Malborka na mecz z Pomezanią Polski Cukier.

Wyniki 6 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Nielba Wągrowiec 22:34 (13:17)
  • Real Astromal Leszno - WYBRZEŻE GDAŃSK 22:25 (9:7)
  • Polski Cukier-Pomezania Malbork - SMS GDAŃSK 35:21 (15:15)
  • Meble Wójcik Elbląg - WKS Grunwald Poznań 30:26 (17:11)
  • MKS Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn 21:31 (13:14)
  • AZS UKW Bydgoszcz - Vetrex Sokół Kościerzyna 18:20 (8:9)
  • Warmia Traveland Olsztyn - AZS UW Warszawa 35:28 (17:13)

Opinie (14)

• Brawo panowie zwyciestwo na goracym terenie .Od zwyciestwa do zwyciestwa I do Ekstraklasy

• 22 2

• Tak trzymać!

• 15 1

• Sport&Show&Biznes (2)

Nie chodzę na mecze Wybrzeża bo ochroniarze arogancko traktują widzów -nawet starszych panów i to bardzo nielicznych.

• 7 12

• Bo nie wchodzi sie z racą na boisko

• 3 4

• ...daj spokój...

...z tymi bzdurami, bo już tydzień albo 2 temu pisałeś ro samo. Zero konkretów, więc m...da w kudeł i bez ciebie mecze się odbędą.
      Pozdrawiam prawdziwych kibiców ręcznej a nie takich ogórków jak kolega obrażalski....nie wiadomo na co...