Kolejna porażka

Michał Kulawiński
13 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Wczorajsze spotkanie z GKS Katowice zakończone zwycięstwem gości 1:4 (0:0, 1:2, 0:2) to już czwarta w tym roku porażka gdańskich hokeistów.

Pierwsza tercja, w której bezapelacyjnie przeważał Stoczniowiec (w strzałach 20 :3), nie zapowiadała takiego fatalnego zakończenia. Niestety ponownie dał o sobie znać brak skuteczności strzeleckiej.

Druga odsłona i Katowiczanie zaczynają coraz ostrzej i coraz odważniej grać. I tak tuż po tym jak na karze zasiedli kapitanowie obu drużyn, Tomasz Wołkowicz w 33". zdobywa pierwszą bramkę dla gości, asysta Schubert i Grobarczyk. Za to po niespełna trzech minutach, przewagę jednego zawodnika - na karze za trzymanie Janusz Hajnos - wykorzystuje Bartosz Leśniak, asysta Jurasek, Moskal. Niestety była to, jak się później okazało jedyna bramka zdobyta przez gospodarzy spotkania. Za to podopieczni Jana Novotnego rozkręcali się z minuty na minutę, w 37". Piotr Gil po wygraniu wznowienia pod gdańską bramką zagrywa do Pawla Marecka, który mocno uderza, lot krążka zmienia jeszcze Janusz Hajnos i tym samym goście ponownie obejmują prowadznie.

Już po pięciu minutach trzeciej części, po ładnej akcji Trybusia oraz Marecka, ponownie Janusz Hajnos, kierując "gumę" z bliskiej odległości do praktycznie pustej bramki, zdobywa trzecią bramkę dla przyjezdnych. Po niespełna minucie dużej szansy na zwiększenie rozmiarów zwycięstwa nie wykorzystują Katowiczanie, grając cztery minuty w przewadze, z czego dwie z przewagą dwóch zawodników. Niestety to samo nie udaje się również w połowie odsłony i naszym hokeistom. Dodatkowo po raz trzeci wczorajszego dnia na listę strzelców wpisuje się Janusz Hajnos, wbijając krążek do pustek bramki (na około pół minuty przed końcem spotkania trener Pysz zdjął bramkarza), asysta Pavel Marecek

Po meczu powiedzieli:

Andrzej Fonfara: Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz. Dodatkowo we znaki dała nam się podróż. Co było widać w pierwszej tercji. Dopiero później zaczęliśmy się rozkręcać. Mecz był wyrównany, bardzo dobrze sprawował się Jacek Zając. Drużyna pokazała charakter i wolę walki.

Marian Pysz: Jak do tej pory tylko gramy, a bramki zdobywają przeciwnicy. Skuteczność jest bardzo słaba. Obcokrajowcy nie grają nic, podobnie kadrowicze. Psychika drużyny poszła na dół. Zależało nam na wygraniu tego spotkania, zawodnicy dużo włożyli w ten mecz, w szatni panuje teraz cisza.

GKS Stoczniowiec Gdańsk: Wawrzkiewicz; Fraszko R. - Sokół (2), Justka (4) - Bagiński - Myszka; Leśniak - Wróbel, Raszczyński - Moskal - Jurasek; Cychowski (4) - Bukowski, Kostecki - Błażowski - Jankowski.
GKS Katowice: Zając; Piekarski - Marecek (4), Podlipni - Trybuś - Hajnos (2); Schubert - Gil (2), Wołkowicz (2) - Tkacz (4) - Grobarczyk; Labryga - Szymański,Pohl - Słodczyk - Fonfara.

Kary: GKS Stoczniowiec Gdańsk - 14 min. ( w tym dwie techniczne za nadmierną liczbę graczy), GKS Katowice - 14 min.
Sędziowali: Godziątkowski Tadeusz, Godziątkowski Hubert, Dzięciołowski Grzegorz
Widzów: 800

Wyniki pozostałych niedzielnych spotkań:

GKS Tychy - TKH Eurostal Toruń 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Bramki dla GKS:
Damian Słaboń (7), Łukasz Mejka (9), Krzysztof Śmiełowski (35), Piotr Sarnik (41), Jarosław Kuc (45); dla TKH: Sławomir Kiedewicz (13, 54), Igor Sarec (25).
Kary: GKS - 4; TKH - 12 minut.
Widzów: 1000

Wojas Podhale Nowy Targ - Dwory Unia Oświęcim 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Bramki dla Podhala:
Milan Baranyk (26), Bartłomiej Piotrowski (36), Dariusz Łyszczarczyk (48); dla Unii: Roman Kelner (37, 55), Marek Stebnicki (7), Sebastian Gonera (51).
Kary: Podhale - 6, Unia - 8 minut.
Widzów: 2500.

