Kuklis: Frajersko straciliśmy zwycięstwo

5 maja 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Piotr Kuklis strzelił dość przypadkowego gola dla Arki w 80 minucie spotkania. Piotr Kuklis strzelił dość przypadkowego gola dla Arki w 80 minucie spotkania.

I-ligowa niemoc Arki trwa w najlepsze. Gdynianie nie potrafili wygrać piątego kolejnego i czwartego z rzędu meczu u siebie! Żółto-niebiescy w spotkaniu z GKS Katowice cieszyli się prowadzeniem dokładnie przez 88 sekund! Mecz przy ul. Olimpijskiej zakończył się remisem 1:1 (1:1). Jedynego gola dla miejscowych strzelił Piotr Kuklis, który nie wahał się określić okoliczności straty kolejnych punktów "frajerstwem".

Szlaga - Bochenek, Mazurkiewicz, Jarun, Tomasik - Kowalski, Jarzębowski, Benat, Kuklis - Flis - Surdykowski
Sędziowie: Siedlecki (Warszawa) oraz Pierściński, Nejman
Widzów: 2346
Gorczyca - Rzepka, Kowalczyk, Napierała, Sobotka - Beliancin, Hołota - Stefański, Chmiel, Zachara - Pitry
  • 46' Surdykowski Zmiany Radzewicz
  • 69' Flis Zmiany Kasperkiewicz
  • 73' Benat Zmiany Pruchnik
  • 78' Stefański Zmiany Chwalibogowski
  • 85' Chmiel Zmiany Cholerzyński
  • 90+2 Pitry Zmiany Farkas
  • 80' Kuklis
  • 81' Zachara
  • 13' Bochenek
  • 42' Kuklis
  • 6' Hołota
  • 23' Zachara
  • 30' Napirała
  • 90+1 Kowalczyk
  • 90+5 Chwalibogowski

Pomeczowy dwugłos trenerów:
Petr Nemec
(Arka):
Nie wytrzymałem już i podniosłem głos w szatni po meczu. Nie rozumiem tych zawodników. O co im chodzi? Grają cały czas w ten sam sposób. Ja im mówię co innego, a oni dalej robią wszystko po staremu. Nie dziwię się ludziom, że się tak zachowują, bo można naprawdę mieć łzy w oczach, jak się patrzy na niektórych, jak się zmienili. Zawodnicy z taką przeszłością, jaką niektórzy mają, nie mogą się tak zachowywać, oni muszą więcej pomagać młodym, którzy są także na boisku. Już próbowałem wstrząsnąć tą drużyną, bo nie zagrał od pierwszej minuty Krajanowski, po którego błędach straciliśmy bramkę w Ząbkach, straciliśmy drugiego gola w Łęcznej, ale z kolei po błędzie Bochenka straciliśmy dziś gola wyrównującego.
Stałe fragmenty gry trenujemy co drugi dzień na treningu, mówimy sobie w szatni, jak to ma wyglądać, a bramkarz gości, choć niewysoki, doskonale sobie radził z naszymi centrami. Dla mnie to jest szok, że nie potrafimy z tego skorzystać.

Rafał Górak (GKS Katowice):
Gdybyśmy tak zagrali w dwóch poprzednich spotkaniach jak dziś i to z zespołami słabszymi od Arki, to bylibyśmy dziś w innym miejscu. Ten jeden punkt bardzo szanujemy. Udało się odnaleźć to, czego ostatnio nam brakowało, czyli determinację i ogromne zaangażowanie. Robię wszystko, żeby drużyna walczyła w każdym meczu tak jak dzisiaj. Mam nadzieję, że w następnych pięciu meczach będziemy punktować i utrzymamy Katowice w I lidze.

w porównaniu ze składem, który rozpoczynał przegrany mecz w Łęcznej trener Nemec dokonał trzech zmian. Na boki obrony wprowadzeni zostali Bochenek (ARKA) i Tomasik (ARKA), a w ataku pauzującego za kartki Nwaogu zastąpił Surdykowski (ARKA)
w drużynie Katowic, która w ostatniej kolejce u siebie przegrała z Wisłą Płock 0:1 aż pięć zmian w "11"
mecz nie wywołał wielkiego zainteresowania, to jedna z niższych frekwencji w tym sezonie w Gdyni, dokładną liczbę widzów podamy po otrzymaniu danych ze stadionowych kołowrotków. Sektor gości jest pusty
Arka na żółto-niebiesko, gości w zielonych strojach
1'
mecz rozpoczęli goście
2'
Arka rozpoczęła od ataków, aktywny jest zwłaszcza Kowalski (ARKA), jest pierwszy róg dla gdynian
3'
uderzenie z dystansu Kuklisa (ARKA), ale niecelne
3'
doping z sektora "Tory" dla Arki, także słychać okrzyki sprzed stadionu
5'
po bardzo dalekim wrzucie z autu Kowalskiego (ARKA) minęli się z piłką obrońcy GKS w polu karnym, ale nie doszedł do niej też Jarun (ARKA)
6'
Żółtą kartką został ukarany Hołota (GKS), który faulem przerwał rajd Kowalskiego
7'
Kowalski (ARKA) zbyt mocno z wolnego, piłka poza boiskiem
9'
Gorczyca (GKS) wybił na róg piłkę po indywidualnej akcji i dobrym strzale Surdykowskiego (ARKA)
9'
po dośrodkowaniu z rogu Gorczyca (GKS) zbyt krótko wypiąstkował piłkę, ale Jarzębowski (ARKA) nie zdołał skierować jej w kierunku bramki
10'
próba strzału Hołoty (GKS), ale piłka daleko od bramki Arki opuściła boisko
11'
Hej, Arka gol - dochodzi zza stadionu
13'
dośrodkowanie z rogu Tomasiak (ARKA) prosto w ręce Gorczycy (GKS)
13'
Żółtą kartką został ukarany Bochenek (ARKA), który sfaulował Stefańskiego pięć metrów od pola karnego gdynian
14'
mogło być groźnie dla Szlagi (ARKA), ale Kowalczyk (GKS) źle trafił w piłkę i nie wyszedł mu strzał po dograniu z wolnego Pitrego (GKS)
16'
kolejny faulu taktyczny, ale tym razem bez kartki, choć Kuklis (ARKA) został mocno kopnięty
17'
strzał Mazurkiewicza (ARKA) z wolnego w mur
19'
GKS coraz odważniej atakuje, Chmiel (GKS) mógł uderzać sam, ale próbował jeszcze dograć w polu karnym do Zachary (GKS), ale podanie było niecelnie
20'
rajd Kowalskiego (ARKA), ale niecelne podanie w polu bramkowym do Kuklisa (ARKA)
21'
Tomasik (ARKA) wywalczył kolejnego kornera, niestety wrzutka Kowalskiego (ARKA) w ręce Gorczycy (GKS)
23'
Żółtą kartką został ukarany Zachara (GKS, który faulował Jarzębowskiego
25'
przerwa na udzielenie pomocy lekarskiej, pomoc jest udzielana Surdykowskiemu (ARKA) i Kowalczykowi (GKS), obaj piłkarze będą mogli kontynuować grę
27'
wielkie szczęście przy Arce, Stefański (GKS), mimo asysty Jaruna (ARKA) pograł piłkę na piąty metr od bramki gospodarzy do Zachary (GKS), ale ten strzelił nad poprzeczką
29'
MZKS" - doping z sektora "Tory"
30'
GKS coraz odważniej, Bochenek (ARKA) przerwał kolejną akcję gości, przecinając dośrodkowanie Zachary (GKS)
30'
Żółtą kartką został ukarany Napierała (GKS) po brutalnym faulu na Mazurkiewiczu, gdyby sędzia pokazał czerwony kartonik też by nie było krzywdy dla obrońcy gości
33'
kapitalna interwencja Szlagi (ARKA), który wybił piłkę na róg po strzale głową Pitrego (GKS), piłkę z wolnego na głowę napastnika wrzucił Sobotka (GKS)
34'
strzał z dystansu Beliancina (GKS) wysoko nad bramką Arki
35'
pierwszy od dłuższego czasu atak Arki, Sobotka (GKS) nie pozwolił dośrodkować Kowalskiego (ARKA), będzie tylko róg
36'
Kowalski (ARKA) strzelał sprzed pola karnego, uderzenie zostało zablokowana i piłka po rykoszecie wyszła na róg
36'
Gorczycy (GKS) piąstkuje po kolejnej niedokładnej wrzutce Arki
37'