KTH Krynica - Zagłębie Sosnowiec 3:4 po dogrywce (1:2, 1:0, 1:1, 0:1)
Bramki dla KTH:
Marcin Niemiec (12), Marcin Ćwikła (39), Robert Brocławik (54); dla Zagłębia: Krzysztof Podsiadło (6), Łukasz Zachariasz (7), Adrian Kowalówka (43), Rafał Piekarski (63).
Kary: KTH - 20, Zagłębie - 14 minut.
Widzów: 1000.

Wyniki piątkowych spotkań:

Zagłębie Sosnowiec - Wojas-Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Bramki: Martin Voznik (17, 57), Jarosław Różański (39).
Kary: Zagłębie - 24 minuty (w tym 10 za niesportowe zachowanie Paweł Jasicki), Podhale - 24 minuty (w tym 10 za niesportowe zachowanie Sebastian Biela).

Dwory SA Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Bramki dla Unii:
Adrian Parzyszek (3), Daniel Laszkiewicz (44), Waldemar Klisiak (48), Sebastian Gonera (53); dla Stoczniowca: Zdenek Jurasek (55).
Kary: Unia - 8, Stoczniowiec - 16 minut.
Widzów: 750.

TKH Eurostal Toruń - KTH Krynica 9:1 (3:0, 3:1, 3:0)
Bramki dla TKH:
Tomasz Proszkiewicz (36, 41), Sławomir Kiedewicz (37, 51), Jarosława Morawiecki (1), Robert Suchomski (7), Łukasz Chrzanowski (16), Przemysław Bomastek (23), Janusz Strzępek (56); dla KTH: Sławomir Krzak (28 - karny).
Kary: TKH - 12, KTH - 31 minut plus kara meczu Piotr Mytnik za obrażenie sędziego.
Widzów: 1500.

GKS Katowice - GKS Tychy 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Bramki dla Katowic:
Grzegorz Piekarski (1), Robert Grobarczyk (24), Pavel Marecek (33), Tomasz Wołkowicz (49); dla Tychów: Artur Ślusarczyk (45, 56), Michał Belica (53).
Kary: Katowice - 14, Tychy - 20 minut (w 10 minut za niesportowe zachowanie Krzysztof Śmiałowski.)
Widzów: 600.

Opinie (4)

• Błędy, błędy

Patrząc na wyniki poszczególnych tercji odnoszę wrażenie, że Stoczniowiec przegrał... 1:6 (0:0;1:4;0:2), no cóż nie każdy kto pisze jak widać musi umieć także liczyć, lub po prostu zauważać fakty :). Więcej uwagi autorzy! Takich błędów w tym portalu jest pełno!
    Zaś co do samej gry Stoczniowca... aż nie chce mi się pisac na ten temat. Panowie weźcie się do gry i porządnego trenowania! Święta juz minęły!

• 0 0

• Jaka liga

Unia jest najlepsza. I to nie ulega zadnym watpliwoscia. Reszta to rowny, slaby poziom. I 4 przegrane nie oznaczaja ze zaraz nie trafi sie seria zwyciestw. taki to juz los w naszym hokeju ze przypomina loterie.

• 0 0

• Krynica nie przyjedzie.

Mecz odwołany.

• 0 0

• SKANDAL I DRAMATURGIA

Nie ulega wątpliwości,że zachowanie prezesa Krynicy jest skandaliczne i to musi się skończyć walkowerem dla naszego zespołu!No właśnie przynajmniej wkońcu zarobimy jakieś punkty bo forma naszego zepołu jest dramatyczna!Trzeba podjąć radykalne kroki w stosunku do zawodników.Było już tak dobrze a teraz wszysto się zaczyna walić!Apeluje do trenera Pysza i Zabrockiego o radykalne zmiany w ustawieniach a do prezesa Kosteckiego o radykalne cięcia w płacach zawodników