niezrozumiała decyzja Flisa (ARKA), mógł zabrać się z piłką sam na sam z bramkarzem, a zamiast tego głową odegrał ją do tyłu i to wprost pod nogi rywala
38'
strzał z dystansu Chmiela (GKS), po nogach obrońców piłka wyszła na róg, Pitry (GKS) domagał się jeszcze faulu, ale nie doczekał się gwizdka
39'
Szlaga (ARKA) znów ratuje Arkę, Pitry (GKS) przebiegł sobie między obrońcami i groźnie strzelił, bramkarz sparował piłkę na róg
40'
efektowna akcja Flisa (ARKA), który podając do Kowalskiego (ARKA) założył "siatkę" rywalowi, ale Kuba nie zdołał złożyć się do strzału
42'
Żółtą kartką został ukarany Kuklis (ARKA), który faulował próbującego wybijać piłkę z własnej "16" Rzepkę
44'
pojedyncze gwizdy i odgłosy niezadowolenia z trybun, Arka gra bowiem nieporadnie
45'
strzał z dystansu Tomasika (ARKA) obok słupka
45'
sędzia doliczył jedną minutę
45+1
dobra akcja GKS przerwa gwizdkiem, bo na spalonym był Zachara (GKS)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
niektórzy kibice gwiżdżą na to co zaprezentowała Arka w pierwszej połowie
w przerwie konkurs dla kibiców, którzy mogą strzelać na bramkę, której broni maskotka Arki - Śledź. Wśród uczestników głównie dzieci na czele z 7-letnią Julią
Arka ma kłopoty z wygrywanie, a drużyny z czołówki uciekają coraz bardziej, Termalika Nieciecza pokonała Olimpię Grudziądz 2:0, a wczoraj Piast Gliwice ograł Flotę Świnoujście 3:2.
mamy frekwencję na dzisiejszym meczu, na trybunach jest obecnych 2346 kibiców
46'
ARKA przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Radzewicz.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, goście grają bez zmian
46'
po tej zmianie najbardziej wysuniętym piłkarzem Arki jest Flis (ARKA), za jego plecami grać będzie Kuklis (ARKA), który z lewej strony pomocy zwolnił miejsce Radzewiczowi (ARKA)
47'
z daleka strzelał Mazurkiewicz (ARKA), ale bardzo niecelnie
48'
teraz Szlaga (ARKA) wykopnął piłkę aż w pole karne GKS, przechwycił ją bramkarz gości
50'
na murawie leży Jarzębowski (ARKA), ale w jego upadku tym razem było więcej teatru niż winy Stefańskiego (GKS)
51'
Flis (ARKA) sam na sam z bramkarzem po podaniu Kowalskiego, lobował wychodzącego z bramki Gorczcę, ale posłał piłkę obok słupka. To była najlepsza okazja dla Arki na gola
53'
z dystansu strzelał Rzepka (GKS), celnie, ale w środek bramki i wprost w ręce Szlagi (ARKA)
54'
doping z trybun "Arka Gdynia" - może to poderwie piłkarzy miejscowych
56'
dobre wreszcie dośrodkowanie z wolnego Kowalskiego (ARKA), Hołota (GKS) przeskoczył co prawda Jarzębowskiego (ARKA), ale o mały włos nie strzelił samobójczego gola, Gorczyca (GKS) dobrze wybił piłkę na róg
57'
Arka atakuje przy dopingu z trybun "Arka gol"
58'
z dystansu uderzył Radzewicz (ARKA), piłka obok słupka
60'
Kuklis (ARKA) faulowany niespełna 30 metrów od bramki, można próbować strzelać bezpośrednio na bramkę
60'
fatalnie wykonany rzut wolny, Jarzębowski (ARKA) i Kuklis (ARKA) dotykali piłki, a gdy wreszcie Radzewicz (ARKA) zdecydował się na strzał miał przed sobą obrońcę, w którego musiał trafić
61'
Kowalski (ARKA) mocno zagrał piłkę w pole karne, dobre piąstkowanie Gorczycy (GKS)
62'
kolejna akcja Arki przerwana po faulu Mazurkiewicza (ARKA)
62'
doping "Arka Gdynia" spoza stadionu
63'
Sobotka (GKS) przerwał faulem groźnie wyglądający atak Kowalskiego (ARKA)
63'
Radzewicz (ARKA) dośrodkował z wolnego bezpośrednio za bramkę GKS
63'
część trybun gwiżdże, z innej strony szydercze oklaski po tym zagraniu Radzewicza
65'
Radzewicz (ARKA) z wolnego w ręce Gorczycy (GKS), tym razem już tylko gwizdy z trybun
66'
w drugiej połowie GKS skupiony wybitnie na defensywie, Arka z łatwością zdobywa rzuty wolne, z których nie ma zagrożenia dla bramki gości
68'
zablokowany strzał Tomasika (ARKA)
69'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Flis, w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz.
70'
teraz widać jaka mizeria jest w ataku Arki, za kartki pauzuje Nwaogu, a dwaj napastnicy Ivanovski i Słowiński zostali w ostatnich dniach wyrzuceni do rezerw
72'
Kasperkiewicz (ARKA) spróbował zaatakować jako środkowy napastnik, ale Rzepka (GKS) zdecydowanie go odepchnął i szansa na przejęcie piłki przepadła, bo sędzia nie zareagował
73'
jeden z nielicznych ataków po przerwie GKS, Hołota (GKS) strzelił niecelnie
73'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Benat, w jego miejsce wchodzi Pruchnik.
73'
strzał Kuklisa (ARKA) zatrzymał się na głowie Rzepki (GKS)
75'
Pruchnik (ARKA) próbował wbiec w pole karne GKS, mimo że na murawie leżał Kowalczyk (GKS), ale też i ten atak się nie udał
76'
dobra wymiana piłek między Radzewiczem (ARKA), Kuklisem (ARKA) a Kasperkiewiczem (ARKA), ten ostatni wywalczył róg
77'
teraz Gorczyca (GKS) popełnił błąd przy dośrodkowaniu z rogu, ale zdążył wrócić do bramki, gry wreszcie uderzył głową Jarzębowski (ARKA)
78'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stefański, w jego miejsce wchodzi Chwalibogowski.
80'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuklis. Dość przypadkowy gol. Strzał Jarzębowskiego bramkarz GKS odbił przed siebie, piłkę przechwycił Pruchnik, który jeszcze raz zagrał do Jarzębowskiego. Tomek uderzył jeszcze raz, tym razem piłka odbiła się od Napierały, a Kuklis uprzedził bramkarza i skierował bezpańską piłkę do siatki, uderzając ją z woleja
81'
[1:1] GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zachara. Błyskawiczna kontra gości, który rozpoczął błąd Bochenka. Z lewego skrzydła w pole karne dograł piłkę Pitry, a Zachara uprzedził gdyńskich obrońców i z bliska skierował piłkę do siatki
85'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chmiel, w jego miejsce wchodzi Cholerzyński.
86'
po stracie bramki Arka jakby straciła już resztki animuszu, kolejne dośrodkowanie w ręce Gorczycy (GKS)
88'
Kasperkiewicz (ARKA) przed polem karnym próbował... piętą wyłożyć piłkę Kowalskiemu (ARKA), ale uczynił to niedokładnie
89'
Kowalski (ARKA) wywalczył wolnego z wysokości pola karnego
90'
po wybiciu piłki prze obrońców GKS Szlaga (ARKA) zagrywa piłkę ponownie do ataku z około 40 metra od własnej bramki
90'
rykoszet po strzale Bochenka, będzie róg
90'
sędzia doliczył cztery minuty
90'
Arka atakuje, ale teraz gra została przerwana, bo pomocy potrzebował Gorczyca (GKS), którego faulował Mazurkiewicz
90+1
Żółtą kartką został ukarany Kowalczyk (GKS), który domagał się kartki dla... gdynianina po faulu na bramkarzu
90+2
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pitry, w jego miejsce wchodzi Farkas.
90+4
zablokowany strzał Kuklisa (ARKA) sprzed pola karnego
90+4
Arka atakuje, ale nadal nie ma pomysłu na rozstrzygający atak
90+4
kolejny błąd Gorczycy (GKS), ale Mazurkiewicz (ARKA) strzela nad poprzeczką!

Pozostałe wyniki 29. kolejki:
Piast Gliwice - Flota Świnoujście 3:2 (2:1), Polonia Bytom - Bogdanka Łęczna 1:1 (0:0), Warta Poznań - Dolcan Ząbki 3:0 (0:0), Olimpia Elbląg - KS Polkowice 3:4 (1:1), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0), Sandecja Nowy Sącz - Ruch Radzionków 1:2 (0:0), Pogoń Szczecin - Kolejarz Stróże 1:2 (1:1), Wisła Płock - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:1).